ابطال کارت سوخت خودروهای ۲۵ سال و موتورسیکلت های ۱۰ سال به بالا

0

ابطال کارت سوخت خودروهای ۲۵ ساله و موتورسیکلت های ۱۰ ساله به بالا

کارت سوخت خودروهای فرسوده و سواری شخصی و موتورسیکلت با قدمت ۲۵ سال به بالا و موتورسیکلت‌ با عمر ۱۰ سال به بالا باطل میشود و وضعیت سوخت گیری و زدن بنزین بدون کارت سوخت برای این گروه از رانندگان و صاحبان خودروها و موتورسیکلت را در سایت حرف تازه میخوانید

کارت سوخت خودروهای فرسوده

ابطال کارت سوخت خودروهای فرسوده

مهر نوشت:کارت سوخت خودروهای فرسوده و سواری شخصی و موتورسیکلت با قدمت ۲۵ سال به بالا و موتورسیکلت‌ با عمر ۱۰ سال به بالا طبق مصوبه هیات وزیران ابطال شد و این گروه از خودروها باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.

طی روزها گذشته و پس از آنکه دولت در ۲۴ آبان ماه با اصلاح قیمت بنزین، نظام سهمیه بندی را باردیگر برقرار کرد، برخی از شهروندان در تماس با خبرگزاری از ابطال کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت شان ابراز تعجب و گلایه می کردند.

پیگیری های خبرنگار ما حاکی از آن است که براساس آئین نامه مصوب هیات دولت،  خودروهای دارای شرایط فرسودگی، نه تنها کارت سوختشان ابطال می شود، بلکه پلیس موظف است از رفت وآمد این خودروها جلوگیری کند.

خودروهایی که کارت سوخت آنها باطل میشود

براساس این آئین نامه، خودروهای سواری شخصی با عمر ۲۵ سال، سواری دولتی با عمر ۱۵ سال، تاکسی(سواری و ون) با عمر ۱۰ سال، مینی بوس و میدی بوس با عمر ۱۵ سال، اتوبوس درون شهری با عمر ۱۰ سال، اتوبوس برون شهری با ۱۵ سال، کامیون و کشنده با ۲۵ سال عمر، وانت با ۱۵ سال، موتورسیکلت با ۱۰ سال و سایر وسایل نقلیه با گذشت ۲۵ سال از تاریخ ساخت به عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج محسوب می شوند.

بر اساس این تصمیم که از سال ۸۸ تاکنون جاری است، تمام وسایل نقلیه ای که شامل این قانون می شوند امکان برخورداری از کارت سوخت را ندارند و باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.

برهمین اساس، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کارت سوخت خودروهایی که فرسوده تلقی می شوند را ابطال می کند و بدیهی است در صورت هرگونه تغییر در این تصمیم از سوی دولت، شرکت ملی پخش  فرآورده های نفتی موظف به پیروی و ارائه خدمات مطابق با تصمیم دولت است.

نظرات