کچلی سربازی حذف شد + جزئیات حذف کچل کردن از خدمت سربازی

0

کچلی سربازی حذف شد + جزئیات حذف کچل کردن از خدمت سربازی

کچلی سربازی و اجبار برای تراشیدن موهای سر سربازان آماده به خدمت از قانوان سربازی حذف شد و این خبر برای افرادی  که از زدن موهایشان از ته مشکل داشتند و مایل به رفتن به خدمت نبودند خبر خوبی است.

سردار کمالی رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت:براساس تصمیم اتخاذ شده دیگر سربازان اجباری برای کچل کردن ندارند.

کچلی سربازی

حذف کچل کردن از خدمت سربازی

سردار کمالی رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام خبر حذف کچلی از سربازی گفت:الزام به تراشیدن موی سر سربازان از سربازی حذف شده است

این به این معناست که دیگر نیازی به تراشیدن موی سر با نمره صفر و سفید کردن کله نیست.

وی گفت:خدمت سربازی یکی از ارکان توان رزم نیروهای مسلح و بنیه دفاعی و امنیتی کشور است و جوانان ضمن اینکه آخرین یافته های علمی جوانی نشاط و انگیزه برای نیروهای مسلح به ارمغان می آورند در دفاع از حریم امنیت کشور نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

کمالی تصریح کرد:سربازی همواره با تراشیدن موی سر همراه بوده لیکن با توجه به بررسی های انجام شده و ارتقاء بحث بهداشت فردی و از امکانات مناسب یگان های نیروی مسلح و علاقه جوانان به منظور خوشایند سازی و افزایش جذابیت و نشاط خدمت سربازی بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تراشیدن موی سربازان با نمره ۴ از سربازی حذف شد.

قانون جدید کچلی سربازی

وی افزود:از این پس اندازه موی سر کارکنان وظیفه برای دیپلم و پایین تر در مراکز آموزش شماره ۱۰ و سرباز و سرجوخه در حین خدمت ۱۰ تا ۱۶ همچنین فوق دیپلم و بالاتر در مراکز آموزش ۱۶ و افسر و درجه دار در حین خدمت ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود.

این بدین معناست که با رتبه بندی نسبت به سطح تحصیلات مقدار موهای هر سرباز مشخص می شود و دیگر خبری از تراشیدن از ته نیست.

نظرات