تستر عطر چیست و چه تفاوتی با عطر و ادکلن اصل دارد؟

0

تستر عطر چیست و چه تفاوتی با عطر و ادکلن اصل دارد؟

تستر عطر از آن دسته از مورد هایی می باشد که در زمینه عطر و عطر فروشی همواره در مورد آن سوالات زیادی بوده است و خیلی ها در مورد آن اطلاعاتی ندارند و ممکن است در هنگام خرید دچار مشکل شوند.

از این رو تصمیم گرفته ایم که در یک مقاله جامع و مجزا، در سایت حرف تازه در مورد تستر عطر صحبت کنیم و ویژگی های تستـر عطر، دلیل ساخت آن و هر موردی که می تواند در مورد تستر عطر مطرح باشد را شفاف سازی کنیم تا در هنگام خرید متوجه عطر و یا تستر بودن آن شوید؛ همچنین تستر های اصل و تقلبی وجود دارد که با مطالعه این مقاله شما اطلاعات کامل و جامعی در مورد تستر به دست می آورید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تستر عطر

تستر عطر چیست؟

شرکت هایی که در صنعت عطر سازی فعالیت می کنند، پس از تولید کردن عطر هنگامی که قصد فروش عمده عطر های خود را دارند به طور معمول به ازای هر ۱۰ الی ۱۲ عطر یک تستر عطر نیز درون بسته بندی مربوطه قرار می دهند.

این تستر ها به هیچ وجه فروشی نبوده و حتی بر روی آن ها جمله Not for Sale درج می شود تا از فروش آن جلوگیری شود؛ دلیل این کار نیز به این خاطر می باشد که شرکت های عطر سازی برای این تستر ها پولی دریافت نکرده و به صورت رایگان در اختیار فروشندگان قرار می دهند از این رو به دلیل رایگان بودن آن حق فروش آن ها گرفته می شود.

این شرکت ها با تولید کردن و ارائه کردن رایگان تستر قصد دارند تا خریدار بدون باز کردن جعبه عطر، به مشتریان خود این امکان را بدهند که رایحه عطر را استشمام کرده و در صورت رضایت اقدام به خرید آن نماید. اما به طور کل و زبان ساده تستر عطر به چه معنا می باشد؟

تفاوت تستر عطر با خود عطر در چیست؟

برای موضوع تفاوت عطر و تستر می توان دلایل و صحبت های مختلفی کرد که به طور کلی آن را بیان می کنیم.

در واقع باید به طور کل عطر با تستر عطر هیچ تفاوتی با هم نداشته باشد چرا که خریدار با استشمام کردن تستر انتظار دارد همان عطر با همان رایحه و ماندگاری و پخش بو را نیز دریافت کند، که برخی از شرکت های عطر سازی همین کار را انجام می دهند اما برخی دیگر گاها مشاهده می شود که نت اولیه تستر را کمی قوی تر می کنند تا مشتری با استشمام کردن تستر نسبت به خرید آن عطر تمایل بیشتری داشته باشد.

این مسئله برای هر شرکتی می تواند متفاوت باشد و وابسته به سیاست شرکت مربوطه دارد.

اما چیزی که مشخص بوده این است که نباید تستر عطـر با خود آن به هیچ وجه تفاوتی داشته باشد چرا که خریدار انتظار خرید همان عطری را که استشمام کرده را دارد.

آیا تستـر عطر را می فروشند؟!

همانظور که گفتیم تستر در خارج از ایران به دلایل مالیاتی قابل فروش نیست اما در ایران این امر متفاوت بوده و اینگونه نمی باشد چرا که تستر عطر را نیز به فروش می رسانند و برای آن دلایل مختلفی می توان ارائه کرد که از جمله آن ها می توان به تقاضا زیاد آن، قیمت مناسب و حتی گاها عدم ارائه رایگان آن توسط عمده فروش ها اشاره کرد. اما به طور کلی بخواهیم بگوییم به نوعی که مربوط به کشور خودمان شود جواب بله بوده و تستر عطر در ایران وجود دارد.

شکل ظاهری تستر عطـر چگونه است؟

تستر عطـر بر خلاف خود عطر که همواره برای آن بطری های شکیل و با تزئینات مختلف تدارک دیده می شود کاملا ساده و هیچ علامت و شکل خاصی بر روی آن ها قرار داده نمی شود. همچنین جعبه کارتونی آن هم کاملا ساده و بر روی آن چیزی درج نمی شود.

البته گاها بر روی آن ها یک برچسب ساده و یا چیزی که مشخص کند برای چه عطری می باشد قرار می گیرد.

اما چیزی که ثابت است وجود کلمه تستر بر روی بطری می باشد که از سو استفاده جلوگیری کرده و نشان دهنده تستر بودن آن باشد.

پس می توان نتیجه گرفت که تستر عطـر نیز همیشه ساده و بدون شکل ظاهری خاص بوده و در اکثر اوقات بطری آن بدون درب می باشد و کمتر پیش می آید برای آن دربی در شرکت قرار دهند.

آیا تستر تقلبی وجود دارد؟!

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله! گاها فروشگاه هایی مشاهده می شود که برای به فروش رساندن محصولات خود، از تستر هایی استفاده می کنند که تقلبی بوده و نسبت به عطری که به شما می دهند تفاوتی بسیار دارد.

همچنین برخی اوقات نیز دیده می شود که بعضی از فروشگاه ها درون تستر ها عطری بی کیفیت ریخته و آن را به فروش می رسانند.

یا درون بطری هایی شبیه به بطری تسـتر عطر ریخته و ادعای اصل بودن می کنند.

در صورت سوال و جواب شما، می گویند که تستر درب و کارتون و … ندارد؛ بله درست است اما نباید شما چنین تستر هایی را خریداری کنید.

حال ممکن است برایتان سوال باشد که چگونه می توان تستر تقلبی را از تستر اصلی باید تشخیص داد؟!

تشخیص تستر اصل از تستر تقلبی

هنگام خرید تستر گول نخورید، هستند فروشنده های حقه بازی که درون یک بطری مقداری عطر ریخته و با ادعای تستر عطـر خوشبو فلان آن را به قیمت بالایی می فروشند.

حال اگر شما می خواهید یک تستر خریداری نمایید می توانید برای تشخیص تستر اصل از تقلبی شماره سریالی که بر روی آن قرار گرفته است را با بارکد خوان و همچنین در گوگل جست و جو کنید و از اصل بودن آن اطمنیان حاصل نمایید.

همچنین بر روی بطری و جعبه تستر عطر یک شماره با عنوان “بچ کد” هک شده و یا بر روی لیبل نوشته می شود که صحت یکسان بودن بطری را با بسته بندی نشان می دهد.

یعنی در صورتی که بچ کد بطری با بچ کد کارتون و بسته بندی آن یکی باشد می توان از یکی بودن بطری با بسته بندی آن اطمینان خاطر داشت.

نظرات