آغاز سهمیه بندی سوخت بنزین با نرخ جدید از ۲۴ آبان ۹۸ + جدول

0

آغاز سهمیه بندی سوخت بنزین با نرخ جدید از ۲۴ آبان ۹۸

سهمیه بندی سوخت بنزین با نرخ جدید از ۲۴ آبان ۹۸ آغاز شده و بنا به اعلام و اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از بعد صاحبان خودروها با سهمیه تعیین شده اقدام یه سوخت گیری کنند و نرخ آزراد و سهمیه نیز دو نرخی یعنی ۱۵۰۰ تومان سهمیه و ۳۰۰۰ تومان آزاد می باشد

یه گزارش حرف تازه از  تابناک اقتصاد: بنا بر اعلام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران، قیمت بنزین معمولی سهمیه ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان خواهد بود.

سهمیه بنزین

شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران آغاز سهمیه‌ بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای طرح مدیریت مصرف سوخت را اجرایی کرد. متن این اطلاعیه به قرار زیر است:

بسمه تعالی

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

سهمیه بندی سوخت بنزین از ۲۴ آبان ۹۸

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه ، از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز به ترتیب بیان شده در این اطلاعیه انجام می شود.

جدول سهمیه بندی سوخت بنزین

میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو به ترتیب زیر است :

سهمیه بنزین
نرخ بنزین سهمیه بندی با کارت سوخت

قیمت بنزین معمولی سهمیه ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان

قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان

قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان

بنزین گران شد

از ساعت صفر روز ۲۴ سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸ همه خودروها به کارت سوخت شخصی آن ها واریز شده و سهمیه خودروهای شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است. استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود .

کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده اند ، از ساعت اجرای طرح، سهمیه سوخت ایشان محفوظ است و از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند .

افرادی که کارت سوخت ندارند ، شامل کسانی که تاکنون درخواست المثنی نداده اند ، کسانی که درخواست داده و هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده اند و همچنین کسانی که کارت سوخت برایشان صادر شده ولی در باجه معطله شرکت ملی پست است ، سهمیه همه آنها از همین امروز محفوظ و ذخیره خواهد شد.

به منظور رفاه حال دارندگان خودروها با اولویت وانت بارها مقررگردید وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف مدت یک ماه ضوابط تشویقی برای توسعه مصرف CNG‌ در خودروها را تنظیم و به تصویب شورای اقتصاد برسانند .

همچنین به خودروهای همه دستگاه های اجرایی دولتی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ، سهمیه بنزین تعلق نمی گیرد و این خودروها باید با قیمت هر لیتر ۳۰۰۰ تومان نسبت به دریافت بنزین اقدام کنند .

نرخ CNG و نفت گاز در سهمیه بندی سوخت

نرخ CNG‌ بدون تغییر خواهد بود و افزایش نخواهد بافت

قیمت نفت گاز با کارت سوخت جایگاه دار بدون تغییرخواهد بود.

نرخ اسنپ و تپ سی در سهمیه بندی سوخت بنزین

برای مسافربرهای بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ سی) مشروط برآن که نرخ های خود را از مقادیر مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت. برای تامین سوخت خودروهای مسافربر خطی و بین شهری ، آژانس های مسافربری و آموزشگاه های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذگردیده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع : تابناک

نظرات