همه جا با فرادرس

مدت حبس نجفی بعد از رضایت خانواده میترا استاد + حکم قاتل عفو شده در قانون

0

مدت حبس نجفی بعد از رضایت خانواده میترا استاد + حکم قاتل عفو شده در قانون

مدت حبس نجفی بعد از رضایت و بخشش خانواده میترا استاد چقدر است و حکم قاتل عفو شده در قانون مجازات چقدر است ؟ با ما در ادامه در سایت حرف تازه همراه باشید.

عضو هیأت مدیره انجمن آیین دادرسی مدنی ایران از احتمال ۳ سال حبس برای قاتل عفو شده(محمدعلی نجفی) خبر داد.

مدت زمان حبس نجفی

مدت حبس نجفی بعد از رضایت خانواده میترا استاد

احمد محمدی سهروردی در رابطه با اعلام رضایت و بخشش نسبت به محمدعلی نجفی به عنوان فردی که مرتکب قتل عمد شده گفت: احتمال ۳ سال حبس برای قاتل عفو شده می‌رود.

حکم قاتل عفو شده در قانون

وی ادامه داد: چنانچه قاتل با رضایت اولیای دم مواجه شود و رضایت هم از سوی اولیای دم داده شود از بابت بازدارندگی ارتکاب جرم در جامعه، قاضی می‌تواند تا سه سال حکم حبس برای مجرم تعیین کند.

محمدی گفت: حکم قصاص برای زمانی است که فردی که مرتکب جنایت شده و قتل نفس کرده،احساس نکند که ممکن است در ازای این عمل نادرست خود، امنیت داشته و مجازاتی برایش نباشد.

عضو هیأت مدیره انجمن آیین دادرسی مدنی ایران در مورد اینکه در شرایط فعلی که اولیای دم رضایت داده‌اند باز هم می‌توانند دیه گرفته یا پولی میانشان رد و بدل شود، گفت: اولیای دم می‌توانند رضایت دهند این موضوع یک حق است و می‌توانند کمتر از دیه معادل یا بیشتر از آن را بگیرند یعنی می‌توانند بالاتر از رقم دیه بخواهند و این حدی ندارد. در قانون آمده چیزی که رضایت درونی اولیای دم را تأمین کند بنابراین می‌تواند حتی رقم میلیاردی هم شود.

در پی خبری مسعود استاد برادر میترا استاد اعلام کرد که نجفی شوهر خواهر سابقش را بخشیده و از قصاص او گذشته است و این خبر را با پیامی در فضای مجازی اعلام کزده است.

نظرات