عکس پروفایل موسیقی + متن و جملات زیبا درباره موسیقی

0

عکس پروفایل موسیقی + متن و جملات زیبا درباره موسیقی

عکس پروفایل موسیقی : گمان میکنم تاثیر موسیقی در هر کس یک وجود ثانوی را بیدار میکند که خیلی عالی تر از هستی معمولی همه روزه است.

عکس پروفایل موسیقی دخترانه

عکس نوشته موسیقی پروفایل

تصاویر پروفایل موزیک و موسیقی

یک اشتباه تنها می‌تواند یک درستِ نادانسته باشد … در مورد اینکه هر جزء از موسیقی چه طنینی دارد زیاد وسواس به خرج ندهید. پیش بروید. همه فرایندها در ابتدا بی‌قواره و دست‌وپاگیر و “مسخره” هستند. از اشتباه کردن نترسید؛ تنها از جالب نبودن ترس داشته باشید.

آدم‌هایی که حساسیت موسیقایی‌شان با موسیقی‌ای که در قطارها، فرودگاه‌ها، و آسانسورها می‌شنوند خدشه‌دار می‌شود، نمی‌توانند حواس خود را بر کوارتتی از بتهوون متمرکز کنند.

تمامی موسیقی، از نظر ساختاری و همین طور کارکردی، موسیقی فولکلور است. سازندگان موسیقی “هنری” ذاتاً حساس‌تر یا باهوش‌تر از نوازندگان موسیقی فولکلور نیستند: ساختار موسیقی آنها به سادگی انعکاسی است از …. نظام‌های از نظر کمّی بزرگ‌ترِ کنش‌وواکنش آدم‌های جوامع‌شان، پیامدهای تقسیم‌ کار پیچیده‌تر، و انباشت یک سنت تکنولوژیک.

بداهه‌نوازی پایه و اساس یادگیری نواختن یک ساز است. امّا اتفاقی که معمولاً می‌افتد این است: شما سازی را انتخاب می‌کنید. ساز را می‌خرید و با خودتان فکر می‌کنید “حالا باید یک معلم پیدا کنم و کسی چه می‌داند، شاید تا شش هفت سال دیگر بتوانم آن را خوب بنوازم.” و این طوری شما انبوهی از تجربه‌های موسیقایی مهم را از دست می‌دهید … ور رفتن شخص با یک ساز موسیقایی ــ جست‌وجوی او برای یافتن طرز کار و امکانات آن ــ بی‌بروبرگرد بسیار مهم است.

موسیقی از هرج‌ومرج نظم می‌آفریند: چون ریتم بر چیزهای ناهمگرا همسانی تحمیل می‌کند، ملودی بر چیزهای گسیخته پیوستگی تحمیل می‌کند و هارمونی بر چیزهای ناسازگار، هماهنگی.

هرگز به فکرم خطور نکرده بود که موسیقی و اندیشیدن چقدر به هم شباهت دارند. در واقع می‌توان گفت موسیقی یک شیوه دیگری برای اندیشیدن است، یا شاید اندیشیدن شیوه دیگری از موسیقی است.”

موزار دارای خلوص کلاسیکِ نور و اقیانوس سبز است؛ بتهوون شکوه رمانتیکی را دارد که از آنِ توفان‌ها و دریاست. و در حالی که روح موزار گویی بر قله‌های اثیری المپیا سکونت دارد، روح بتهوون لرزان کناره‌های توفان‌خیز صحرای سینا را می‌پیماید. هردو متبرک باشند! هریک لحظه‌ای از زندگی آرمانی را نمایندگی می‌کند، هر یک در حق ما نیکی می‌کند. عشق ما نثار هر دو باد!

خیلی‌ها دارند راجع به اینکه دنیا جای گندی است آواز می‌خوانند، امّا من فکر نمی‌کنم همه دوست داشته باشد مدام در این باره بشنود.

وقتی موزار در اواخر سده هیجدهم موسیقی تصنیف می‌کرد، شهر وین آن قدر ساکت بود که هشدارهای آتش‌سوزی را می‌شد با کلام منتقل کرد، توسط مردی که بالای کلیسای جامع سن کاتدرال می‌ایستاد و جار می‌زد. در جامعه سده بیستم، حجم سروصدا به قدری بالاست که بدن‌های ما را از هماهنگی و از ضرباهنگ طبیعی‌شان خارج می‌کند. این تهاجم روزافزون صداها به گوش‌های، ذهن‌ها و بدن‌های ما به بار تنش موجودات متمدنی که می‌کوشند در محیطی بسیار پیچیده زندگی کنند، می‌افزاید.

همان طور که برخی از قطعات موسیقایی تن فیزیکی و لایه عاطفی شما را تقویت می‌کنند، همین طور هم گونه دیگری از موسیقی سلامتی بیشتری برای ذهن شما به ارمغان می‌آورد.

نظرات