اعدام تمساح خلیج فارس +‌بیوگرافی و عکس تمساح خلیج فارس (عیسی بشکردی) و اعدام

0

اعدام تمساح خلیج فارس +‌بیوگرافی و عکس تمساح خلیج فارس (عیسی بشکردی) و اعدام

تمساح خلیج فارس (عیسی زمین گرفته) متولد سال ۱۳۶۲ بوده و با اینکه پنج کلاس سواد داشت ، یکی از بزرگترین و مخوف ترین شبکه‌های قاچاق و توزیع مواد مخدر را در سطح ایران و منطقه را داشت

بیوگرافی عیسی زمین گرفته

عیسی زمین گرفته (بشگردی) متولد سال ۶۲ در جنوب کشور و سرباز فراری از سرکردگان باند قاچاق در جنوب است که در بعد از دستگیری به اعدام محکوم شده و در پنج بهمن ماه حکم اجرا شد

 تمساح خلیج فارس

اعدام تمساح خلیج فارس

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اجرای حکم اعدام سرکرده باند بین المللی مواد مخدر معروف به تمساح خلیج فارس صبح روز ۵ بهمن ماه خبر داد.

حکم اعدام سرباند بین المللی مواد مخدر با نام اختصاری (ع – ز) معروف به تمساح خلیج فارس  و یکی از شرکای او با نام اختصاری (م-ح) اجرا شد.

وی در ادامه افزود: هجده  نفر از سوداگران مرگ و اعضای دیگر این باند نیز در مجموع به ۴۲۰ سال حبس و بیست و یک میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده اند.

متهم (ع –ز) سرباند این شبکه سازمان یافته قاچاق مواد مخدر که از سوی رسانه‌های مختلف با عنوان تمساح خلیج فارس و مواردی از این دست مطرح شده، یکی از بزرگترین سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر از طریق دریا بود

تمساح خلیج فارس

زمینه فعالیت ها و سوابق

عیسی بشکردی معروف به تمساح خلیج فارس در چهره‌های مختلف و پوشش‌های گوناگون فعالیت می‌کرده و حین دستگیری‌اش در حال هدایت برای قاچاق بیش از ۱۰۰ تن مواد مخدر به حوزه آب‌های آزاد بوده است که ناکام ماند.

نحوه عملیات و دستگیری عیسی بشکردی

اواخر شهریورماه سال۹۳ مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد تمساح خلیج‌فارس که آن زمان ۳۱سال داشت از دوبی وارد استان هرمزگان شده است.
او قصد داشت برای واردکردن محموله ۱۰۰تنی مواد‌مخدر به کشور برنامه‌ریزی کند.
او این بار از زمانی که وارد کشور شد در تور اطلاعاتی گرفتار شده بود اما گمان می‌کرد مثل گذشته به راحتی می‌تواند شبکه قاچاق را هدایت کند و باز هم بگریزد.
سرانجام در عملیات مشترکی که بین نیروی انتظامی و سربازان گمنام وزارت اطلاعات انجام شد این قاچاقچی در مخفیگاهش محاصره شد و پس از سال‌ها تلاش به شکل غافلگیرکننده‌ای به دام افتاد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: بین چهار تا پنج سال برای دستگیری این فرد ۳۶ ساله اقدامات اطلاعاتی انجام شد و با وجود اینکه وی هیچ ردی از خود به جا نمی‌گذاشت، در نهایت در حالی که وارد کشور شده بود، در دام مأموران پلیس گرفتار شده و دستگیر شد.

تمساح خلیج فارس

جزئیات پرونده تمساح خلیج فارس

دامنه فعالیت این فرد شرور به عنوان سرکرده باند سازمان یافته مواد مخدر فراتر از ایران بوده است و اقدامات مجرمانه او از آن سوی مرزهای کشور آغاز و با عبور از پهنه زمینی و دریایی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به عمق سرزمینی ایران به ویژه استان‌های فارس، تهران و آذربایجان کشیده می‌ شد.

گردش مالی و تراکنش میلیاردی

گردش مالی وی میلیاردی بوده و ظرف دو سال فعالیت مجرمانه بیش از دو هزار میلیارد تومان تراکنش بانکی داشته و حتی به اسم مردگان حساب باز می کرد و با استفاده از راهکارهای پولشویی، بسیاری از وجوه درآمدی حاصل از معاملات مواد مخدر را به اراضی، املاک و مستغلات در اقصی نقاط کشور تبدیل کرده بود که بسیاری از این اموال نامشروع، شناسایی و به نفع دولت ضبط شد.

منبع: خبرآنلاین

نظرات