اکسکینو
mrchoobi

ایده هایی برای تزیین و عکاسی جشن تولد یک سالگی + بایدها و نبایدهای تولد

0

ایده هایی برای تزیین و عکاسی جشن تولد یک سالگی + بایدها و نبایدهای تولد

جشن تولد یک سالگی :اولین جشن تولد کودکتان باید خاص باشد، حداقل برای شما و دیگر کودکان و اقوامی که در اطراف شما هستند. بله، اولین جشن تولد تنها برای والدین کودک و مهمان‌هاست. کودکتان این تولد را به خاطر نخواهد آورد اما این بدین معنی نیست که شما نیز نباید از آن لذت ببرید. ما برای جشن تولد کودکتان پیشنهادهایی را آورده‌ایم.

 

جشن تولد یک سالگی پسرانه

 

جشن تولد یک سالگی دخترانه

 

مدل دیزاین برای اولین جشن تولد نوزاد

 

کودک یک ساله شما ممکن است از غریبه‌ها یا مکان‌های جدید بترسد. علی‌رغم علاقه‌اش به دیگر کودکان، او هنوز نمی‌داند چگونه با آنها بازی کند. او از توجهات فردی لذت می‌برد و دوست دارد شما را بخنداند و این عوامل اغلب خانواده‌ها را متقاعد می‌کند تا بودجه کمی برای آن بپردازند و تنها دوستان نزدیک، تعداد کمی از اقوام و همسایه‌ها را دعوت کنند. مهم نیست که شما چقدر مهمان دارید، به خاطر بسپارید که کودک شما به توجه‌تان احتیاج دارد.

 

هزینه‌ای که شما می‌پردازید بستگی به خودتان و نوع جشنی که برای کودکتان در نظر گرفته‌اید دارد. به خاطر بسپارید که مواد غذایی پر هزینه‌ترین بخش است که قبل از تزیینات و کیک می‌‌آید. به خودتان بیشتر از توانتان فشار نیاورید، جشنی کوچک در این سن نیز زیباست.

 

احتمالا کودک شما هنوز در صبح و بعدازظهر چرت می‌زند، پس بهتر است جشن را غیر از آن زمان‌ها برپا کنید. از مهمان‌های دیگر نیز زمان چرت کودکانشان را بپرسید زیرا اگر کودکی گریه کند، کودکان دیگر نیز گریه را شروع خواهند کرد. بهتر است زمان جشن را کاهش دهید. شاید یک ساعت یا بیشتر برای کودک ۱ ساله شما زیاد باشد.

 

معمولا خانه راحت‌ترین مکان برای برگزاری اولین جشن تولد است و جایی است که کودک شما در آن احساس امنیت می‌کند. اما اگر خانه شما کوچک است و برای پذیرایی از مهمان‌ها جای کافی ندارد، می‌توانید آن را در سالن اجتماعات محل، یک رستوران، خانه یکی از اقوام یا اگر هوا خوب بود در پارک برگزار کنید.

 

شما می‌توانید از یک رنگ خاص برای تزیینات استفاده کنید یا بشقاب و دستمال سفره‌هایی با طرح شخصیت‌های مورد علاقه کودکان تهیه کنید. این مرحله بیشتر برای عکس یادگاری مناسب است.

غذای ساده انتخاب کنید. غذاهای متنوع در نهایت روی زمین پخش خواهند شد. غذاهای کوچک و انگشتی برای کودکان و والدین مناسب‌اند و خوردن آنها موجب قطع بازی و حرفشان نخواهند شد. بعضی از کودکان ممکن است به اندازه کافی دندان برای گاز زدن غذا داشته اما تعدادی ممکن است هنوز دندان در نیاورده باشند، بنابراین بهتر است غذای کافی را برای هر دو گروه تهیه کنید.

 

صداهای بلند مثل صدای ترکیدن بادکنک ممکن است کودک شما را بترساند. چرا با موسیقی خود را سرگرم نمی‌کنید‌ مثلا با کودک خود برقصید یا آهنگ تولد را پخش ‌کنید؟ او همچنین از بازی‌هایی مثل مخفی کردن اسباب بازی در جعبه‌ یا زیر لباس لذت خواهد برد. و البته او به شما در باز کردن هدیه‌هایش کمک خواهد کرد. اگرچه باز کردن جعبه کادو از خود کادو برایش جذاب‌تر است.

 

در این سن کودک شما از اسباب بازی‌های موزیکال (صدا دار) یا چراغ‌دار یا هر دو، لذت می برد بنابراین آنها برای هدیه مناسب هستند. هیچ وقت برای خواندن زود نیست پس کتاب نیز می‌تواند برای او جذاب باشد. اسباب بازی‌های چرخ‌دار که کودک را وادار به هل دادن آن می‌کند،

به دلیل افزایش مهارت راه رفتن برای او مفید است. اسباب‌ بازی‌های مخصوص حمام نیز همیشه خوب‌اند. شاید بخواهید هدیه‌ای بزرگ و ماندگار مثل یک تاب یا اسب گهواره‌ای برای فضای بیرون از خانه بخرید. اگر کودک شما تعداد زیادی اسباب بازی دارد، از اینکه برای او لباس بخرید، ناراحت نخواهد شد.

نظرات