حکم اعدام حمیدرضا درخشنده قاتل امام جمعه کازرون در ملاعام اجرا شد + عکس و فیلم

0

حکم اعدام حمیدرضا درخشنده قاتل امام جمعه کازرون در ملاعام اجرا شد + عکس و فیلم

قاتل امام جمعه کازرون صبح روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه ۹۸ به دار مجازات آویخته شد و حکم اعدامش به مرحله اجرا درآمد

حمیدرضا درخشنده در ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد ۲۳ رمضان روز هشتم خرداد حجت الاسلام خرسند را که در حین بازگشت از مراسم احیا بود، با ضربات چاقو مورد حمله قرار داد و او را به شهادت رساند و با تلاش ماموران نیروی انتظامی قاتل را سریعا شناسایی و در کمتر از ۴ ساعت دستگیر شد.

قاتل امام جمعه کازرون

حکم اعدام قاتل امام جمعه کازرون

حجت‌الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد ۲۳ رمضان روز هشتم خرداد پس از بازگشت از مراسم احیا توسط فردی به نام «حمیدرضا درخشنده» با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، اما به علت شدت جراحت، به شهادت رسید.

قاتل حجت الاسلام خرسند امام جمعه شهید شهرستان کازرون صبح امروز چهارشنبه ۶ شهریورماه روبه‌روی هتل بیشاپور در ملاعام به دار مجازات آویخته شد.

قاتل امام جمعه کازرون

اجرای حکم اعدام حمیدرضا درخشنده

پس از تأیید حکم اعدام حمیدرضا درخشنده در دیوان عالی کشور، اجرای آن در دستور کار اجرای احکام کیفری شیراز قرار گرفت.

حکم قصاص قاتل امام جمعه شهرستان کازرون طبق رأی صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس صبح امروز در شهرستان کازرون و در ملاءعام اجرا شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تأیید اجرای حکم قصاص عامل شهادت شهید حجت الاسلام والمسلمین محمد خرسند امام جمعه فقید شهرستان کازرون گفت: حکم قصاص نفس حمید رضا درخشنده که در شب بیست و سوم ماه رمضان اقدام به شهادت امام جمعه کازرون در حین بازگشت از مراسم احیاء شب قدر کرده بود پس از طی کلیه مراحل قانونی در محل وقوع جرم به اجرا درآمد.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه قاتل پس از دستگیری در چندین مرحله و در حضور مقام قضایی به جرم ارتکابی با طراحی قبلی اعتراف کرده بود، گفت: تلاش شد با توجه به حساسیت موضوع و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی رسیدگی به این پرونده در سریع‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

وی افزود: دستگاه قضایی استان فارس با رسیدگی سریع به این پرونده ثابت کرد عزم و اراده جدی در راستای اجرای عدالت و احکام اسلامی بر اساس قانون و رسیدگی به پرونده‌های مهم در اسرع وقت و اجرای دقیق قانون در خصوص مرتکبان جرائم مهم در کوتاه‌ترین زمان دارد.

بر اساس این گزارش، پس از اجرای این حکم عموم مردم حاضر در صحنه از قاطعیت و سرعت عمل دستگاه قضایی در مجازات این قاتل با سر دادن شعار تشکر کردند.

قاتل او ظهر همان روز در شهرستان کازرون دستگیر و ۱۲ تیرماه پس از برگزاری جلسه دادگاه به قصاص محکوم شد.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شیراز قرار دارد.

نظرات