بزرگداشت فردوس کاویانی با حضور هنرمندان و بازیگران + تصاویر

0

بزرگداشت فردوس کاویانی با حضور هنرمندان و بازیگران + تصاویر

بزرگداشت فردوس کاویانی با حضور هنرمندان و بازیگران و چهره های هنری و کارگردانان و فیلم سازان و پیشکسوتان عرصه بازیگری چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ در خانه سینما با حضور برگزار شد.

بزرگداشت فردوس کاویانی

عکس بازیگران در بزرگداشت فردوس کاویانی

مهران مهین ترابی که با او در سریال «همسران» همبازی بود هم یکی از حاضران در مراسم بود که تنهایی اش بدون حضور کمال (شخصیت کاویانی در سریال) بسیار به چشم آمد.هنرمندانی چون مسعود جعفری جوزانی، حمید جبلی، پژمان بازغی و علیرضا خمسه ،فاطمه معتمدآریا، هادی مرزبان و … حضور داشتند

نکته قابل تامل این مراسم غیبت فردوس کاویانی در شب بزرگداشتش بود که بسیار به چشم می آمد و دخترش آرمیتا به جای پدر حضور داشت.

استاد کاویانی به دلیل کسالت در این مراسم حضور نداشت و آرمیتا کاویانی به نمایندگی از پدر در مراسم حضور یافت.

بزرگداشت فردوس کاویانی

مراسم بزرگداشت فردوس کاویانی

مسعود جعفری جوزانی کارگردان سینما درباره فردوس کاویانی گفت: او بازیگری است که با بهره گیری از تجربیات خود برای مسایل زندگی از وجود خود مایه گذاشت تا ما را با مصایب زندگی آشنا کرده و رنج زندگی را کم کند. او لبخند به لب آورده است و وادار کرده به عمر مفید خود بیفزاییم.

حمید جبلی بازیگر سینما و تلویزیون تاکید کرد: از کاویانی چیزهای زیادی مثل نظم، ادب و احترام آموختیم. او سال‌ها عمر خود را گذاشت تا برای کسانیکه خانه نداشتند خانه بخرد و من برای او سلامتی آرزو می‌کنم.

بزرگداشت فردوس کاویانی

علیرضا خمسه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، تصریح کرد: فردوس برای من یک کمدین بزرگ بوده و هست. او همزمان هم کمدی را می‌شناسد و هم تراژدی را. من خیلی متاسف شدم که او خیلی سریع با دنیای تصویر قهر کرد.

بزرگداشت فردوس کاویانی

وی افزود: فیلم‌های زیادی بود که می‌توانست کار کند اما کار نکرد چون فکر می‌کرد باید در تئاتر باشد. او برای تئاتری‌ها به دنبال حل مسکن بود اما به ناحق تهمت‌هایی هم شنید.

بزرگداشت فردوس کاویانی
فاطمه معتمد آریا متن لوح تقدیر انجمن بازیگران سینمای ایران را برای مخاطبان قرائت و سپس آن را به دختر کاویانی اهدا کرد.

بعد از صحبت های صدرالدین زاهد از بازیگران قدیمی تئاتر و اشاره به علت غیبت گوهر خیراندیش اعلام کردند که این بازیگر هم به علت مشکل گوش راهی بیمارستان شده است.

بزرگداشت فردوس کاویانی

مهرانه مهین ترابی با اشاره به اینکه آرزو دارم فردوس کاویانی دوباره جلوی دوربین حاضر شود، گفت: از صمیم قلب دوست دارم حالش خوب شود و دوباره جلوی دوربین حاضر شود. برایش آرزوی سلامتی کامل دارم و از خدا می‌خواهم او دوباره به صحنه بازگردد و با عشقی که از طریق کارش به ما می‌دهد ما را بهره مند کند.

بزرگداشت فردوس کاویانی

در پایان یک پیام تصویری از کاویانی پخش شد که در آن عنوان کرد: خیلی خوشحالم در خدمت شما هستم. امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید.

وی در این پیام عنوان کرد: حال خوشی ندارم. شرایط به گونه ای بوده است که مدت‌هاست که نتوانستم کاری داشته باشم. از شما عزیزان که جویای احوال من هستید خیلی ممنونم شما باعث شادی و انرژی دادن به من می‌شوید.

 

بزرگداشت فردوس کاویانی

عکس آرمیتا دختر  فردوس کاویانی

دختر کاویانی نیز در این جلسه گفت: از طرف پدر عذرخواهی می‌کنم که نتوانست در اینجا حضور پیدا کند. من عشق را از او آموختم او عاشق است و همیشه نگران مردمش بود. من عشق خالصانه را از پدرم آموختم و امیدوارم بتوانم مثل او باشم.

بزرگداشت فردوس کاویانی

بزرگداشت فردوس کاویانی

بزرگداشت فردوس کاویانی

بزرگداشت فردوس کاویانی

نظرات