آموزش تصویری گام به گام دوخت مقنعه کراواتی+ الگو مقنعه کراواتی

1

آموزش تصویری گام به گام دوخت مقنعه کراواتی با الگو + الگو مقنعه کراواتی

دوخت مقنعه کراواتی را با آموزش ساده و گام به گام با مراحلی ساده و راحت با الگو برای علاقه مندان به بخش خیاطی سایت حزف تازه را بصورت تصویری و عکس منتشر کردیم و با ما در ادامه همراه باشید تا یک مقنعه کراواتی بسیار شیک را با هزینه کم داشته باشید

مقنعه در انواع مختلف دوخته می شود و که هر کدام مدل ها و الگوهای خودشان را دارند و مدل کراواتی جدیدترین مدلی است که طرفداران بیشتری دارد و تیپ و استایل با کلاس به دختران جوان و خانم ها می بخشد

دوخت مقنعه کراواتی

الگو مقنعه کراواتی

مقنعه کراواتی تفاوتی با مقنعه ساده ندارد و تنها جلوی آن بندهایی به شکل کراوات دوخته شده است که به دو صورت گیره‌ای و گره‌ای بسته می‌شود.

در قسمت کراوات مانند مقنعه نیز امکان تزیین و ایجاد گره‌های مختلف وجود دارد. همچنین فیکسر یا طلق روسری را می‌توان در مقنعه تعبیه کرد تا حجاب کاملی را ایجاد کند.

بلندی مقنعه کراواتی ۱۰۰ است و برای تولید آن نیز از پارچه کرپ استفاده شده که شما می توانید از هر پارچه های ساده و طرحدار و رنگی و گلدار و دو رنگ بدوزید

استفاده از مقنعه نسبت به روسری و شال آسان‌تر است و در زیر چادر مرتب‌تر باقی می‌ماند، به همین دلیل مقنعه پوششی رسمی محسوب می‌شود و در میان بانوان و دختران محبوبیت دارد.

ابعاد مقنعه کراواتی

۹۰ * ۹۰
۱۲۰ * ۱۲۰
۱۵۰ * ۱۵۰

آموزش تصویری دوخت مقنعه کراواتی با الگو

میزان پارچه: برای مقنعه حتما باید پارچه ای که برش می زنید مربع باشد ۱۲۰ *۱۲۰ یا ۱۵۰*۱۵۰ و یا متراژ کمتر برای بچه ها ۹۰*۹۰
برای مدل اولی اگر روسری در منزل دارید می توانید این مدل برش بزنید.

طرز اندازه گیری در دوخت مقنعه کراواتی

دور تا دور صورت را با متر اندازه می گیریم معمولا بین ۵۵ تا ۶۰ می شه نصف این اندازه را روی پارچه می زنیم
نکته: چون جای تا زدن روسری یا پارچه روی اریب قرار می گیره حتما باید میزان کشش پارچه رو در نظر بگیرید:
پارچه را از دو طرف کمی بکشید و بعد جای ۱/۲ دور صورت را علامت بزنید
این مقنعه با پارچه های کرپ, حریر, تترون, ژورژت, دوخته می شود کروات آنرا با گره زدن ویا استفاده از حلقه های روسری تزیینی ببندیم.

طرز برش مقنعه کراواتی

پارچه مربع شکل را مانند روسری تا بزنید طوری که تای داخلی از هر طرف ۱۵ سانتیمتر کوتاهتر باشد از تای رویی

برای ترسیم الگو و پیاده کردن آن بر روی پارچه باید ابتدا با استفاده از متر دور تا دور صورت اندازه گیری شود که بین ۵۵ الی ۶۰ سانتی متر می باشد، سپس نصف این اندازه را بر روی الگو یا پارچه بزنید.
البته توجه داشته باشید که در زمان تا زدن پارچه یا روسری، محل تا زدن آن بر روی لبه اُریب قرار می گیرد که در این صورت باید میزان کشش روسری یا پارچه نیز مد نظر قرار بگیرد، بنابراین پیش از علامت زدن نصف اندازه دور صورت باید پارچه یا روسری به مقدار کمی کشیده شود.

پارچه مربعی شکل را همانند روسری، به حالت سه گوش تا بزنید، به صورتی که تای داخلی آن نسبت به تای رویی از هر طرف، ۱۵ سانتیمتر کوتاه تر باشد.

 

دوخت مقنعه کراواتی

دراین مرحله پارچه را تای دیگری زده و ۱/۲ اندازه دور تا دور صورت را _ کشش پارچه کرده از لبه چهار لای پارچه پایین می آییم.

پارچه را مجددا تا بزنید، سپس از نصف اندازه دور صورت میزان کشش پارچه را کم کنید و بعد اندازه بدست آمده بر روی لبه چهار لای پارچه علامت بزنید.
سپس مطابق تصویر به اندازه ۲ تا ۳ سانتی متر به سمت داخل پارچه بروید و به اندازه ۸ تا ۱۰ سانتی متر به سمت پایین پارچه حرکت کنید و علامت گذاری نمایید(این قسمت برای برش کراوات در نظر گفته می شود).

دوخت مقنعه کراواتی
مانند شکل بالا برای برش کراوات ۲ الی ۳ سانت داخل شده به پایین که تقریبا ۸ الی ۱۰ سانت علامت زده ایم وصل می کنیم.

دوخت مقنعه کراواتی

نکته مهم این مقنعه فضای زیر گلو است که حتما باید خالی شود در غیر اینصورت مقنعه غیر قابل استفاده می شود به سبب تنگی زیاد به اینصورت که:

در این مرحله شما یه همچین شکلی دارید که باید شروع به دوخت کنید.

بعد از برش قسمت هاشور خورده، پارچه مورد نظر شما باید به صورت تصویر زیر باشد.

دوخت مقنعه کراواتی

اکنون باید پارچه را باز کنید و بعد از این مرحله شروع به دوخت مقنعه کرواتی نمایید.ابتدا به این شکل پارچه را از پشت تا زده وکروات ها را می دوزیم.

دوخت مقنعه کراواتی

کروات ها را به رو بر می گردانیم حالا چرت کوچکی زیر گلو زده و درزها را برگردانده میشود

دوخت مقنعه کراواتی

حالا باید کروات ها را به سمت رو برگردانید و چرت کوچکی را در محل زیر گلو ایجاد کنید، سپس درزها را برگردانید و بدوزید. به منظور مخفی ماندن درز، باید درزها دو به دو دخته شوند.

دوخت مقنعه کراواتی

1 دیدگاه در “آموزش تصویری گام به گام دوخت مقنعه کراواتی+ الگو مقنعه کراواتی

  1. م. م گفت:

    هیچی نفهمیدم

نظرات