اینترنت کی وصل می شود | آیا نت خانگی وصل می شود؟

0

اینترنت کی وصل می شود | آیا نت خانگی وصل می شود؟

اینترنت خانگی و اینترنت اپراتورها همچنان در اکثر استان های کشور قطع است و کاربران به هیچ یک از سایت ها و اپلیکیشن های خارجی دسترسی ندارند.

خدا رو شکر بعد از چند روز ناآرامی‌ها کنترل شد و اوضاع کشور رو به بهبود است.

اما چیزی که از این فضا به یادگار مانده مساله قطعی اینترنت است.

این روز‌ها در هر جمع و محفلی که باشید مردمی را می‌بینید که دائما اینترنت گوشی‌هایشان را چک می‌کنند به امید اینکه وضعیت مثل قبل شود.

مثل قبل یعنی دسترسی راحت به ابرازی‌های ساده مثل گوگل و پیام رسان‌هایی، چون واتس آپ، اما همین چیز‌های دم دستی هم شبیه به مطالبه شده در این میان واکنش مقام‌های دولتی از همه جالب‌تر است.

ساعتی ربیعی مصاحبه می‌کند، ساعتی جهرمی و ساعتی بعد نماینده مجلس.

 

اینترنت

 

خبر می‌رسد فلان استان اینترنتش وصل شده و گوگل دارند!

دو ساعت بعد فلان مقام مسئول شرط می‌گذارد که اگر… اینترنت را وصل می‌کنیم.

استارت آپ‌ها و پیج‌های تجاری در اینستاگرام و تمام مشاغلی که با اینترنت کار می‌کنند روز به روز بیشتر در بلاتکلیفی فرو می‌روند. اما تنها واکنشی که از سمت مقامات مسئول می‌گیرند تمدید همین بلاتکلیفی است.

با اعلام خبر بنزین ۳۰۰۰ تومانی، برخی از افراد سودجو از نارضایتی و ابهام مردم در این خبر سوء استفاده کرده و اقدام به اغتشاش در شهرهای مختلف کردند.

به دنبال ساماندهی شدن این اغتشاشات در فضای مجازی، این شورا دستور محدودیت اینترنت را ابلاغ کرده بود.

بررسی های حرف تازه نشان می‌دهد اینتـرنت خانگی در چند استان کشور برقرار شد.

گزارش واصله از خبرنگاران در استانهای خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری حاکی از برقراری اینترنتهای خانگی در این استانهاست.

از دقایقی قبل، اتصال به اینتـرنت خانگی در استان زنجان برقرار و شبکه‌های پیام‌رسان خارجی در دسترس مجدد کاربران قرار گرفت.

گزارش خبرگزاری ها حاکی از آن است که در استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان،سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری،اردبیل، زنجان و ایلام اینترنت های خانگی متصل شده اند.

یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات در گفتگو با ایران با تایید صحت خبر منتشر شده مبنی بر وصل اینترنت، افزود ساعتی قبل مجوز برقراری ارتباطات اینترنت خانگی در ده استان کشور که به اپراتورها ابلاغ شده است، واصل شده است.

نظرات