ماجرای پست اهانت آمیز صبا کمالی به مقدسات

2

پست اهانت آمیز صبا کمالی به مقدسات

توهین صبا کمالی به امام حسین ع در صفحه شخصی خود در اینستاگرام موجی از خشم و عصبانیت را برانگیخت و باعث شد تا کاربران با نوشتن کامنت واکنش نشان دهند.
البته او این پست و نوشته را حذف کرد و واکنش متفاوتی از خود نشان داد

توهین صبا کمالی به امام حسین ع

این بازیگر امروز در حمایت از سحر خدایاری دختری که اخیرا خودکشی کرده است پستی را منتشر کرد، که این پست جنجالی شد و از نظر برخی از کاربران در این مطلب به ساحت امام حسین (ع) اهانت شده است.

توهین صبا کمالی

دستور بازداشت صبا کمالی

خبرگزاری فارس نوشت: در پی اهانت یک هنرپیشه زن سینما به ساحت امام حسین (ع) ، دستور جلب این بازیگر صادر شد.

صبا كمالي از بازیگران نه چندان مطرح سینما امروز با انتشار پستی در حمایت از سحر خدایاری دختری که اخیرا خودکشی کرده است، در مطلبی به ساحت امام حسین (ع) توهین کرد.

پیگیری ها حاکیست پس از توهین صبا کمالی در  در صفحه اینستاگرام بازیگر سینما و تلویزیون، قرار بازداشت این بازیگر صادر شده است.

واکنش صبا کمالی به اتفاقات افتاده

توهین صبا کمالی
صبا کمالی، بازیگر سینما و تلویزیون، پس از انتقادهای گسترده از یک پست اینستاگرامی‌اش، ضمن پاک کردن آن، توضیحاتی را ارائه کرد.

او نوشت: «به علت کج‌فهمی، بی‌سوادی، متعصب بودنِ بدون تفکر، اطلاع نداشتن از اصول نمایشنامه‌نویسی که رشته اول تحصیلی منه، به علت بیماری افرادی از جامعه که چه بسا حقوق بگیرانِ جیره‌خوارِ دشمنان ایران باشند، نسبت‌های بس ابلهانه به من زدند و من رو بدون اعتقاد معرفی کردند….و از کامنت‌هایی که گذاشتند متوجه شدم….اتفاقا بسیار بی‌وجدان هم هستند.

به این علت، گفت‌وگوی تخیلی و صمیمانه خودم با امام حسین (ع) را برداشتم. و از اینکه من رو بی‌اعتقاد یا دشمن مذهبم معرفی کردند، بسیار گله‌مند هستم.

در نمایشنامه، ما حتی با خدا جدل می‌کنیم و حتی دعوا….این‌که دیگران امامان رو از خدا بالاتر می‌دونند ، خودشون می‌دونند چرا………

لعنت خدا بر ستمگران هر دوران و هر سرزمینی که امام حسین (ع) و جوان‌های رشید ایران، براش شهید شدند.»

پست سوم و عذرخواهی صبا کمالی

کمالی در پست سوم از مردم عذرخواهی کرده و نوشته : من مثل هر ایرانی به مذهبم معتقدم.
مذهبی انسانی و مهربان…..و معتقدم کسی نمیتواند جایگاه ویژه ی ائمه را خدشه دار کند…..چون ائمه برای همه ی ما محترم هستن.
معتقدم مومن واقعی هرگز الفاظ زشت بکار نمیبرد…..پس با فحاشان کاری ندارم.
اما اگر احساسات مذهبی مومنین واقعی جریحه دار شد ، ازشون دلجویی میکنم.
ایران کشور ماست و ما همه ایرانی هستیم.
دوستون دارم.
صبا کمالی

2 دیدگاه در “ماجرای پست اهانت آمیز صبا کمالی به مقدسات

  1. زهرا گفت:

    یه دختر چون خودکشی کرده اون هم از نوع خودسوزی از نظر اینها اسطوره شده؟ این دیگه چه منطقیه؟ همه جای دنیا خودکشی چندش آوره. اگر واقعا اینقدر به خودسوزی علاقه داره خب حتما بره خودشو آتش بزنه. این قشر بازیگر اکثرشون همیشه طلبکارند و به پوچی رسیدند.

  2. محمدرضا باقرپور گفت:

    هنرمند، ابتدائاً باید رشدیافته و انسان بوده باشد؛ تا این اتفاق نیفتد، نتیجه اش صبا کمالی ها می شود. این اکانت و نوشته خانم صبا کمالی را چندین بار مرور کردم؛ به نظرم و به عنوان یک شخص عادی و نه حقوقدان، هرچند نوشته ایشان، مصداق عینی توهین نیست و از آن توهینی و یا تنفری، مستفاد و برداشت نمی شود اما این نوع دیالوگ سخیف، نشانگر و انعکاس یک باطن پوچی است که از جایگاه و شأن حقیقی والای امام حسین، بی خبر است؛ البته این را متخصصان و حقوقدان ها باید بگن که این، توهین بوده یا نه. اینکه حکم جلبش صادر شده و صحت دارد یا نه نمی دانم. به نظرم، خانم کمالیِ دست چندم در عرصه هنر، خواسته اند بد مطرح بشوند تا اینکه اصلاً مطرح نشوند؛ روشی که الآن مد شده بین تازه به دوران رسیده ها تا فضا و افکار عمومی را متوجه خودشان بکنند. متأسفانه ایشون، کارشان را توجیه کرده اند و آن را اصول نمایشنامه‌نویسی اعلام کرده اند! چنین اصولی را در نمایشنامه نویسی، هیچ عوامی و خواصی نمی پذیرد و چنین اصولی را ما سراغ نداریم. آیا هتک حرمت، بی ادبی و گستاخی، از اصول نمایشنامه نویسی است؟! آنهم در جایی که خطابش امام حسین باشد؟ شما نباید از خطوط قرمز رد می شدید. شما یک غلطی را مرتکب شده اید ؛ آنهم در ایام محرم و اکنون، در آن مانده اید و دارید توجیه می کنید. اگر این کارتان، درددل بوده صمیمانه بوده اگر تمرین نمایشنامه بوده و امثال آن، چرا به اشتراک گذاشته ای ؟! شما کارتان را توجیه کرده اید.

نظرات