طرز تهیه کیک سوپر چاکلت مخصوص عاشقان شکلات

0

طرز تهیه کیک سوپر چاکلت مخصوص عاشقان شکلات

کیک سوپر چاکلت : اگر از طرفداران پر و پا قرص شکلات و کیک های کافی شاپی با عطر و طعم بی نظیر شکلات هستید این کیک خوشمزه را به هیچ وجه از دست ندهید.

 

کیک سوپر چاکلت ؛ مرحله (١)

تخم مرغ ٤عدد

شكر یك پیمانه

روغن مایع یک پیمانه

شیر یک پیمانه

پودر کاکائو ۴ قاشق غذاخوری

بکینگ پودر یک قاشق غذاخوری

جوش شیرین یک قاشق چایخوری

آرد ۲ پیمانه

وانیل کمی

تخم مرغ ها را با شکر بزنید تا کرمی شود، روغن مایع را اضافه کرده دوباره بزنید، شیر را اضافه کنید و بعد از مخلوط شدن،مواد خشک را تماما (با هم مخلوط و الک کنید) به مایع اضافه کنید و آرام هم بزنید یا فولد کنید در قالب چرب شده و آرد پاشی شده بریزید یا در سینی که کاغذ روغنی انداختید برای ۳۰ تا۴۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه بپزید. دمای فرها متفاوته و باید چک کنید.

 

گاناش؛ مرحله (٢)

روی کیک رو هم با گاناش روکش کنید.
صدگرم خامه رو روی بخار اب میزارید و بعد که داغ شد ۱۵۰گرم شکلات تخته ای که قبلا خورد کردید رو اضافه کنید و دو سه دقیقه بزارید بمونه و بعد از حرارت بردارید و حسابی بزنید تا کاملا ذوب شده و روی کیک که از فر در اوردید بریزید هرچی بیشتر خوشمزه تر این سس شکلاتی برای روی کیک خیلی خوشمزه است.
اگه خواستید كیك روكش شكلات قالبی هم باشه من این دو مرحله رو كه درست كردم گذاشتم خنك شه.

 

مرحله (٣)

مقداری شكلات تخته ای بن ماری كردم و قالبمو طی چند مرحله شكلات زدم كه قالب كاملا شكلاتی بشه و لایه تقریبا ضخیمی از شكلات روش باشه كه نشكنه و در یخچال گذاشته كه سفت شود تا ٣تا٤مرحله شكلات بزنید وقتی خودشو گرفت از گاناش در قالب بریزید و یك لایه از كیكی كه پختید روش بزارید و حالا دوباره از شكلاتی كه بن ماری كردید روی كیك بریزید كه كیك رو كاملا بپوشونه و بزارید ٤تا٥ساعت در یخچال بمونه كه خوب شكلات سفت بشه و بعد به ارومی از قالب جدا كنید و روشو شكلات تخته ای رنده كنید یا من با پوست كن سبزیجات زدم درشت تر شد.
حالا یه كیك فول شكلاتی و خوشمزه دارید. نوش جان

نظرات