شرایط بیمه زنان خانه دار چگونه است ؟ + نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار

0

شرایط بیمه زنان خانه دار چگونه است ؟ + نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار و نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی خانم های خانه دار را در حرف تازه با جزئیات و درصدها بخوانید .

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بیمه خانم هاست و  خانم ها با ۱۸ تا ۵۰ سال سن می‌توانند به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه کنند.

بیمه زنان خانه دار

محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود؛ مطالبی تحت عنوان “دانستنی‌های تامین اجتماعی” منتشر و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می‌پردازد.

وی درباره شرایط بیمه خانم ها و در پاسخ به این پرسش که آیا خانم های خانه‌داری که بواسطه بیمه همسرشان، از دفترچه درمان تامین اجتماعی استفاده می‌کنند می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند؟ گفت: یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی این گونه بیمه است. زنان خانه دار با ۱۸ تا ۵۰ سال سن می‌توانند به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و تقاضای بیمه کنند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی سه مدل بیمه درنظر گرفته است. نوع اول با حق بیمه ۱۲ درصد است و شامل بازنشستگی می‌شود. نوع دوم با حق بیمه ۱۴ درصدی شامل بازنشستگی و فوت و نوع سوم که گرانترین است با حق بیمه ۱۸ درصدی شامل بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی می‌شود.

بیمه زنان خانه دار

زدا با اشاره به اینکه بسیاری بانوان تصور می‌کنند چون به تبعیت از همسرشان دفترچه درمان دارند خودشان هم بیمه اند، درحالی که یک تصور اشتباه است گفت: صحیح است که زنان با این دفترچه از خدمات درمانی استفاده می‌کنند اما نمی‌توانند از حقوق و مستمری بازنشستگی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: اگر این خانم ها با سازمان قرارداد ببندند پس از رسیدن به سن بازنشستگی می‌توانند حقوق دریافت کنند و کمک حال اقتصاد خانواده باشند.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ما نرخ درمان را روی نرخ حق بیمه زنان خانه‌دار نمی آوریم و آنها کماکان میتوانند از دفترچه درمان به تبعیت همسرشان استفاده کنند گفت: اما چنانچه مایل به دریافت بیمه درمان هم باشند باید سرانه درمان را جداگانه بپردازند که برای سال ۹۸ حدود ۴۹ هزار سال است.

شرایط بیمه زنان خانه دار

حداکثر سن برای بیمه زنان خانه دار چند سال است؟
۴۵ سال
چنانچه متقاضی در زمان درخواست، بیش از ۴۵ سال سن داشته باشد، می بایست چه شرطی را احراز کند تا بتواند درخواست خود را مطرح نماید؟
متقاضی باید در زمان درخواست به میزان ۲ برابر مازاد سن، دارای سابقه بیمه پردازی قبلی داشته باشد، مثال: چنانچه در زمان تقاضا، ۴۷ سال، سن داشته باشد می باید به مدت ۴ سال سابقه بیمه پردازی قبلی داشته باشد.

 نرخ های حق بیمه

۱۲ درصد، شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی
۱۴ درصد، شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی
۱۸ درصد، شامل بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت

حداقل سن برای بیمه زنان خانه دار، چه سنی است

حداقل، ۱۸ سال تمام و چنانچه کمتر از آن، سن داشته باشد، صرفا با ارائه گواهی رشد از مراجع قضائی امکان پذیر است.

آیا برای متقاضیان این نوع بیمه، دفترچه درمانی صادر می شود؟

بله، با پرداخت حق سرانه درمان که مبلغی به غیر از حق بیمه های اشاره شده در بند ۳ است، مبلغ مذکور برای سال ۹۵، ۳۱ هزار تومان به ازای هر ماه است.

آیا بیمه پردازان این نوع از بیمهمی توانند به علت بیماری عادی و یا حوادث برای تعیین میزان از کارافتادگی متقاضی معرفی به کمیسیون پزشکی باشند؟
چنانچه دارای قرارداد با نرخ ۱۸ درصد (بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت) باشند، با احراز سایر شرایط می توانند به کمیسیون معرفی گردند.
آیا به این نوع از بیمه، غذامت دستمزد ایام بیماری و بارداری و سایر تعهدات کوتاه مدت قابل پرداخت است؟
خیر، با توجه به قرارداد منعقده و صرفا، تعهدات بلندمدت قابل ارائه است.

نظرات