مدارک و هزینه و نحوه گرفتن گذرنامه زیارتی موقت برای اربعین

0

مدارک و هزینه و نحوه گرفتن گذرنامه زیارتی موقت برای اربعین

گذرنامه زیارتی موقت برای زائران اربعین برای تردد و حضور در مراسم پر فیض اربعین در کربلا اجرایی شده و زوار کربلا و پیاده روی اربعین میتوانند برگه تردد موقت و گذرنامه زیارتی موقت دریافت کنند

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا از عملیاتی شدن صدور گذرنامه زیارتی موقت برای زوار اربعین خبرداد.

گذرنامه زیارتی موقت

صدور گذرنامه زیارتی موقت برای زائران اربعین

سردار محسن فتحی زاده در حاشیه برگزاری جلسه قرارگاه اربعین حسینی (ع) ناجا گفت: از ساعاتی پیش، آخرین جلسه قرارگاه اربعین ناجا با حضور سردار فرمانده نیروی انتظامی، روسای پلیس‌های تخصصی و فرماندهان انتظامی استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه و… به منظور جمع بندی مصوبات و تصمیمات در راستای خدمات دهی مطلوب به زوار اربعین برگزار و همچنان این جلسه در حال برگزاری است.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با بیان اینکه پیش بینی و برآورد‌ها بیانگر افزایش زوار اربعین است، گفت: بنابراین ما هم مطابق برآوردها، ظرفیت‌های خود را افزایش داده ایم و در راستای تسهیل در تردد زائران، تمهیدات لازم را پیش بینی کرده ایم برهمین اساس فردا با حضور وزیر کشور جلسه‌ای با مسئولان عراقی در کشور عراق به منظور آخرین هماهنگی‌های عملیاتی و میدانی خواهیم داشت.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: همچنین تقاضا برای صدور گذرنامه (نوگذرنامه) امسال افزایش دارد به طوری که شاهد حجم زیادی از مراجعه کنندگان به دفاتر پلیس+۱۰ برای صدور گذرنامه هستیم.

فتحی زاده افزود: به منظور تسهیل در خدمات دهی به زوار اربعین، با هماهنگی مراجع ذیربط امسال، طرح ” صدور گذرنامه زیارتی موقت” را اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.

وی ادامه داد: عزیزانی که درخواست گذرنامه دارند و ممکن است با توجه به حجم تقاضای بالا، صدور گذرنامه زمان بر شود و احیاناً نتوانند به زیارت عتبات برسند برایشان گذرنامه زیارتی موقت صادر می‌کنیم تا امکان سفر زیارتی اربعین را داشته باشند و سپس گذرنامه اصلی را تحویل شان می‌دهیم.

هزینه صدور پاسپورت زیارتی موقت

فتحی زاده با اعلام اینکه گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا پایان ماه سفر اعتبار دارد، تصریح کرد: مطابق تمهیدات پیش بینی شده از سوی ناجا، بابت صدور گذرنامه زیارتی موقت هزینه‌ای از زوار دریافت نمی‌شود و این خدمات صرفاً به صورت رایگان توسط پلیس ارائه می‌شود.

نحوه گرفتن گذرنامه زیارتی موقت

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در پاسخ به این سوال که زوار نوگذرنامه چگونه می‌توانند برای دریافت گذرنامه زیارتی موقت اقدام کنند؟، پاسخ داد: زوار عزیز مطابق قبل برای دریافت به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه و درخواست صدور گذرنامه کنند البته لازم است در آنجا به متصدی اعلام کنند که قصد سفر و زیارت اربعین را دارند.

گذرنامه زیارتی موقت

به زودی عملیات صدور را آغاز می‌کنیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت پارکینگ‌ها برای تردد زوار، عنوان کرد: همان گونه که اشاره شد، برآورد‌ها حاکی از افزایش زوار اربعین می‌باشد بنابراین از سوی ستاد مرکزی اربعین، پیش بینی افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت پارکینگ‌ها صورت گرفته است؛ البته اعلام کرده ایم که در برخی نقاط پرتردد، این ظرفیت تا ۵۰ درصد نیز افزایش یابد.

بر اساس اعلام سایت پلیس، فتحی زاده ادامه داد: همچنین مقررات را به صاحبان پارکینگ‌های معتبر و مجوز دار ابلاغ و به مسئولان مربوطه نیز اعلام کرده ایم که به روند فعالیت پارکینگ‌ها نظارت داشته باشند.

وی از هموطنان خواست خودرو‌های خود را در پارکینگ‌های معتبر پارک کنند و پیش از آغاز سفر، خودروی خود را از نظر ایمنی بررسی کنند و در طول سفر نیز استراحت کافی داشته باشند.

فتحی زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه بار سنگینی بر خودرو‌های عمومی است، بنابراین به زائران توصیه می‌کنیم، با خودروی سالم خود عازم این سفر شده و البته خودرو‌ها را در پارکینگ‌های معتبر پارک کنند.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا درباره تعداد گیت‌ها و میزان افزایش آن نسبت به سال گذشته، گفت: در حال حاضر ۲۷۵ گیت در مرز‌های چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی (در مرز‌های خروجی) فعال است و این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا درباره وضعیت درخواست پاسپورت، خاطرنشان کرد: درخواست صدور پاسپورت امسال نسبت به سال گذشته بیش از چهار برابر است و به نظر می‌رسد این روند طی روز‌های آینده نیز افزایش داشته باشد.

نظرات