اعلام عزای عمومی در کردستان جمعه ۱۵ آذر ۹۸

0

اعلام عزای عمومی در کردستان جمعه ۱۵ آذر ۹۸

عزای عمومی در کردستان به مناسبت همدردی با خانواده های جانباخته در آتش سوزی و انفجار تالار عروسی اعلام شده و این تصمیم را استاندار کردستان در پیامی اعام کرده و ضمن ابراز همدردی با خانواده ۱۱ جانباخته سقزی، این ضایعه بزرگ را به خانواده‌های آنان و مردم سقز تسلیت گفت و روز جمعه را عزای عمومی در استان اعلام کرد.

عزای عمومی در کردستان

علت عزای عمومی در کردستان روز جمعه

بهمن مرادنیا در پیامی جانباختن جمعی از همشهریان سقزی بر اثر انفجار در تالار عروسی را تسلیت گفت که متن پیام وی در زیر می‌آید.

انا لله وانا الیه راجعون

حادثه دردناک پنجشنبه شب چهاردهم آذرماه در شهرستان سقز که منجر به جانباختن و زخمی شدن تعدادی از هم استانی‌های عزیزمان در آن شهرستان شد، بدون شک یکی از تلخ‌ترین حوادث چند سال اخیر بە شمار می‌رود.

ضمن عرض تسلیت به خانواده داغدیده جانباختگان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این حادثه دلخراش، روز پانزدهم آذرماه ۹٨ را در استان عزای عمومی اعلام می‌کنم. و به همه مراکز درمانی تاکید می‌شود که تمام تلاش خود را برای مداوای مصدومان بکار بگیرند و لازم است تمام ابعاد قضیه توسط ارگان‌ها و نهادهای ذیربط بررسی و علت روی دادن این حادثه دردناک به اطلاع عموم مردم عزیز استان برسد.

از درگاه خداوند سبحان برای همه جانباختگان غفران الهی و برای مصدومان طلب شفای عاجل دارم.

حادثه انفجار در تالار عروسی سقز

به گزارش فارس؛ ساعت حدود ۱۰ پنجشنبه‌شب تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» شهر سقز دچار یک حادثه انفجار گاز و آتش‌سوزی شد.

بیشتر بخوانید : انفجار تالار عروسی سقز

در این حادثه که بر اثر انفجار کپسول گاز مایع رخ داد، ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند که ۵ نفر آن کودک، ۵ زن و یک مرد هستند.

حدود ۴۰ نفر دیگر هم در این حادثه ناگوار مجروح شده‌اند که حال تعدادی از آنان وخیم است.

نظرات