طرز تهیه رول دارچینی ؛ نان خوشمزه و بسیار لذیذ برای صبحانه و عصرانه

0

طرز تهیه رول دارچینی ؛ نان خوشمزه و بسیار لذیذ برای صبحانه و عصرانه

رول دارچینی یک نان بسیار بسیار خوشمزه و پرطرفدار است که میتوانید به راحتی آنرا در منزل تهیه کنید و برای وعده صبحانه یا عصرانه و تغذیه کودکان استفاده کنید.

 

مواد لازم رول دارچینی :

١لیوان شیر ولرم
١لیوان اب ولرم
١لیوان روغن مایع
وانیل نصف ق م
٢ عدد سفیده تخم مرغ
١عدد زرده تخم مرغ
شكر٣ ق غ
شیره انگور٣ ق غ
نمك نصف قاشق مربا خوری
بهبوددهنده نوك ق چ
١٠گرم خمیر مایه خشک فوری معادل ١ ق غ
ارد ٢ ق غ
٦تا٧لیوان آرد گنبد میزان دقیق بستگی به كیفیت ارد داره
مواد برای داخل خمیر
پودر دارچین٢ق م
هل ١ ق غ
پودر گل سرخ١ق م
شكرقهوه ای ٢ ق غ
كره اب شده ٥٠گرم

مواد برای رومال:

زرده تخم مرغ و شیر

 

طرز تهیه رول دارچینی :

خمیر مایه و شکر و٢ق غ آرد را داخل ظرف ریخته و سپس شیر ولرم و اب ولرم بریزید ومخلوط كنید دربزارید ودورش رو بپیچیدبا حوله بعددرجای گرم بزارید به مدت١٥ دقیقه صبر کنیدتا فعال شود.

سپس روغن مایع سفیده تخم مرغ و یك عدد زرده تخم مرغ و نمك و شیره انگور و وانیل بهبوددهنده را اضافه کنید و هم بزنید.

سپس آرد را کم کم بریزید و تا زمانی كه خمیر به دستتون نچسبید و خمیرلطیفی به دست بیاد به اصطلاح مثل نرمی لاله گوش ارد اضافی كنید میزان ریختن ارد بستگی به كیفیت آن و بزرگی و كوچكی تخم مرغ هاتون دارد برای همین آرد را كم كم ریخته خوب ورز بدید و خمیر را بكوبیدبه ظرف تا به اصلاح خسته بشه حدود ١٥دقیقه ورز دهید.

داخل ١كاسه را ارد پاچی كنید و خمیر را داخل ان قراردهید روی ظرف خمیر یه كیسه بكشید و دوره ظرف را باحوله بپوشانیدودرجای گرم گذاشته تا وقتی که حجمش دو برابر شود استراحت بدید (حدود ۱ ساعت) سپس خمیر را به مدت ١دقیقه مجدد ورزبدید و پف خمیر را بگیرید بعد به اندازه نارنگی چانه بگیرید بعد چانه هارو با وردنه باز كنید داخل هر خمیر را با مخلوط دارچین و كره و شكر قهوه ای هل و گل سرخ مخلوط كرده داخل خمیر زده بعد رول كنید.

سپس زرده و شیر را مخلوط كرده روی رول ها بزنید و در دمای١٨٠ درجه از قبل گرم شده با یك ظرف اب گرم داخل طبقه اول فر قرار دهید به مدت٣٠ دقیقه البته چون دمای فرهاباهم فرق میكندتا وقتی که روی نان هاتون سرخ شود بپزید.اگه دوست داشتید از قبل شیره درست كنید بزارید خنك شود و زمانی كه نان هاتون را از فر دراوردید روی نان بزنید یادتون باشه نان ها باید داغ باشه شیره سرد باشه.

موقع استفاده بعد پخت به تعدادی كه موند نوشه جان نكردید به علت استفاده از شیر در رسپی نان بیات میشه بعد از خنك شدن داخل پاكت فریزر گذاشته در فریزر نگهداری كنید نوشه جان كنید.

نظرات