بهترین و موثرترین روشهای طبیعی و شیمیایی از بین بردن بوی بد کفش

0

بهترین و موثرترین روشهای طبیعی و شیمیایی از بین بردن بوی بد کفش

بوی بد کفش ها از اتفاقات آزاردهنده‌ای است که می‌تواند تاثیری منفی روی روابط اجتماعی شما داشته باشد. عرق کردن پاها و قرار گرفتن آن‌ها به مدت طولانی در داخل یک فضای بسته باعث بوگرفتن پاها و متعاقبا بو گرفتن کفش‌ها می‌شود، اگرچه می‌توان با شستن پا بوی بد آن را از بین برد اما این بو ممکن است تا مدت مدیدی داخل کفش شما باقی بماند. اما نگران نباشید، راه‌هایی هست که به کمک آن‌ها می‌توانید از شر بوی بد کفش‌های خود خلاص شوید. در این مطلب روش‌های ساده برای از بین بردن بوی کفش را برای شما شرح خواهیم داد.

بوی بد کفش

چطور می‌توانیم بوی بد کفش را از بین ببریم؟

وقتی پای ما درون کفش عرق می‌کند، به مرور باعث می‌شود که درون کفش‌هایمان بد بو بشوند. متاسفانه این بو هم برای خود ما و هم برای افراد دیگر، بسیار ناخوشایند است و علاوه بر این، باعث می‌شود جلوی دیگران خجالت بکشیم. در حقیقت این مسئله حتی باعث می‌شود که اطرافیان از ما فاصله بگیرند! اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که پاهایتان بیش از حد درون کفش عرق می‌کنند و از بوی بد کفش‌هایتان خسته شده‌اید، دیگر لازم نیست نگران باشید. خوشبختانه راه‌هایی وجود دارند که می‌توانید از طریق آنها، بوی بد کفش‌های خود را از بین ببرید. بدین ترتیب، نه نیازی به جایگزین کردن کفش‌های خود دارید، و نه دوستانتان!

بوی بد کفش

از بین بردن بوی کفش با استفاده از روش‌های طبیعی

بهتر است قبل از اینکه برای از بین بردن بوی بد کفش خود اقدام کنید، کمی زمان بگذارید و علت این بوی ناخوشایند را کشف کنید. به عنوان مثال، ممکن است که کفی کفش ما نم‌دار باشد و یا به نحوی آسیب دیده باشد.در این حالت بهتر است که یا کفی کفش خود را از درون آن خارج کرده و خشک کنید، و یا کفی کفش را به طور کلی تعویض کنید. علاوه بر این، می‌توانید از کفی‌های مخصوص موجود در بازار که به طور خاص برای جلوگیری از رشد باکتری در کفش طراحی شده‌اند نیز استفاده کنید.

کفش خود را کنار منبع گرما و یا زیر نور آفتاب قرار بدهید

برای اینکه درون کفش‌تان زودتر خشک بشوند، می‌توانید بندهای آن را دربیاورید، زبانه آن را به سمت بالا بکشید، و کفش خود را در این حالت زیر نور آفتاب و یا در کنار یک منبع گرما قرار بدهید تا به طور کامل خشک بشود. وقتی درون یک کفش کاملا خشک باشد، باکتری‌ها دیگر نمی‌توانند درون آن رشد بکنند و در نتیجه، کفش شما بوی بدی نمی‌گیرد.

چای کیسه‌ ای

برای از بین بردن بوی بد کفش‌های خود می‌توانید داخل هر لنگه آن یک عدد چای کیسه‌ای قرار دهید و یک شب بگذارید باقی بماند. این چای کیسه‌ای همه بوهای داخل کفش را جذب کرده و از بین می‌برد.

از کفی‌های چوب درخت سدر استفاده کنید

یک مدل کفی کفش در بازار وجود دارد که از چوب درخت سدر تهیه می‌شود. این مدل کفی خاصیت ضد قارچ دارد و در نتیجه، باعث می‌شود که درون کفش شما بوی بدی نگیرد. علاوه بر این، چوب درخت سدر بوی بسیار خوبی دارد. به همین دلیل، بهترین گزینه برای از بین بردن بوی بد درون کفش و جلوگیری از رشد کردن باکتری‌ها در آن است.

پوست مرکبات

پوست تازه مرکبات به دلیل روغن خاصی که درون آن‌ها وجود دارد، بوی بسیار خوبی دارند. به همین دلیل، می‌توانید یک تکه پوست پرتقال، گریپ فروت یا لیموی تازه را به مدت یک شب درون کفش خود قرار بدهید. این کار باعث می‌شود که بوی بد درون کفش شما از بین برود.

از ورق‌های خوشبو کننده و نرم کننده لباس استفاده کنید

می‌توانید بعد از اینکه کفش‌های خود را از پا درآوردید، یک یا دو عدد ورق خوشبو کننده و نرم کننده که در ماشین خشک‌کن لباس و یا لای حوله‌های خود قرار می‌دهید را گلوله کنید و درون آن‌ها قرار بدهید. این ورقه‌ها هرگونه رطوبت موجود درون کفش را به خود جذب کرده، و با بوی خوبی که دارند، درون کفش‌های شما را خوشبو می‌کنند.

از ماشین بخار و دستگاه خشک‌کن لباس استفاده کنید

ممکن است که استفاده از بخار، به از بین بردن باکتری‌ها و قارچ‌های درون کفش کمک کند. بدین ترتیب بوی بد درون کفش ما از بین خواهد رفت. اگر از اینکه کفش‌هایتان کمی نمناک بشوند بدتان نمیاید، بهتر است که یک بار این روش را هم امتحان کنید.

چند قطره روغن اسطوخودوس درون کفش خود بریزید

برای از بین بردن بوی بد درون کفش‌های خود می‌توانید روی کفی هر لنگه از آن‌ها، یک یا دو قطره روغن اسطوخودوس بریزید. این کار علاوه بر از بین بردن بوی بد کفش، باعث از بین رفتن باکتری‌هایی که درون آن زندگی می‌کنند هم می‌شود. در ضمن کفش‌هایتان بوی جذاب اسطوخودوس را به خود می‌گیرند.

بوی بد کفش

از بین بردن بوی کفش با استفاده از مواد شیمیایی

ترکیب آب و سرکه سفید

می‌توانید آب و سرکه سفید را با مقداری برابر با هم ترکیب کنید و سپس، مقداری از این ترکیب را به درون کفش و کف آن اسپری کنید و ۳۰ دقیقه صبر کنید تا کفش خشک بشود. اگر برای استفاده کردن از کفش خود عجله دارید، می‌توانید از یک سشوار برای خشک کردن کفش استفاده کنید. برای رسیدن به یک نتیجه بهتر، می‌توانید پس از این کار، مرحله «ریختن جوش شیرین در کفش به مدت یک شب» را انجام بدهید.

جوش شیرین

می‌توانید مقدار مناسبی جوش شیرین درون کفش خود بریزید و اجازه بدهید که کفش‌تان به مدت یک شب در همین حالت باقی بماند تا این پودر، بوی بد درون کفش را به خود جذب بکند. جوش شیرین در حقیقت یک پودر چند منظوره است و به اشکال متفاوتی مورد استفاده خانم‌های خانه‌دار قرار می‌گیرد. اما یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از آن، این است که عنوان یک پودر ضد قارچ نیز استفاده می‌شود.

علاوه بر این، می‌توانید مقداری جوش شیرین را با مقداری پودر زینک اکساید ترکیب کنید تا در نهایت به یک پودر جذب کننده بوی بد با خاصیت ضد قارچ دست پیدا کنید؛ چون پودر زینک اکساید هم بوی بد درون کفش را به خود جذب می‌کند و ضد قارچ است. کافیست این دو پودر را با مقداری برابر با هم ترکیب کنید و مقداری از آن را به مدت یک شب درون کفش بد بوی خود بریزید تا این بوی ناخوشایند به سرعت از بین برود.

از اسپری خوشبو کننده کفش استفاده کنید

چند مدل اسپری خوشبو کننده کفش در بازار وجود دارند که حاوی باکتری‌ها و آنزیم‌های خاصی هستند. این باکتری‌ها و آنزیم‌های خاص، عاملی که منجر به ایجاد بوی بد درون کفش شما شده است را از بین می‌برند.

نظرات