arongroups

آیا هشتم ربیع الاول چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۸ تعطیل رسمی است؟

0

آیا هشتم ربیع الاول چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۸ تعطیل رسمی است؟

تعطیلی هشتم ربیع الاول مصادف با روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه ۹۸ و اینکه آیا این روز تعطیل رسمی است یا نه را در این بخش از سایت حرف تازه بخوانید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۱۷ رأی موافق، ۶۲ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع با حذف تعطیلی هشتم ربیع‌الاول (سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت امام زمان(عج)) مخالفت کردند.

هشتم ربیع الاول

هشتم ربیع‌الاول ۹۸ تعطیل رسمی است

بررسی طرح حذف بند «ح» ماده ۳۷ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در دستورکار امروز (سه‌ شنبه ۲ مهر) نمایندگان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرار داشت.

نمایندگان در این جلسه با ۱۱۷ رأی موافق، ۶۲ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در جلسه با حذف تعطیلی هشتم ربیع‌الاول (سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت امام زمان (عج) مخالفت کردند.

بر اساس این گزارش، در ماده واحده این طرح آمده است: بند «ح» ماده ۳۷ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۹۵/۱۱/۱۰ حذف شد.

این ماده واحده درباره قانون احکام دائمی برنامه‌ های توسعه کشور بود و برای تصویب نیاز به دو سوم آرای نمایندگان داشت که رأی لازم را کسب نکرد. /منبع تسنیم

تعطیل رسمی سالروز شهادت امام حسن عسکری

روز هشتم ربیع الاول سالروز شهادت مظلومانه امام حسن عسکری امام یازدهم ما شیعیان و پدر بزرگوار امام زمان عج می باشد که در سال ۲۰۶ هجری قمری، به شهادت رسیدند و بعد از شهدت امام بزرگوار، امامت حضرت صاحب الزمان، حجه بن الحسن (عج) آغاز میشود.

امام حسن عسکری در ۸ ربیع‌الثانی ۲۳۲ هجری قمری برابر با ۸۴۶ میلادی در مدینه چشم به جهان گشوده و در ۸ ربیع‌الاول ۲۶۰ هجری قمری برابر با ۸۷۴ میلادی در سامرا به شهادت رسیدند. این امام بزرگوار در شهر سامرا که در واقع یک اردوگاه و شهر نظامی بود زندگی میکردند.

 

نظرات