arongroups

بیوگرافی و عکسهای هادی حجازی فر بازیگر و همسرش

0

بیوگرافی و عکسهای هادی حجازی فر بازیگر و همسرش

بیوگرافی هادی حجازی فر

هادی حجازی فر متولد ۱۳۵۵ در شهر خوی آذربایجان غربی، فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش عروسکی از دانشگاه تهران می باشد، علاوه بر بازیگری تجربه کارگردانی دارد می گوید:

هادی حجازی فر
از سال ۱۳۷۰ در شهر خوی تئاتر دانش‌ آموزی کار می‌ کردم. کارهای طنز اجرا می‌کردیم یادم می‌ آید همزمان با جنگ بوسنی، نمایشی درباره آن اجرا کردیم به نام فریاد تا نهایت که در جشنواره‌ کشوری انتخاب شد.
پدرم رئیس آموزش و پرورش نقده و میاندوآب بود و اینها جزو معدود شهرهایی بودند که آموزش و پرورش‌، سالن خوبی برای تئاتر داشت ۶ ماه سال کار می‌ کردیم، تماشاگران‌ مان بچه‌های کانون‌های مدارس بودند. حتی تماشاگر عمومی هم داشتیم.
در دوره‌ای، امور تربیتی آموزش و پرورش با ما قرارداد بست. حتی شب‌ ها برای مردم، اجرا و بلیت فروشی می‌ کردیم. در آن دوره واقعا از تئاتر درآمد داشتیم هر کاری می‌ کردیم که درس نخوانیم ! از کلاس فرار می‌ کردیم و خیلی خوش هم می‌ گذشت.

هادی حجازی فر بازیگری که اولین بار با مزرعه پدری رسول ملاقلی پور پا به عرصه دنیای بازیگری گذاشت در فیلم سینمایی ایستاده در غبار با بازی در نقش احمد متوسلیان توانست هنر بازیگری خود را در معرض دید همگان قرار بدهد و در ویلایی ها هنر بازیگری اش را تثبیت کرد.

همسر هادی حجازی فر

هادی حجازی فر ازدواج کرده و صاحب یک پسر بنام هامون است.

هادی حجازی فر

آدرس پیج اینستاگرام هادی حجازی فر : @hejazifar.hadi

فیلم شناسی هادی حجازی فر

فیلمهای سینمایی

به وقت شام (۱۳۹۶)

آستيگمات (۱۳۹۶)

دارکوب (۱۳۹۵)

گیلدا (۱۳۹۵)

ماجرای نیمروز (۱۳۹۵)

ایستاده در غبار (۱۳۹۴)

سریالهای تلویزیونی

سریال ممنوعه

نفس (مجموعه تلویزیونی) (۱۳۹۶)

هادی حجازی فر

هادی حجازی فر در برنامه دورهمی

هادی حجازی فر بازیگر فیلم «ماجرای نیمروز» در برنامه «دورهمی» از ماجرای گروگان گرفته شدنش در بانک گفت. شامگاه پنجشنبه ۲۴ فروردین هادی حجازی فر که این روزها با «ماجرای نیمروز» روی پرده سینما است مهمان برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری شد.

اولین جمله حجازی فر خطاب به حاضران در استودیو این بود که:«ببخشید اگر انتظار آمدن مهمان معروف تری را داشتید…»

هادی حجازی فر با محاسن و موهای ساده اش ظاهری کاملا متفاوت نسبت به سال ۹۳ که نمایش عروسکی «ملاقات با بانوی سالخورده» را در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا کرد، داشت. او در ادامه گفت:«من سال ۷۷ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شدم. لیسانسم را در گرایش نمایش عروسکی گرفتم اما همیشه به کار با اشیا بیش از ساخت و ساز عروسک علاقه مند بودم.»

هامون پسر حجازی فر

این کارگردان و بازیگر ۴۰ ساله با اشاره به پسر چهار ساله اش هامون افزود:«هامون علایق خاصی دارد. از گودزیلاهای زشت گرفته تا دایناسورهای وحشتناک. ما هر بار از صدای جیغ مادر همسرم می فهمیم که بنده خدا پایش را روی یکی از مارمولک ها یا مارهای پلاستیکی هامون گذاشته.

مهران مدیری از هادی حجازی فر پرسید اگر سال ۸۲ به دفتر رسول ملاقلی پور نمی رفتی و برای بازی در «مزرعه پدری» انتخاب نمی شدی فکر می کنی چه می شد و او جواب داد:«من از همان موقع به کارگردانی علاقه بیشتری داشتم تا بازیگری. همه دوستان و خانواده ام می دانند در آن دوره چقدر سختی کشیدم.

همسرم همکلاسم بود و سال ۸۳ که ازدواج کردیم و از خوابگاه بیرون آمدیم باورمان نمی شد از حالا به بعد باید کار کنیم و پول درآوریم. در دوره لیسانس حدودا ۲۴ نمایش اجرا کردم و هر کاری از بازاریابی و مدیر بازرگانی تا تدوین انجام دادم که زندگی مان بگذرد اما باز هم به فضای مورد علاقه ام برگشتم.»

هادی حجازی فر

او در مورد حضور در «ایستاده در غبار» و دیده شدنش گفت:«برای من مثل معجزه بود. به همه کسانی که سال هاست کار می کنند و دیده نمی شوند می گویم که فراموش نکنند بازیگر باید رنج جسمی و روحی بکشد و زمانی حاصل این رنج را خواهد دید.»

حجازی فر ادامه داد:

«من هر چه را بلد بودم برای نقش حاج احمد متوسلیان خرج کردم. اصولا رفاقت ها برایم مهم است. وقتی محمدحسین مهدویان پیشنهاد بازی در «ماجرای نیروز» را به من داد گفتم می آیم دستیارت می ایستم که برای کارگردانی کردن خودم هم رزومه ای شود که گفت دستیار چیست! می خواهم برایم بازی کنی.»

گروگان شدن حجازی فر

مهران مدیری در ادامه به کم سر زدن هادی حجازی فر به بانک اشاره کرد و گفت شنیده ام در یک سال، شاید سه چهار بار به بانک بروی اما با این وجود یک بار گروگانت گرفته اند! حجازی فر گفت:«چون خواهرم در بانک کار می کند معمولا کارهایم را تلفنی انجام می دهم اما در میان همان تعداد دفعات اندکی که به بانک می روم یک بار چند نفر با اسلحه ریختند تو. آن موقع ها فیلم های جمشید هاشم پور را زیاد می دیدیم. فکر می کردم اگر در چنین موقعیتی قرار بگیرم می پرم و اسلحه را می گیرم… ولی پشت سر خانم ها قایم شده بودم که نبینندم!»

کلاس کنترل خشم

او در مورد این که مردم باید از چه چیزش بترسند گفت:«همسرم می گوید یک وقت هایی آن قدر خوبی که می خواهم از خوشحالی گریه کنم و یک وقت هایی آن قدر بدی که می توانم بکشمت! آن روزی که حد فاصل میان حال خوب و بدم است روزی وحشتناکی ست. قبلا زود عصبانی می شدم و برایش کلاس کنترل خشم رفتم و جواب بدی هم نگرفتم.»

او در مورد این که به موزه «دورهمی» چه می دهد هم قول داد اگر تا پایان سال فرصت داشته باشد جایزه ای را که برای اولین کارگردانی اش در حوزه سینما می گیرد با اولین جایزه ای که در حوزه تئاتر گرفته است به مهران مدیری می دهد.

عکسهای هادی حجازی فر

هادی حجازی فر

هادی حجازی فر

هادی حجازی فر

هادی حجازی فر

هادی حجازی فر   هادی حجازی فر