عکس و بیوگرافی حامد اسماعیلیون نویسنده و همسرش پریسا اقبالیان + درگذشت همسر

3

عکس و بیوگرافی حامد اسماعیلیون نویسنده و همسرش پریسا اقبالیان + درگذشت همسر

حامد اسماعیلیون نویسنده و داستان‌ نویس ایرانی و همسرش پریسا اقبالیان و جزئیات کشته شدن در سقوط هواپیمای اوکراینی به همراه بیوگرافی کامل شخصی و آثار نویسندگی و کتاب ها و علت مهاجرت و عکس ها و تصاویر شخصی وی را مجله حرف تازه میخوانید

بیوگرافی حامد اسماعیلیون

حامد اسماعیلیون نویسنده و داستان نویس ایرانی در سال ۱۳۵۵ در کرمانشاه به دنیا آمده از نسل نوی نویسندگان ادبیات فارسی است.

وی تجـربه ۱۷ ساله‌ای در دنـدان‌پزشکی دارد. او در حال حاضـر در کلینک ای انـد ای آرورا مشغـول کار است. حامـد به همراه همسـر و دختـرش در ریچمونـد هیل زندگی می‌کرد که به تازگی همسر و دخترش را از دست داده .

حامد اسماعیلیون

زندگینامه و تحصیلات

حامد اسماعیلیون متولد ۲۱ اسفند ۱۳۵۵ در کرمانشاه است.
تو دورهٔ کودکی و نوجوانی را در همین شهر گذرانده و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ در تبریز به تحصیل در رشتهٔ دندانپزشکی مشغول بوده‌ است.
پس از آن مدتی در گلستان و مازندران و در نهایت به مدت هفت سال در تهران زندگی و کار کرده‌است.

مهاجرت به کانادا

اسماعیلیون در سال ۱۳۸۹ به همراهِ خانواده به کانادا مهاجرت کرده‌است و هم‌ اکنون در ریچموند هیلِ کانادا زندگی می‌کند.

عکس و بیوگرافی حامد اسماعیلیون نویسنده

همسر حامد اسماعیلیون

وی چند سال پیش با پریسا اقبالیان در دانشگاه آشنا شده و ازدواج کرده و دارای یک دختر به نام ریرا بود‌

تصاویر پریسا اقبالیان همسر حامد اسماعیلیون

بیوگرافی پریسا اقبالیان

پریسا اقبالیان دنداپشک و همسر نویسنده مشهور ایرانی حامد اسماعیلیون است که در حادثه سقوط هواپیمای اوکراین به همراه دخترش جان خود را از دست داد

متـولد و بـزرگ شده در ایران. دکتـر پریسا اقبالیان در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شد. پـریسا قبل از مهاجـرت به کانادا به مدت ۹ سال در ایـران مشغـول کار بود.

درگذشت همسر و دختر حامد اسماعیلیون

جوایز و افتخارات

اسماعیلیون دارنده جایزه هوشنگ گلشیری جایزه معتبر و بزرگ نویسندگی و ادبیات ایران است و برای کتاب‌های آویشن قشنگ نیست و دکتر داتیس می باشد

محل زندگی وی در تورنتو کاناداست و با همسر و دخترش ریرا در این کشور اروپایی زندگی میکرد که در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی دختر و همسرس را از دست داد

کشته شدن همسر حامد اسماعیلیون در سقوط هواپیمای اوکراینی

وی همسر خود ،دکتر پریسا اقبالیان و تنها دختر خود ریرا را در سانحه ی سقوط هواپیمایی، هواپیمای ۷۳۷ بوئینگ شرکت هواپیمایی اوکراین در صبح چهارشنبه مورخ ۱۸ دی ماه سال ۱۳۹۸ که از فرودگاه امام خمینی عازم کیف پایتخت اوکراین بود از دست داد.

این هواپیما که قرار بود در ساعت ۵٫۱۵ صبح پرواز داشته باشد با تاخیر یک ساعتِ در ساعت ۶٫۱۲ صبح به پرواز درآمد که تنها چند دقیقه ای بعد از پرواز در اطراف شهر جدید پرند سقوط کرد و کلیه ی مسافران و خدمه پرواز آن جان باختند.

او با یادداشتی در ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ در اینترنت احساس خود را به این صورت بیان کرد:

برای به خاک سپردنِ آرزوهای پریسایم چشمهای ری رایم عازم تهرانم .
در میان ما سه نفر عاشقانه های زیادی هست که تا مرگم پیش من خواهد ماند و آن را عریان نخواهم کرد.امیدوارم آن روز زودتر برسد.
هیچ از چند و چون پرواز اوکراین نمیدانم و میروم که آن چشمهان درخشان را به خاک بسپارم.توان پاسخگویی به هیچ پیغامی را ندارم و راهی هیچستانم.مرا ببخشید..

دلنوشته نویسنده ایرانی برای دخترش ریرا

حامداسماعیلیون نویسنده و دندانپزشک و برنده جایزه ی گلشیری برای یکی از کتابهایش، در سوگ همسر و دخترش نوشت:
-ری راجان ,, چه کنم. چه کنم. که زورت نرسید صندلی
پیانو را جلو بکشی چه کنم ری رای
-ریرا جان چقدر طول کشید چند دقیقه چند ثانیه ,,,,
آن لحظات به تو و مادرت چه گذشت؟ به چه فکر میکردین؟؟

حامد اسماعیلیون

آثار و کتب

مهم‌ترین فعالیت‌های ادبی اسماعیلیون پس از پایانِ تحصیلاتِ دانشگاهی‌اش انجام شده‌است. او به مدت ده سال در وبلاگ «گم‌شده در بزرگ‌راه» می‌نوشت که گرچه اکنون مدتی ست این وبلاگ به روز نمی‌شود
اما هنوز برخی از نوشته‌های آن وبلاگ در نشریات پزشکی و دندانپزشکی منتشر می‌شود. مجموعه داستان‌ها و رمان‌های او عبارتند از:

۱٫ آویشن قشنگ نیست (۱۳۸۷): برندهٔ جایزهٔ بهترین مجموعه داستان اول در بنیاد گلشیری شد و کاندید برخی جوایز ادبی دیگر. این کتاب پس از سال‌ها حضور در کلاس‌های داستان‌نویسی امیرحسن چهلتن در مؤسسهٔ کارنامهٔ تهران از سوی نشر ثالث منتشر شده بود و تا امروز به چاپ هفتم رسیده‌است
۲٫ قناری‌باز (۱۳۸۹) مجموعه داستان منتشر شده توسط نشر چشمه
۳٫ دکتر داتیس (۱۳۹۱) نشر چشمه و برندهٔ جایزهٔ بهترین رمان اول در بنیاد گلشیری.
۴٫ گاماسیاب ماهی ندارد (۱۳۹۲) رمان منتشر شده توسط نشر ثالث.
۵٫ توکای آبی (۱۳۹۷) نشر مهری در لندن. این کتاب پس از چندین سال انتظار و بلاتکلیفی در وزارت ارشادِ ایران به خواست نویسنده در خارج از ایران منتشر شد.
به جز مصاحبه‌های متعددی که با او انجام و در جراید و رسانه‌ها منتشر شده‌است او سابقهٔ همکاری با نشریات انجمن دندانپزشکی ایران، سلامت، فرهیختگان، داستان همشهری و ادبیات و سینما در شماره تازه «سینما و ادبیات» را داشته‌است.
ویراستاریِ کتاب علمی کنگره‌های سالانهٔ بین‌المللیِ دندانپزشکی در ایران هم از دیگر کارهای اوست

عکسهای حامد اسماعیلیون

در ادامه سه تصویر را از وی با همسر و دخترش را مشاهده کنید

کشته شدن همسر و دختر حامد اسماعیلیون در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینیعکس دختر و همسر دکتر حامد اسماعیلیون

عکس همسر و دختر حامد اسماعیلیون

عکسهای حامد اسماعیلیون نویسنده و دکتر

انجمن خانواده قربانیان پرواز پی‌اس ۷۵۲

اسماعیلیون از موسسان و همچنین سخنگو انجمن خانواده قربانیان پرواز پی‌اس ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین است که برای «بزرگداشت یاد جان‌باختگان» تاسیس شده است
او پس از پایان کفن و دفن همسر و دختر کوچکش، کمپینی راه‌اندازی کرده که تا زمان مشخص شدن نتیجه تحقیقات درباره دلایل سقوط هواپیما، آسمان ایران تحریم شود. و همچنین نوشته هایی تندی درباره سقوط هواپیما نوشته که برخی کاربران گفتند که او عزادار و داغدار است و باید حق را به خشمی که لو دارد بدهیم.

3 دیدگاه در “عکس و بیوگرافی حامد اسماعیلیون نویسنده و همسرش پریسا اقبالیان + درگذشت همسر

  1. زهرا گفت:

    واقعا خیلی سخته، خیلی. من پدرم رو بر اثر ایست قلبی سی روز پیش از دست دادم و واقعا شوک بزرگی بود برام. پدرم ورزشکار و اهل مطالعه بود. الان حال ایشون رو خوب درک میکنم. و فقط تنها چیزی که از خدا میخوام این هستش که صبر به ایشون بدن و تحمل این داغ رو برای ایشون راحت تر کنند. چون واقعا فقدان عزیز خیلی حس میشه

  2. حسین گفت:

    سلام کانادا کشور اروپایی ؟؟

  3. کامران گفت:

    گریه کردم فقط گریه، لحظات سختی را این پدر داغدار میگذراند

نظرات