آرایش تابستانی در روزهای گرم چگونه باشد تا بیشتر روی پوست ماندگار باشد؟

0

آرایش تابستانی در روزهای گرم چگونه باشد تا بیشتر روی پوست ماندگار باشد؟

آرایش تابستانی : از آنجا که در روزهای گرم تابستان زود گرممان میشود و عرق می کنیم ممکن است آرایش هم از بین برود یا روی صورت بماسد پس نکات این پست را بخوانید.

بسیاری از خانم ها مخصوصا آنهایی که صورت شان زیاد عرق می کند، با آرایش کردن در تابستان مشکل دارند چون در هوای گرم، آرایش معمولا به خوبی روی پوست تثبیت نمی شود و در مدت کوتاهی در اثر گرما، به خصوص در نواحی مرطوب به هم می ریزد. آرایشی که به هم ریخته باشد، تاثیر نامطلوبی بر زیبایی چهره می گذارد و فرد را بی سلیقه و آشفته جلوه می دهد. برای حفظ طراوت صورت آرایش شده در هوای خیلی گرم، می توانید ضمن استفاده از لوازم آرایش ضد آب از نکات و راهنمایی های مجله اینترنتی حرف تازه کمک بگیرید.

راهنمای آرایش تابستانی دخترانه

آرایش تابستانی

رنگ های مناسب برای آرایش گونه و لب در تابستان

استفاده از رنگ های نارنجی، طلایی، مشکی برای آرایش صورت در تابستان مناسب نمی باشند، رنگ های شاد و روشن را برای آرایش گونه و لب ها انتخاب کنید.

رنگ رژگونه ملایم باشد بعد از پخش رژگونه روی صورت آن را با پد پنکیک مخلوط کنید تا رنگ مصنوعی پیدا نکند

از رنگ های ملایم برای رژگونه استفاده کنید. با برس مخصوص رژگونه را بزنید و با پد پنکیک پخش کنید تا با مخلوط شدن رنگ رژ گونه و رنگ پوست گونه ها طبیعی تر به نظر آیند و مصنوعی نشود.

قبل از اینکه لب های زیباتون را به رنگ رژلب آغشته کنید پیشنهاد آرایشگران حرفه ای این است که برای پایداری بیشتر رژ بر روی لب، زدن پنکیک روی لب ها موجب ماندگاری بالا رژلب می شود در مرحله بعد کشیدن خط لب با مداد لبی که از نظر چربی نرمال باشد ودر آخر با پخش خط لب روی لب و زدن یک رژ مناسب که بهتر است از نوع مات آن باشد استفاده کنید.

آرایش تابستانی

آرایشتان را با مرطوب‎کننده آغاز کنید

این که شما آرایش‎تان را با چه چیزی آغاز کنید، اهمیت زیادی دارد. در فصلی، چون تابستان، شما باید ابتدا صورت تان را با مرطوب‎کننده‌های بدون روغن بپوشانید. پس از این که صورت‎تان را هیدراته کردید، باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. شما باید از کرم ضد آفتاب حاوی UV در زیر آرایش‎تان استفاده کنید تا مطمئن شوید که آقتاب به پوست‎تان آسیبی نمی‌رساند. البته زدن کرم ضد آفتاب تنها یک بار در روز کافی نیست. اگر مدت زمان زیادی بیرون از خانه هستید، باید حداقل هر ۲ ساعت یک بار آن را تمدید کنید. البته حواس‎‏تان باشد که قبل از زدن کرم ضد آفتاب، حتما دست‎هایتان را بشویید تا آلودگی به پوست‎‎تان منتقل نشود.

آرایش چشم، زودتر از همه به هم می ریزد

قبل از آرایش چشم ، روی پلک های خود کمی پنکک بزنید تا آرایش روی آن تثبیت شود . با این کار چربی پوست گرفته شده و پوست آماده می شود تا سایه روی آن زده شود. سعی کنید به جای سایه های کرمی از سایه های پودری استفاده کنید چون سایه های کرمی معمولا حاوی کرم های نرم کننده هستند و دوام زیادی ندارند. خط

چشم های ژله ای و مایع که ضد آب هستند برای این فصل مناسب ترند چون مثل چسب روی پوست می چسبند و با عرق کردن نمی ریزند. در هوای مرطوب و گرم ، این نوع خط چشم جایگزین بسیار مناسبی برای مداد چشم است که معمولا چرب است و با رطوبت و گرمی هوا روی پوست پخش می شود.

پرایمر بزنید

یکی از چیز‌هایی که شما باید در تابستان هنگام آرایش به آن توجه کنید، پرایمر است. پرایمر گزینه خوبی برای روز‌های گرم تابستان است، از این جهت که ماندگاری آرایش صورت‎تان را بالا می‌برد. از طرف دیگر، پرایمر سبک بوده و به خوبی روی پوست‎تان می‌نشیند، بنابراین احساس سنگینی نخواهید کرد. این پایه آرایشی به دلیل وجود اسید هیالورونیک، چین و چروک‌های پوست شما را از بین برده و آن را زیرسازی و برای آرایش آماده می‌کند.

نکات آرایش تابستانی صورت و چشم ها

آرایش تابستانی

دور کرم پودر را خط بکشید

یکی از پایه و اساس میکاپ استفاده از کرم پودر است. اما در فصل تابستان توصیه می‌شود که از آن برای آرایش تابستانی خود استفاده نکنید. شما می‌توانید کرم‌های ضدآفتاب یا مرطوب کننده رنگی را جایگزین کرم پودر کنید؛ یا کانسیلر را برای نقاطی از صورت‎تان که نیاز به پوشش دارد، به کار گیرید. این امر سبب می‌شود تا پوست‎تان احساس سبکی بیشتری کند.

از آنجا که کرم پودر روی پوست صورت شما تغییر رنگ می‌دهد، بهتر است که قبل از خرید آن را تست کنید. کمی از کرم پودر را به پوست صورت‎تان بزنید و چند ساعت صبر کنید. اگر رنگ آن تغییری نکرد و با تن پوست‎تان تناسب داشت، آن را بخرید. از کرم پودر‌هایی که تن صورتی یا خنثی‌ای دارند، خودداری کنید، زیرا معمولا با پوست باقی قسمت‌های بدن‎تان هماهنگی ندارند و این تغییر رنگ توی ذوق می‌زند. به جای آن به دنبال تن‌های گرم‌تر کرم پودر باشید.

پنکک برنزه را انتخاب کنید

اگر فکر می‌کنید که در طول روز عرق می‌کنید، برای جلوگیری از بهم‎ریختگی آرایش‎تان می‌توانید از پنکیک‌های خشک استفاده کنید. اما حواس‎تان به شیوه زدن آن باشد. شما نباید پد را روی صورت‎تان بکشید، کافی است که به آرامی آن را روی تمام نقاط پوست گذاشته و بردارید تا پوست‎تان یکنواخت شود.

اگر هم قبل از بیرون رفتن از خانه، پنکک نزنید، اما در اواسط روز احساس کردید که عرق می‌کنید، تا جای ممکن از پنکیک برای برداشتن رطوبت پوست‎تان استفاده نکنید. پنکیک در برخورد با رطوبت می‌ماسد و آرایش‎تان را خراب می‌کند. می‌توانید برای جمع کردن عرق و چربی پوست، از کاغذ‌های خشک کن مخصوص صورت استفاده کنید.

در مورد انتخاب رنگ پنکک، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با فصل تابستان سازگار باشد. یکی از رنگ‌های محبوب تابستانه، رنگ برنزه است. این رنگ چشم‌های شما را روشن‌تر می‌کند، دندان‌های شما را سفیدتر نشان می‌دهد و به پوست‎تان گرما می‌بخشد. اگر می‌خواهید که به صورت‎تان سایه‎روشن دهید و آن را از حالت یکنواخت خارج کنید، برنزه را تنها به قسمت‌هایی از صورت تان که برآمده، مانند بالای پیشانی، گونه‎ها، چانه و بین‎تان بزنید.

اگر می‌خواهید که در گرمای تابستان، آرایش‎تان نریزد، کمتر آرایش کنید. به بیان دیگر، هر چه آرایش شما کمتر باشد، راحت‌تر خواهید بود.

آرایش تابستانی

پنکک مات انتخاب کنید

پنکک مات برای تابستان بسیار مناسب است چون برق ناشی از چربی پوست را می گیرد . می توانید از این پنکک فقط روی نقاط چرب پوست مثل پیشانی ، بینی و چانه استفاده کنید.

کاغذ خشک کن در کیفتان داشته باشید. کاغذهای خشک کن یکبار مصرفی در بازار وجود دارند که براحتی در کیفتان قابل حمل هستند و هر زمان که احساس کردید چربی های اضافی روی پوستتان ظاهری نازیبا ایجاد کرده ، می توانید به آرامی به کمک آنها چربی اضافی را بردارید. مراقب باشید کاغذ را با فشار بر روی پوست تان نکشید.

رژ گونه

اگر پوست خیلی چربی دارید، از رژ گونه خشک و اگر پوست خشک یا معمولی دارید ، از رژ گونه ی پودری استفاده کنید. از رژ گونه های کرمی ، که حاوی کرم نرم کننده هستند و در گرمای هوا سرازیر و پخش می شوند، استفاده نکنید.

خط لب

هر رژلبی با هر ویژگی و مارکی هنگامی روی لب پایدار خواهد ماند که قبل از آن روی لب ها، خط لب کشیده شود. خط لب مرزی را روی لب مشخص می کند که رنگ رژ لب از آن بیرون نمی زند و پخش نمی شود. بهتر است از خط لب همرنگ با رنگ طبیعی لب ها یتان استفاده کنید و حتما خط لب را قبل از رژ لب بزنید.

شیمر‌های براق‌کننده را کنار بگذارید

در فصلی چون تابستان، بهتر است که از براق کننده‌های صورت استفاده نکنید. همه ما صورتی روشن، براق و خیره کننده را دوست داریم، اما در تابستان به دلیل رطوبتی که هوا دارد و عرقی که می‌کنیم، صورت ما به خودی خود براق می‌شود. از این رو بهتر است که از شیمر‌های براق کننده صورت استفاده نکنید.

آرایش تابستانی

سایه چشمتان غلیظ نباشد

بهتر است که از رنگ‌های روشن سایه برای آرایش تابستانی چشم استفاده کنید. اما چه کنیم که سایه روی چشم هایمان ساعت‌ها بنشیند؟ برای این منظور، قبل از هر چیز از پرایمر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که سایه چشم مدت زمان بیشتری روی پلک‌هایتان بماند. خوبی پرایمر آن است که حتی به ماندگاری خط چشم‎تان هم کمک می‌کند.

رژ لبی روشن بزنید

برای این که رژ لب‎تان بر اثر گرما و عرق کردن پخش نشود، بهتر است که ابتدا کمی پنکک روی لب ‎هایتان بزنید سپس با خط لب، مرز لب‎هایتان را مشخص کنید. پنکک باعث می‌شود که رژ لب ماندگاری بیشتری داشته باشد، خط لب هم کمک می‌کند که رژ لب از دور لب‌های شما بیرون نزند. برای رنگ رژ لب هم بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

نظرات