arongroups

نکات و راهنمای خرید بهترین کفش مدرسه برای دانش آموزان دختر و پسر

0

نکات و راهنمای خرید بهترین کفش مدرسه برای دانش آموزان دختر و پسر

کفش مدرسه : وقتی نوبت به خرید کفش بچگانه می‌رسد، همیشه لازم است نکات بیشتری را در نظر بگیریم به ویژه اگر این کفش برای مدرسه باشد.

کم کم به روزهای پاییزی نزدیک می‌شویم و انتخاب کیف و کفش مناسب مدرسه، دغدغه خانواده‌هایی است که به سلامت بدن کودکانشان اهمیت می‌دهند.

پس با این نکات همراه شوید تا بهترین مدل کفش مدرسه دخترانه یا پسرانه را برای یک سال تحصیلی شاد و متفاوت، انتخاب کنید.

کفش مدرسه

به پاشنه کفش مدرسه توجه کنید:

پاشنه‌های کفش به این علت اهمیت دارند که از وزن پاها رویشان قرار می‌گیرد.

بنابراین پاشنه‌ها هنگام گام برداشتن باید کاملا صاف قرار بگیرند و اگر زیاد به طرفین کج شوند، باعث ایجاد مشکلاتی مثل کمردرد و پادرد می‌شوند.

نکته: اگر می‌توانید دو طرف پاشنه کفش را به راحتی به داخل فشار دهید، کفش برای پاهای در حال رشد کودکانتان مناسب نیست.

شما به بندها نیاز دارید:

کفش مدرسه باید بندی یا لااقل چسبی باشد. بندها این امکان را ایجاد می‌کنند که پا کاملا داخل کفش ثابت بماند و لیز نخورد.

لیز خوردن پا در داخل کفش، باعث می‌شود انگشتان پا مدام مچاله شده و به مرور زمان دفرمه شود.

کفش باید انعطاف پذیر باشد:

کفش مدرسه یا کتانی بچگانه‌ای که انتخاب می‌کند باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد، اما تنها در بخش پنجه کفش. در واقع کفش تنها باید کمی خم شود نه کاملا مچاله!

علاوه بر این بهتر است که کفش، بالشتک یا کوشن‌هایی (Cushioning) برای راحتی و حمایت بیشتر از پاها داشته باشد.

هم دارای قابلیت تنفس و هم ضد آب:

چند هفته‌ای که از شروع مدرسه‌ها بگذرد، موسم باران‌های تند پاییزی و بعد از آن برف‌های زمستانی است.

پس اگر برای زنگ ورزش یک کتانی یا کفش ورزشی را انتخاب کرده‌اید، برای روزهای دیگر به یک نیم بوت ضد آب نیاز دارید.

چرم، کتان و پارچه‌های تکنولوژی‌دار، می‌توانند هم ضد آب باشند و هم قابلیت تنفس داشته باشند.

فراموش نکنید که بچه‌ها در مدرسه مدام به این طرف و آن طرف می‌دوند، پس کفشی که قابلیت تنفس نداشته باشد علاوه بر آنکه باعث بو گرفتن پا می‌شود، بیماری‌های پوستی متعددی را هم به وجود می‌آورد.

کدام برند؟ قابلیت تنفس در عین ضدآب بودن ویژگی خاص کفش‌های برند جی اوکس (GEOX) است، مدل‌های متنوع این برند را در بخش‌های بچگانه، زنانه و مردانه می‌توانید پیدا کنید.

کفش مدرسه

کمی لژ لازم است:

کمی لژ در بخش پاشنه کفش می‌تواند فشار را از روی کمر بردارد.

چه کفش کتانی یا ورزشی بچگانه را انتخاب می‌کنید و چه برای روزهای بارانی، سراغ نیم بوت‌های دخترانه و پسرانه می‌روید، همیشه دنبال کفش‌هایی بگردید که کمی لژ داشته باشند.

این مدل‌ها برای کفش مدرسه مناسب نیستند:

کفش‌هایی که زیره چوبی دارند، از پاها در مقابل ضربه محافظت نمی‌کنند و باعث می‌شوند کودکان هنگام راه رفتن فشار بیشتری به پاشنه پا وارد کنند که به مرور زمان باعث ایجاد کمردرد و دردهای مفصلی می‌شود.

کفش‌های عروسکی، معمولا زیره نازک و کم دوامی دارند که در همان هفته‌های اول مدرسه از بین می‌رود.

علاوه بر آن، کفش‌های عروسکی به این دلیل که ساختار شل و سستی دارند، نمی‌توانند از پا به خوبی محافظت کنند و پا مدام داخل کفش لیز می‌خورد.

بوت‌های مدل UGG، با زیره تخت و رویه نرمی که دارند، اگرچه ممکن است مدل مورد علاقه دختر بچه‌ها باشند، اما به عنوان کفش مدرسه انتخاب مناسبی نیستند.

کفش‌های کاملا تخت و راحتی، باعث خستگی و درد در بخش مچ پا می‌شوند و در بلند مدت ممکن است موجب صافی کف پا و کمردرد شوند.

کفش‌های پاشنه دار، تنها و تنها برای یک مدت کوتاه در مهمانی‌ها برای دختربچه‌هایی که عاشق صدای پاشنه‌ها هستند، قابل استفاده هستند.

پاشنه بلند، باعث ایجاد فشار بر پنجه پا شده و انگشتان را دفرمه می‌کند.

کفش مدرسه

بهترین سایز برای کفش مدرسه

بهترین موقع برای خرید کفش یا اندازگیری پاها برای خرید اینترنتی کفش، بعداز ظهر است که اندازه پاها به بیشترین میزان خود در طول روز می‌رسد. پس هیچگاه صبح‌ها برای خرید کفش به ویژه کفش بچگانه اقدام نکنید.

درست است که دختران و پسران تا پایان نوجوانی در حال رشد هستند اما این موضوع نباید دلیل شود که شما کفشی را انتخاب کنید که سایز آن بزرگتر است سایز فعلی پای آن‌ها است.

همیشه حواستان باشد که هر چند ماه یک بار اندازه کفش را چک کنید و مطمئن شوید انگشتان پا داخل کفش مچاله نشده باشند و کفش هنوز برای فرزند شما اندازه باشد.

کفش ورزشی تمرین بهترین انتخاب است!

حالا که همه نکات مهم برای انتخاب کفش مدرسه را می‌دانیم، بهتر است به شما بگوییم که کفش‌های ورزشی مخصوص تمرین یا کتانی‌های بچگانه بهترین انتخاب برای روزهای طولانی و پرجنب و جوش مدرسه هستند.

برند آدیداس (Adidas) و سوپرگا (Superga) مدل‌های متنوعی از انواع کفش کتانی و ورزشی دخترانه و پسرانه هم در مجموعه بچگانه و هم در مجموعه بزرگسال برای نوجوانان، طراحی کرده است که برای یک روز شاد در مدرسه می‌توانند مناسب باشند.

اگر هنوز خرید اینترنتی کفش را امتحان نکرده‌اید، این روزهای شلوغ پیش از شروع مهر بهترین فرصت است تا با یک روش ساده برای مهر آماده شوید.

نظرات