واکنش ها به کشف حجاب نگار جواهریان در کانادا

6

واکنش ها به کشف حجاب نگار جواهریان در کانادا

تابناک نوشت : آنچه مسلم است وطن‌دوستی حکم می‌کند در هر شرایطی از امکانات ایران استفاده کرد اما دریافت پاسپورت دوم برای خود یا فرزندان و در عین حال اقامت در ایران منافاتی با
پاسپورت ایرانی ندارد، چرا که اگر چنین برداشت‌هایی را به کل بحث تعمیم دهیم بر وطن‌دوستی میلیون‌ها ایرانی که به دیگر کشورها مهاجرت کرده‌اند و ده‌ها هزار ایرانی که هر سال اقدامی مشابه رامبد جوان برای به دنیا آوردن فرزندانشان در دیگر کشورها انجام می‌دهند، خط بطلان کشیده‌ایم و این یقیناً داوری منصفانه‌ای نیست.

کشف حجاب نگار جواهریان

اگرچه می‌توان به این کوشش‌ها آن هم از سوی اشخاصی که از طریق شعار وطن دوستی بازار کسب‌شان را رونق بخشیده‌اند، نقد وارد کرد و در این زمینه باید متذکر شد که چنین تناقض رفتاری منجر به بدبینی مخاطب خواهد شد و تماشاگر تلویزیون را نسبت به آن بدبین می‌سازد اما نمی‌توان صفر و صدی داشت. در واقع نمی‌توان با قطعیت عنوان کرد دریافت اقامت یا روادید یک کشور دیگر دقیقاً در مقابل وطن‌دوستی و احساس تعلق به ایران است، چرا که چنین برداشتی صرفاً قضاوت بر اساس علت ماجرا است.

برای قضاوت دقیق‌تر، باید از معلول که این رویداد است عبور کرد و در پسِ آن به علت ماجرا نگریست. متاسفانه پاسپورت ایرانی از قدرت بالایی برخوردار نیست و بر اساس رده بندی وب‌سایت پاسپورت ایندکس، پاسپورت ایرانی در رده هشتاد و ششم مشترک با فلسطین، کره شمالی و اتیوپی است. با پاسپورت ایرانی ۱۵۲ کشور را صرفاً با اخذ ویزا می‌توانید سفر کنید، در ۳۴ کشور ویزای فرودگاهی دریافت می‌کنید و به ۱۲ کشور می‌توانید بدون ویزا سفر کنید.

در مقابل با پاسپورت کانادایی به عنوان پنجمین پاسپورت در این رده بندی به ۱۱۵ کشور بدون اخذ ویزا و به ۵۰ کشور با اخذی ویزای فرودگاهی می‌توانید سفر کنید و فقط برای ۳۳ کشور نیاز به اخذ ویزا دارید.یک تاجر، یک هنرمند، یک دانشجو یا استاد دانشگاه و یک حتی یک بیمار ایرانی در سال‌های اخیر از اصلی‌ترین موانعش برای فعالیت مرتبط در دیگر کشورها، اخذ ویزای سایر کشورها بوده که به سادگی قابل تحصیل نیست.

کشف حجاب نگار جواهریان در کانادا

اما امروز عکسی در فضای مجازی از رامبد جوان و همسرش نگار جواهریان در کانادا منتشر شد که در آن نگار جواهریان کشف حجاب کرده است که این موضوع واکنش هایی به همراه داشته که بعضی از آنها رو در ادامه میتوانید ببینید

 کشف حجاب نگار جواهریان

 

کشف حجاب نگار جواهریان

 

کشف حجاب نگار جواهریان

 

کشف حجاب نگار جواهریان

6 دیدگاه در “واکنش ها به کشف حجاب نگار جواهریان در کانادا

 1. الفقغفق گفت:

  رامبد

 2. آشنا گفت:

  آخه حمید گودرزی چی بلده که شده بازیگر انقد گندش کردید اینا برن زندگیشونو درست کنن هر روز طلاق و ازدواج اینا چه الگوهایی هستن حالا همچین خبر ازدواج دومشو با سلام و صلوات به مردم میده و پوز خند میزنه که کارش درسته

 3. سید گفت:

  حالا الان مشکل این جماعت روسری نگار جواهریانه ؟
  خودتون این آدما رو بزرگشون کردین، حالا ازشون گله میکنین ؟

 4. پگاه گفت:

  آفرین به نجمه خانم که نظرشونو بیان کردن. من صد در صد با حرفشون موافقم

 5. نجمه گفت:

  ای داداش. واسشون فرقی نداره. ایراد از ماست. نمیدونم چرا ملت ما کلا احساس میکنن تو کله بازیگر و خواننده چیز خاصی باید باشه.
  چرا اینها را فرهیخته میدونیم!
  خواننده فقط صداش خوبه. همین و هیچ دلیلی نداره مغز داشته باشه (اون بنده خدا منظورمه!)
  مجری هم باید بتونه شوو بازی کنه. همین. و فقط همین.
  مشکل ما اینه که جای کتاب خوندن و فرهیخته شدن دنبال این هستیم که یکی از فرهیختگی واسمون حرف بزنه.

 6. حسین آقا گفت:

  بنام خدا.
  …………رامبد جان . تو ی کانادا فرصت کردی تو ائینه یک نگاهی بنداز .وبگو مردم ایران ما شما را خیلی دوست داریم. مردم ایران شما خیلی هالوئین..!!!!مردم ایران ..از طلا گشتن پشیمان گشته ایم .. مرحمت فرموده ما را مس کنید..راستی زهرا سادات طلا و مس را سلام برسان… بگو خواهرم حجابت را حفظ کن..راستی رامبد.. چهره نه چندان ماهت از پشت ابر بیرون امد….

نظرات