بازیگران و خلاصه داستان سریال جشن سربرون

1

بازیگران و خلاصه داستان سریال جشن سربرون

سریال جشن سربرون مجموعه ای جدیدی است که در حال تولید و فیلمبرداری است که به کارگردانی مجتبی راعی ساخته میشود .

مجتبی راعی درباره دلیل انتخاب داستانی تاریخی در زمان مشروطه گفت: این جرقه از شش سال پیش در ذهن من زده شد و وسوسه ساخت سریالی با موضوع مشروطه وادارم کرد مدت‌ها در این حوزه مطالعه کنم.

سریال جشن سربرون

مجتبی راعی در مراسم آغاز تصویربرداری سریال الف فاخر جشن سر برون با حضور مرتضی میرباقری معاون سیما گفت: تولید این سریال با همراهی معاونت سیما و سیمافیلم قوت گرفت
اکنون شاهد ضبط اولین سکانس سریال هستیم.این سریال به دوران مظفرالدین شاه و پیروزی مشروطه‌ خواهان می‌پردازد که البته داستان آن در میان عشایر می‌گذرد.

تعداد قسمت های سریال جشن سربرون

به گفته راعی، این سریال در سه فصل نوشته شده ‌و اکنون تصویربرداری فصل اول این سریال در قالب ۳۰ قسمت آغاز شده که ماجرای چند خان و رعیت را به تصویر می‌کشد.

وی ادامه داد: در فصل دوم داستان در زمان پهلوی اول رخ می‌دهد اما هنوز برنامه‌ای برای تولید فصل دوم نداریم و پس از پخش فصل اول در صورت تأمین بودجه به فکر فصل دوم خواهیم بود.

فرخ نعمتی بازیگر نقش مباشرخان در سریال

سریال جشن سربرون

خلاصه داستان سریال جشن سربرون

راعی با اشاره به قصه این سریال گفت: هرچند اساس قصه بر واقعیت است و چندین ماه در شیراز با نوادگان چند ایل عشایری فارس درباره وقایع آن زمان صحبت کردم
اما برای پرهیز از هر نوع سوءتفاهم که منجر به دعوای قومیتی شود، سریال را در فضایی تخیلی نوشتم و از این رو بازیگران سریال بدون لهجه بازی می‌کنند.

در داستان سریال آمده: بهادر کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه سرخو رقابتی دیرینه دارد و مدتی این آتش کینه خاموش می‌شود تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختر کم‌سن و سال بهادر به نام جهان‌پسند می‌رود و…

صدرالدین حجازی در نقش شوکت خان

سریال جشن سربرون

تاریخچه جشن سر برون

به گفته راعی «جشن سر برون» یک اصطلاح درباره جشنی است که پس از پایان بافت قالی برگزار می‌شود. به این صورت که وقتی بافت قالی تمام می شود، قالی را از بالای دار می برند و به اصطلاح می‌گویند سر قالی را می‌بریم. این رسم، وجه تسمیه داستان و محور قصه خواهد بود.

لوکیشن سریال

تهیه کننده «جشن سر برون» با اشاره به انتخاب لوکیشن برای این سریال تصریح کرد: دکور اصلی‌ را که خانه فتح‌الله خان است در لوکیشن خانه امام (ره) که از فیلم سینمایی «فرزند صبح» به‌جا مانده، ساخته‌ایم؛
ضمن اینکه اکنون در حال آماده سازی لوکیشن‌ در اطراف تهران در مناطقی مانند صفادشت، اخترآباد و جاده امامزاده داوود هستیم.

بازیگران سریال جشن سربرون

محمود پاک‌ نیت، بازیگر نقش فتح‌الله خان نیز با اشاره به علاقه‌مندی‌اش به بازی در نقش‌های تاریخی گفت: فتح‌الله خان، شخصیت جاه‌طلبی است که همراه با حاکم فارس مسیر قصه را پیش می‌برد و البته در بخشی از قصه، مخاطب شاهد رفتار درست او خواهد بود تا وجوه مختلف این شخصیت را بشناسد.

محمود پاک‌ نیت، بازیگر نقش فتح‌الله خان

سریال جشن سربرون

فرخ نعمتی نیز که نقش مباشر خان را در این سریال بازی می‌کند، درباره این نقش گفت: این نقش به‌دلیل چندلایه بودنش برایم جذاب است و مطمئنم اولین همکاری‌ام با آقای راعی، خاطره‌انگیز و به یادماندنی خواهد بود.

صدرالدین حجازی نیز که در نقش شوکت خان یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را برعهده دارد، گفت: تحقیق و پژوهش مجتبی راعی و نگارش عبدالرسول گلبن و منصور براهیمی به این اثر اعتبار بخشیده است و من در مقام بازیگر از قوت قلم و دلنشینی آن لذت بردم.

حسین محجوب، محمود پاک نیت ، نادر فلاح ، لیلا اوتادی ، فرخ نعمتی، قاسم زارع ، داریوش کاردان ، میرطاهر مظلومی ، رامین ناصر نصیر، مهدی فقیه ، کریم اکبری مبارکه ، صدرالدین حجازی ، بیوک میرزایی، ارسلان قاسمی ، مهران نائل ، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارعی ، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی و رضا سیدی از بازیگرانی هستند که در این سریال ایفای نقش کرده اند.

قاسم زارع

سریال جشن سربرون

لیلا اوتادی

سریال جشن سربرون

بیوک میرزایی

سریال جشن سربرون

ارسلان قاسمی

سریال جشن سربرون

داریوش کاردان

سریال جشن سربرون

حسین محجوب

سریال جشن سربرون

مهران نائل

سریال جشن سربرون

از دیگر عوامل این سریال می توان به نویسندگان: منصور براهیمی، عبدالرسول گلبن، مجتبی راعی؛ مدیر فیلمبرداری: ایرج عاشوری؛ مدیر تولید: طاهر امانی اشاره کرد.

1 دیدگاه در “بازیگران و خلاصه داستان سریال جشن سربرون

  1. اسماعیل جمور گفت:

    با توجه به اینکه اکثر این بازیگر ها معروف هستند و بنده آنها را قبول دارم اما علاقه خاصی به خانم اوتادی دارم

نظرات