حواشی جنجالی و انتقادهای تند به استندآپ کمدی علیرضا خمسه

0

حواشی جنجالی و انتقادهای تند به استندآپ کمدی علیرضا خمسه

استندآپ کمدی علیرضا خمسه با حواشی جنجالی و انتقادهای منفی و تند نسبت به وی همراه بوده و هشتگ علیرضا خمسه را داغ کرد.

فیلمی از خمسه در فضای مجازی منتشر شده و در حال دست به دست چرخیدن است که در واکنش تند کاربران را برانگیخته و باعث شده تا آنها با کامنت های تند و منفی علیه او هشتگ راه بیندازند.

استندآپ کمدی علیرضا خمسه

استندآپ کمدی علیرضا خمسه در کانادا

علیرضا خمسه در این برنامه که با عنوان «خمسه شو» در کشور کانادا اجرا شده، می‌گوید: «این قدر هوا خوبه که روی خلق‌وخوی مردم هم تأثیر گذاشته.
روز اولی که رسیده بودم، به جای تهران که همه عصبی‌ان و به هم فحش میدن، [این جا می‌گفتند]صبح بخیر، روز خوبی داشته باشید، سلام و…
دقت کردم دیدم سگ‌هاشون هم همین جورن. وقتی رسیدم، رسما یه سگ به من گفت: هلو، گود مورنینگ!» و صدای سگ درمی‌آورد.

او بعد این طور ادامه می‌دهد که سگ‌های ایرانی پاچه می‌گیرند، کلاغ‌ها هم به جای آن که «قارقار» کنند، «قِرقِر» می‌کنند و بر سر مردم، خراب‌کاری می‌کنند.
این سخنان در فضای مجازی واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشت.
این برنامه با نام خمسه‌شو چندی پیش در کشور کانادا برگزار شد. آنچه که ناراحتی کاربران فضای مجازی را به وجود آورد مقایسه رفتار ایرانی‌ها با کانادایی‌ها بوده است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در مخالفت با محتوای استندآپ علیرضا خمسه، از اواخر هفته گذشته
تعداد زیادی پست در توییتر به اشتراک گذاشتند و اعتراض خود نسبت به اجرای او را در قالب کامنت صفحات انتشاردهنده این ویدئو نوشتند. بسیاری از کاربران معتقدند اجرای او نماد بارز تحقیر ملی بود.

هشتگ علیرضا خمسه

آنها با هشتگ علیرضا خمسه از اجرای این برنامه توسط این بازیگر انتقاد کردند. واضح است، آن چیزی که کاربران را به خشم آورده، نه شوخی خمسه با سگ‌ها و کلاغ‌های تهران، بلکه قیاس او بین ایرانی‌ها و کانادایی‌هاست.

استندآپ کمدی علیرضا خمسه

واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی

یکی از کاربران توئیتر در واکنش به استندآپ خمسه و عصبانی خواندن مردم ایران نوشت: «خوبه خمسه بدونه اگر مردم کانادا هم مثل مردم ایران هر روز هدف آماج ده‌ها عملیات روانی بودند، عصبی می‌شدند.» کاربر دیگری نیز این‌گونه واکنش نشان داد: «یه مرض هست به اسم سندروم شاپرک که میری اونور، همه چی به نظرت نایس میاد. انگار نوع پیشرفته‌اش به جناب خمسه هم سرایت کرده که کلاغ و سگ اون جا هم براش نایس شدن!» شخصی دیگر به این شکل به خمسه کنایه زد: «حاضره برای تحقیر ملتش صدای سگ هم دربیاره!» لبه پیکان انتقاد بسیاری از کاربران، به مجموعه سلبریتی‌ها بود، مثل این توئیت: «سلبریتی موجودی است که تا زمانی که تو ایرانه، ملت بزرگ و مهربان و عزیز و شریف و دوست داشتنی ایران از دهنش نمی‌افته، ولی وقتی رفت خارج، شروع می‌کنه به تحقیر کردن!»

نظرات