حذف نام لیگ برتر ایران از سایت AFC و بازگشت مجدد نام ایران

0

حذف نام لیگ برتر ایران از سایت AFC و بازگشت مجدد نام ایران

رنکینگ AFC و سایت ترانسفر مارکت نام لیگ برتر ایران را از فهرست خود حذف کرده و اسم ایران دیده نمی شود. این خبری است که در خبرگزاری ها و رسانه ها منتشر شده و هنوز علت آن مشخص نشده است.

حذف نام لیگ برتر ایران از سایت AFC

در جدیدترین فهرست رنکینگ فدراسیون فوتبال نام لیگ برتر ایران در این لیست دیده نمی شود و در طبقه بندی لیگ‌های آسیایی در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نام لیگ ایران دیده نمی‌شود.

رنکینگ AFC

رتبه لیگ برتر ایران در رنکینگ AFC

در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بخشی درباره طبقه بندی لیگ‌های آسیایی وجود دارد که بر مبنای این طبقه بندی سهمیه هر کشور برای حضور در لیگ قهرمانان مشخص می‌شود.
با مراجعه به این بخش، نام ایران حذف شده و تنها لیگی که در آن وجود ندارد لیگ ایران است و اسامی تیم‌های دیگر آسیا در این طبقه بندی دیده می‌شود.

البته در سایت فیفا بخش ایران وجود دارد و این خلاء تنها در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا دیده می‌شود.

گفته می شود که خروج نام ایران از رنکینگ فوتبال آسیا اشتباه تایپی است و هیچ اخطاری مبنی بر تعلیق داده نشده است

 

رنکینگ AFC

اشتباه تایپی سایت فدراسیون آسیا

براساس این گزارش، هنوز مشخص نیست که تصمیم AFC برای تعلیق فوتبال ایران بوده یا مسئله چیز دیگری است.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت: تا این لحظه هیچ اخطاری از سوی فیفا یا AFC مبنی بر تعلیق یا خطر تعلیق ارسال نشده است.

سهیل مهدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره شایعه تعلیق فوتبال ایران از سوی AFC, اظهار داشت: این خبر درست نیست و تا این لحظه هیچ اخطاری از سوی فیفا یا AFC به ما مبنی بر تعلیق یا خطر تعلیق ارسال نشده است.

وی درباره اینکه چرا نام ایران از فهرست رده‌بندی باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا حذف شده است, عنوان کرد: به AFC ایمیل زدیم و پیگیری کرده‌ایم که چرا نام ایران در این فهرست وجود ندارد.
فکر می‌کنم یک اتفاق فقط یک اشتباه تایپی بوده و اتفاق خاصی رخ نداده است.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ تاکید کرد: تا این لحظه هیچ نامه و اخطاری برای خطر تعلیق به ما ارسال نشده و بعید می‌دانم که این قضیه صحت داشته باشد.

بازگشت نام مجدد ایران در فهرست فدراسیون آسیا

بعد از انتشار این خبر ساعاتی بعد نام ایران در لیست قرار گرفت

نظرات