بیوگرافی و عکس های مهرداد مزرعه گوینده صدای عابر بانک و بازیگر

0

بیوگرافی و عکس های مهرداد مزرعه گوینده صدای عابر بانک و بازیگر

مهرداد مزرعه بازیگر و صداپیشه و دوبلور ایرانی را در بیوگرافی کامل شخصی و هنری با عکس های جذاب و دیدنی و صداپیشگی و ماجرای کلیپ جنجالی کارت خود را وارد کنید و صدای زنانه و ایفای نقش زن با گریم زنانه در فیلم کروکودیل به همراه سوابق هنری و فیلم و سریال و سن و تحصیلات و زندگی شخصی و آیدی اینستاگرام و مصاحبه جذاب وی را در سایت حرف تازه میخوانید

بیوگرافی مهرداد مزرعه

مهرداد مزرعه دوبلور و صداپیشه و بازیگر ایرانی در سال ۱۳۶۵ در تهران به دنیا آمده و در رشته زیست مولکولی تحصیل کرده و سال ها به عنوان پرستار کار کرده است

خانواده پر جمعیت

من ۶ برادر و ۳ خواهر دارم، برادرانم صدای مردانه و خواهرانم هم صدایی زنانه دارند اما صدای من شبیه هیچ کدام آنها نیست؛ حتی شبیه به صدا خواهرانم

مهرداد مزرعه

همسر مهرداد مزرعه

مهرداد مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است

گوینده صدای عابر بانک در دستگاه خودپرداز

مهرداد مزرعه «کارت خود را وارد کنید، رمز خود را وارد کنید، وجه دریافتی را انتخاب کنید، پول خود را بردارید، کارت خود را بردارید.»

چندی پیش در فضای مجازی، ویدئوکلیپی جنجالی منتشر شد که بییندگانش را شوکه کرد. در این ویدئو، پسر جوانی روبروی دوربین نشسته و با صدایی شگفت انگیز حرف می زند. او صدای آشنایی دارد که همه ما بارها و بارها این صدا را هنگام دریافت پول از دستگاه های ای تی ام یا همان دستگاه های خودپرداز بانکی شنیده ایم.

بسیاری از بیندگان این ویدئوکلیپ، تصور می کنند که گوینده تقلید صدا می کند یا آنکه همه چیز زیر سر همان اپلیکیشن های جدید تلفن همراه است یا صداگذاری شده که این روزها حسابی رایج شده است.
اما نه صداگذاری است و نه تقلید، بلکه مهرداد مزرعه صاحب این صدا است که ما هر روز آنرا میشنویم
مرد جوانی که نه تقلید صدا می کند و نه اینکه با استفاده از اپلیکیشن های جدید تلفن همراه صداگذاری می کند.
او با صدای خودش حرف می زند. مردی که صدای او را بارها و بارها از خودپردازها شنیده اید و تصور کرده اید گوینده یک زن است

مهرداد مزرعه

دوبله به جای بازیگران زن

مهرداد مزرعه سال ها پیش کار دوبله را به صورت حرفه ای آغاز کرد و در سریال ها و فیلم های مختلف و … به جای بازیگران زن حرف زد اما تا مدتی قبل هیچ کس نمی دانست که صاحب این صدا زن نیست بلکه مرد جوانی است که به گفته خودش تارهای صوتی اش دچار مشکل شده است.او در سریال حزیم سلطان نیز دوبلور بازیگر زن بود

مهرداد مزرعه

ماجرای لو رفتن و انتشار کلیپ

به عیادت یکی از بازیگران پیشکسوت سینما در بیمارستان بستری شده بود رفتیم و بعد از عیادت، به رستورانی در نزدیکی بیمارستان رفتیم
تلفن یکی از دوستانم زنگ خورد، همسرش بود، او شروع کرد به صحبت با همسرش و ناگهان شنیدم دوستم می گوید چی می گی؟ کدوم خانوم؟ صدای مهرداد است و …
همسرس فکر میکرد که او با یک زن به رستوران رفته است.
گوشی را از دوستم گرفتم و با همسر او صحبت کردم و گفتم که من مهرداد مزرعه هستم و سال هاست به جای خانم ها دوبله می کنم و چند فیلم، سریال و تیزر برایش نام بردم تا باور کند اما او به هیچ وجه باور نمی کرد و فقط می گفت خانم مگر من مسخره شما هستم؟ چرا راستش را نمی گویید، چرا با همسر من به رستوران رفته اید و … »
به همین خاطر تصمیم گرفتیم ی ویدئو از من بگیرد و من در این ویدئو، دیالوگ بگویم تا او پس از رسیدن به خانه، این کلیپ را به همسرش نشان بدهد اما همانجا از او خواستم بعد از اینکه همسرش قانع شد، این کلیپ را پاک کند.

مهرداد مزرعه

از پرستاری تا دوبلوری

ماجرای من و دوبلور شدنم برمی گردد به دهه ۸۰، آن روزها یکی از بازیگران قدیمی سینمای ایران بیمار شده بود و به عنوان پرستار، روزها مسئولیت نگهداری از ایشان را به عهده داشتم. در آن زمان بازیگران و دوبلورهای زیادی به خانه او می آمدند تا از آقای بازیگر عیادت کنند.

در همین رفت و آمدها بود که یکی از هنرمندان که صدای مرا شنیده بود به من گفت چرا با این صدا به کلاس های دوبلوری نمی روی؟
تصمیم گرفتم که در کلاس های دوبله شرکت کنم.
بعد از مدتی موفق شدم به صورت کاملا حرفه ای دوبله را در کنار حرفه پرستاری شروع کنم.

مهرداد مزرعه

مشکلات صدای زنانه

بارها به خاطر صدایم به مشکل خورده بودم.

آشنایانم زمانی که می دیدند صدای من تن زنانه دارد، می گفتند برو و حنجره ات را عمل کن اما زمانی که با دوستان پزشکم صحبت می کردم آنها نظر مخالفی داشتند و می گفتند تو که صدایی به این شگفت انگیزی داری بهتر است به جای عمل حنجره، در راه هنر از این صدا استفاده کنی و من هم نصیحت آنها را گوش دادم و خوشحالم که هیچ وقت حنجره ام را به تیغ جراحی نسپردم.

مهرداد مزرعه

صداسازی نمیکنم

به هیچ وجه صداسازی نمی کنم بلکه به خاطر تکنیک هایی که آموخته از صدایش درست و بجا استفاده می کنم

مشهور شدن

همیشه فکر می کردم اگر به شهرت برسم، آرامشم را از دست می دهم اما حالا بعد از پخش این کلیپ آرامش بیشتری به دست آورده ام. مردم در کوچه و خیابان من را صدا می زنند، به خاطر صدایم تحسینم می کنند و با من عکس سلفی می اندازند.
این محبت های مردم را هرگز فراموش نمی کنم

مهرداد مزرعه

مهرداد مزرعه گوینده صدای عابر بانک

سال ۸۷ یکی از آشنایان مان که در شرکت های خدمات دستگاه های ای تی ام کار می کرد به من پیشنهاد همکاری داد و من هم قبول کردم و به استودیویی حوالی خیابان ستارخان رفتیم.
آنجا من مسئولیت خواندن یک سی دی آموزشی برای عابربانک ها، اوراق بهادار و چند آیتم دیگر را بر عهده گرفتم که یکی از این آیتم ها همین صدایی است که از خودپردازها می شنوید.

مهرداد مزرعه

صدای زنانه از کودکی

صدای من از همان کودکی تن زنانه داشت. البته وقتی که کم سن و سال تر بودم صدایم بیشتر به دختربچه ها شبیه بود و زمانی که به بلوغ رسیدم، این صدا بیشتر خودش را نشان داد و با کمی کار روی لحن و بیانم می توانستم به راحتی جای زن ها صحبت کنم.

البته در دوران جوانی هم در یک مرکز خاص خدمت می کردم. در آنجا منشی مسئولان مرکز بودم اما همسران مسئولان با من مشکل زیادی داشتند چون آنها فکر می کردند شوهران شان منشی زن دارند اما شوهرهای شان در مقابل سعی می کردند که آنها را متقاعد کنند که من پسر هستم ولی آنها متقاعد نمی شدند و برخی ازت آنها به بهانه های مختلف وارد دفتر می شدند تا مرا از نزدیک ببینند.

مهرداد مزرعه

فعالیت های دیگر

با شبکه تی وی پلاس کار میکم و در کنارش با شرکت های تبلیغاتی که تیزر می سازند همکاری میکنم با درخواست شرکت های مختلف که با من تماس میگیرد و اعلام میکنم که میخواهند روی پیغام گیرشان صدای من باشد، و خواندن کتاب های قصه و یا دکلمه و شعر همکاری میکنم

مهرداد مرزعه بازیگر نقش نیوشا در فیلم کروکودیل

وی به تازگی در نقش زنی به اسم نیوشا در فیلم کروکودیل بازی کرده که در گریم زنانه و مردانه حضور دارد

گریم مهرداد مزرعه در فیلم کروکودیل

مهرداد مزرعه

عکس های اینستاگرام مهرداد مزرعه

در ادامه چند تصویر جذاب و دیدنی از این هنرمند گوینده را در کنار بازیگران شاخص که در پیج اینستاگرامش منتشر شده را مشاهده کنید

مهرداد مزرعه

مهرداد مزرعه

مهرداد مزرعه

مهرداد مزرعه

مهرداد مزرعه

نظرات