مبلغ عیدی و افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ مشخص شد

0

مبلغ عیدی و افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ مشخص شد

عیدی و افزایش حقوق سال ۹۹ کارکنان دولت مشخص شد و سقف مبلغ افزایش حقوق و عیدی کارمندان دولت پیش بینی و مشخص شد

دولت لایحه بودجه سال آینده که در نیمه آذر ماه به مجلس می‌برد و بر این اساس چندی پیش بخشنامه مربوط به پیش‌ بینی بودجه را به دستگاه‌ها ابلاغ کرد. به تازگی نیز ضوابط مالی تنظیم لایحه بودجه اعلام شده است.

عیدی و افزایش حقوق

مبلغ افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹

طبق پیش‌ بینی‌ های انجام شده در لایحه بودجه سال آینده مبلغ عیدی کارکنان حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و افزایش حقوق آن‌ها به طور متوسط ۱۵ درصد خواهد بود.

بر این اساس مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) در بودجه سال آینده حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش‌ بینی شده است. البته باید این مبلغ در نهایت به تصویب هیأت وزیران برسد.

میزان عیدی کارکنان دولت در سال ۹۹

مبلغ عیدی کارکنان در سال گذشته حدود ۹۳۲ هزار تومان و برای امسال حدود یک میلیون و ۷۸ هزار تومان پیش‌بینی شده که باید در نهایت با تصویب هیأت دولت پرداخت شود.

افزایش حقوق کارکنان در سال آینده نیز به طور متوسط ۱۵ درصد است که البته این رقم نیز باید در مجلس مصوب شود.

افزایش حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار نیز ۱۵ درصد تعیین شده که رقم قطعی آن به تصویب شورای عالی کار می‌رسد.

همچنین اعتبار مأموریت داخلی و خارجی کارکنان حداکثر معادل پیش‌بینی عملکرد سرانه اعتبار سال جاری باید در دستگاه‌ها پیش‌ بینی و به سازمان برنامه و بودجه اعلام شود.

اعداد و ارقام اعلام شده در ضوابط بودجه مبنایی است که تا دستگاه‌ها بتوانند بودجه خود را براساس آن تخمین زده و به سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند تا بتواند بر مبنای آن اعداد و ارقام لایحه بودجه سال آینده را تعیین تکلیف کند.

همه ساله با توجه به تورم موجود در اقتصاد کشور این افزایش حقوق انجام میگیرد و کارکنان دولت مبلغ افزایش حقوق را دریافت میکنند

نظرات