شیشه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی را چگونه تمیز کنیم؟

0

شیشه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی را چگونه تمیز کنیم؟

شیشه تلویزیون ای سی دی و ال ای دی و نکات مهم در پاک کردن و لکه گیری گلس و صفحه نمایشگر تلویزیونهای دیجیتال را در سایت حرف تازه بخوانید.

گردگیری و تمیز کردن اثاثیه منزل ،مخصوصا تلویزیون های جدید با صفحه های حساس از حساسترین نکات خانه داری است .

چند روش و نحوه صحیح پاک کردن شیشه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی را برای شما بیان کردیم.

شیشه تلویزیون

اکثر افراد شیوه های نادرستی را برای تمیز کردن شیشه تلویزیون ال سی دی و ال ای دی را انجام می دهند که صد البته باعث آسیب و زیان به وسیله منزل و دستگاه مورد نظر شده و عمرشان را کم میکند.

به منظور جلوگیری از هر نوع آسیب و ایجاد خش بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون بهتر است از اقدامات صحیح برای زدودن گرد و غبار و از بین بردن لک از روی شیشه تلویزیون استفاده کنید.

روش تمیز کردن شیشه تلویزیون

بنابراین پیش از پاک کردن باید همچون شیوه پاک کردن یخچال و رفع بوی بد یخچال، ابتدا دستگاه را از پریز برق بکشید.
همچنین باید برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون وسایلی نظیر شیشه پاکن و پاک کننده چند منظوره، دستمال میکروفایبر، دستمال پاک کننده وسایل الکترونیکی و … را فراهم کنید

نحوه پاک کردن با چند منظوره و شیشه پاکن

شیوه مرسوم برای تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون استفاده از شیشه پاکن و یا پاک کننده های چند منظوره می باشد،
که در این روش نباید به شکل مستقیم مایع پاک کننده را روی صفحه نمایش تلویزیون اسپری کنید، بلکه باید دستمال پارچه ای نرمی را به این مایع آغشته نمایید و سپس به وسیله آن و به آرامی صفحه نمایشگر را تمیز و با دستمال دیگری آن را خشک کنید.

شیشه تلویزیون

نحوه تمیز کردن با دستمال میکروفایبر

برای زدودن گرد و غبار صفحه تلویزیون تنها می توان تنها از آب مقطر استفاده کرد،
اما بهتر است با استفاده از دستمال میکروفایبر گرد و غبار روی دستگاه و صفحه نمایشگر ال ای دی و اسی دی را بگیرید و با استفاده دستمال های پاک کننده مخصوص لوازم برقی که مرطوب می باشند، لکه های به جای مانده را پاک کنید.

شیشه تلویزیون

پاک کردن گلس تلویزیون با محلول ایزوپروپیل الکل و آب مقطر

محلول ایزوپروپیل الکل و آب مقطر شیوه مناسب برای از بین بردن لکه های ناشی از لمس انگشت چرب با صفحه نمایشگر باشد،
که برای تهیه این محلول می توانید به میزان مساوی آب مقطر را با ایزوپروپیل الکل مخلوط نمایید، سپس آن را در داخل اسپری تمیزی ریخته و تکه پارچه پنبه ای را به این محلول آغشته کنید و صفحه تلویزیون را تمیز کنید و آلودگی ها را پاک نمایید.

روش پاک کردن صفحه نمایشگر تلویزیون

باید دستمال آغشته به آب مقطر، شیشه پاکن و هر محلول دیگری را به آرامی بر روی صفحه تلویزیون بکشید و حرکت پارچه مرطوب روی صفحه به صورت عمودی و یا افقی باشد و زمانی که لکه های ایجاد شده بر سطح شیشه تلویزیون به راحتی قابل پاک شدن نیستند با حرکت دایره ای مانند، سطح آن را پاک کنید.

روش های غلط در تمیز کردن شیشه تلویزیون

شیشه پاکن ها به دلیل دارا بودن میزان بالایی از مواد شیمیایی در ترکیبات خود همچون استون، تولوئن و آمونیاک ممکن است موجب آسیب جدی را به صفحه نمایشگر وارد نمایند و سبب کدر شدن صفحه نمایشگر تلویزیون شوند.
بنابراین نباید از پاک کننده های مخصوص شیشه های پنجره استفاده نمایید.

شیشه تلویزیون

آب شیر نمی تواند گزینه مناسبی برای تمیز کردن نمایشگر تلویزیون باشد، بنابراین از استفاده از آن خودداری کنید،
زیرا موجب ایجاد لک بر روی سطح شیشه تلویزیون می شود و همچنین به دلیل ترکیبات موجود در آب، احتمال وارد شدن آسیب های دیگر نیز به نمایشگر نیز دارد.

به هیچ عنوان نباید، روزنامه و پارچه های بافتنی و یا هر نوع پارچه ضخیم را برای پاک کردن شیشه تلویزیون مورد استفاده قرار دهید.
صفحه لب تاپ نیز با این روشهای ییان شده تمیز و پاک می شود.

این مطلب نیز مفید است : مهمترین نکات و ترفندها برای تمیز کردن خانه

نظرات