کاوه فتوحی بازیگر نقش حضرت ابوالفضل العباس(ع) در مختارنامه کیست؟

0

 کاوه فتوحی بازیگر نقش حضرت ابوالفضل العباس(ع) در مختارنامه کیست؟

کاوه فتوحی بازیگر نقش عباس بن علی و حضرت ابوالفضل ع در سریال «مختارنامه» را با بیوگرافی کامل و شغل و عکس های شخصی و چهره واقعی و آدرس اینستاگرام و علت بازی نکردن در فیلم و سریالی و سن و تحصیلات و نحوه انتخاب برای نقش علمدار کربلا را در سایت حرف تازه بخوانید

بیوگرافی کاوه فتوحی

کاوه فتوحی متولد دهه شصت بازیگر نقش عباس بن علی و حضرت ابوالفضل ع در سریال «مختارنامه» می باشد و که اولین تجربه بازیگری او جلوی دوربین بود
وی فارغ التحصیل رشته کامپیوتر است و اصلا سابقه بازیگری نداشته است.
او شغل آزاد دارد و توسط یکی آشنایانش به داود میرداودی برای ایفای نقش حضرت ابوالفضل ع معرفی شد.

کاوه فتوحی

کاوه فتوحی به دلیل چهره زیبا و قامت رشید و بلند برای این نقش حساس و بسیار مهم انتخاب شد ، اما بنا به دلایلی چهره و سکانسی که او در هنگام شهادت حضرت عباس ع ایفای کرده بود سانسور و پخش نشد.

دوره های سوارکاری و شمسیربازی

کاوه یش از ۱۰ ماه در این سریال تاریخی ـ مذهبی بازی داشته است. او برای ایفای نقش حضرت ابوالفضل(ع) دوره‌ی طولانی تمرین سواركاری و شمشیربازی را پشت سر گذاشته ‌است.
بازی فتوحی در نقش حضرت ابوالفضل (ع)، یك سال و نیم قبل به پایان رسید و به گفته‌ی وی آنچه برایش باقی مانده، بركت ایفای چنین نقشی است

کاوه فتوحی دورههای مختلفی را زیر نظر چند مربی گذراند تا برای حضور در این نقش مهم آماده شود.

كاوه فتوحی

تحسین از اندام رشید و چهره کاوه فتوحی

رضا استادی با اشاره به خاطره حضور فتوحی در شاهرود دررحین فیلمبرداری آمده است:« وقتی در نوروز ۸۸ با کاوه فتوحی بازیگر نقش ابوالفضل (ع) در خیابان‌های شاهرود راه می‌رفتیم، مردم با دیدن آن قد بلند و اندام رشید و چهره‌ای که چشم‌های مهربانی داخل آن می‌درخشید بدون شناختن او جلو می‌آمدند و در خصوص ظاهر او اظهار نظر می‌کردند

بازیگران منتخب نقش حضرت اباالفضل (ع)

به جز کاوه فتوحی برای ایفای نقش حضرت اباالفضل (ع) ، «علی کریم» دستیار اول کارگردان ،«مصطفی زمانی» و «امین زندگانی» به عنوان بازیگر این نقش انتخاب شده بودند که در نهایت این در اختیار کاوه فتوحی قرار گرفت.

كاوه فتوحی

خانواده و شغل کاوه فتوحی

کاوه فتوحی فرزند یک خانواده تهرانی است. این خانواده برای سال هایی طولانی در حوالی منطقه یوسف آباد زندگی کرده اند.
چند عضو خانواده( شوهرخواهر های کاوه) در خیابان زرتشت مغازه پارچه فروشی دارند.
مسیر زندگی کاوه از همین مکان تغییر کرد.

كاوه فتوحی

نحوه انتخاب برای ایفای نقش حضرت اباالفضل (ع)

روزی کاوه برای تعمیر شلوار جین خود به مغازه یکی از همسایگان مراجعه می کند.
این مغازه دار تعمیرکار لباس ،دوستان زیادی در سینما و تلویزیون دارد.
وی از طریق یکی از دوستانش متوجه شد که در سریال مختارنامه به دنبال یافتن جوانی خوش چهره و بالا بلند برای ایفای حضرت اباالفضل هستند.
این مفازه دار نیز طی گفت و گویی کوتاه با کاوه فتوحی، وی را برای ایفای این نقش معرفی می کند.
این ماجرا در حول و حوش سال ۱۳۸۷ و زمانی اتفاق می افتد که گروه سازنده سریال هنوز در دکورهای احمد آباد مستوفی مشغول فیلم برداری بخش های مدائن هستند.
کاوه چند باری به احمد آباد می رود و طی گفت و گو با میرباقری، نظر او را جلب می کند.

 کاوه فتوحی

پیوستن به مختارنامه

دوستی کاوه فتوحی با آقای «باقر» به مرور جدی تر می شود.
کاوه تمرین هایش را آغاز می کند و آقای باقر قراردادی با کاوه امضاء کرده که به موجب آن مدیر برنامه های کاوه می شود و قاعدتا پس از پخش سریال مختارنامه هم مدیر برنامه های او خواهد ماند.

كاوه فتوحی

آغاز تمرین های کاوه در سال ۸۸

در فروردین ماه سال ۱۳۸۸ کاوه فتوحی تقریبا برای ایفای نقش حضرت اباالفضل (ع) قطعی شده است.
او در ایام نوروز در پارکینگ خانه «محمود اردلان» مربی حرکات رزمی سریال مختارنامه، تمرین های خود را آغاز می کند و کمی بعد در شاهرود به گروه سازنده سریال می پیوندد.

تلاش برای دیدن چهره و عکس

بسیاری از خبرنگاران به دنبال یافتن عکسی واقعی از چهره او هستند، او در نمایشگاه عکس سریال مختارنامه که پاییز سال ۸۹ در تالار وحدت برگزار شد، حضور می یابد اما هیچ کدام از خبرنگارها او را نمی شناسند و به همین دلیل عکسی از وی گرفته و منتشر نمی شود.

پخش سریال مختارنامه از مهرماه سال ۱۳۸۹ آغاز می شود.
بازی کاوه فتوحی در قسمت ۲۱ این سریال است اما از همان ابتدای پخش همه خبرنگاران به دنبال یافتن عکسی از کاوه فتوحی و مصاحبه با وی هستند.
طبق برنامه ریزی روابط عمومی سریال قرار نیست تا زمان پخش این قسمت عکس یا مصاحبه ای از کاوه در اختیار رسانه ها قرار گیرد

سانسور نقش کاوه فتوحی در مختارنامه

در آذر سال ۱۳۸۹ ، اظهار نظر یکی از علماء در مخالفت با نمایش چهره حضرت اباالفضل (ع) در سریال مختارنامه باعث می شود صدا و سیما با صدور بیانه ای اعلام کند در این سریال هیچ تصویری از حضرت اباالفضل (ع) نمایش داده نمی شود و بر روی تصاویر گرفته شده نور انداخته می شود.
در این قسمت تنها تصاویری محدود از حضور آن حضرت در کنار نهر علقمه با قرار دادن مِه بر روی این تصاویر نمایش داده می شود.

كاوه فتوحی

عکس های کاوه فتوحی

در مراسمی که روز جمعه ۲۴ تیرماه سال ۹۰ برای قدردانی از داوود میرباقری در شاهرود برگزار می شود «کاوه فتوحی» بازیگر نقش حضرت اباالفضل (ع) مقابل دوربین های عکاسی ظاهر می شود و خیلی زود عکس های او با چهره واقعی اش بر روی اینترنت منتشر می گردد.

كاوه فتوحی

كاوه فتوحی

كاوه فتوحی

کاوه فتوحی

نظرات