اکسکینو
mrchoobi

چگونه لاغر شویم؟

1

چند روش ساده برای لاغر شدن

در اینجا ما روشهای لاغری را به شما پیشنهاد میکنیم که با انجام این کارها شما میتوانید در طول زندگی بدنی سالم و ورزشکاری داشته باشید:
برای لاغری به کالری غذا توجه کنید
اگر شما روزانه ۵۰۰ کیلوکالری بیشتر از کالری موادغذایی که می‌خورید، بسوزانید،‌ شما باید حدود یک کیلوگرم وزن کم نمایید. اگر می‌خواهید سریعتر لاغر شوید، می‌بایست کم تر غذا خورده و بیشتر ورزش نمایید ما در اینجا به روشهای لاغری ساده اشاره میکنیم.

 

روشهای لاغر شدن

برای مثال اگر شما روزانه ۱۰۵۰ تا ۱۲۰۰ کالری مصرف می‌کنید، و روزانه ۱ ساعت ورزش می‌نمایید و وزن شما حدود ۱۱۰ کیلوگرم است، شما باید حدود ۱ تا ۲ کیلوگرم وزن در هفته اول از دست دهید. دقت کنید که کم کردن کالری بیشتر از این حد مجاز نیست و می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد.
درضمن بیاد داشته باشید زمانیکه شما نمک و یا نشاسته را از رژیم غذایی‌تان حذف می‌کنید، فقط آب بدن شما کاهش می‌یابد و تاثیر بر چربی درون بدن گذاشته نمی‌شود.

نکاتی برای اینکه بتوانیم ساده لاغر شویم

چندتا از روشهای لاغری مفید برای کاهش وزن کم کردن مصرف نشاسته، قند و چربی حیوانی موجود در گوشت و لبنیات می‌باشد. برای لاغری سریع میبایست تمرکز شما بر مصرف میوه، سبزیجات، سفیده تخم مرغ، سویا و محصولات آن، سینه مرغ بدون پوست، ماهی، لبنیات بدون چربی و گوشت بدون چربی باشد.

 

روشهای لاغر شدن

 

روشهای پیشنهادی برای لاغری و کم کردن وزن:

_ تغذیه مناسب
مقداری آجیل و میوه‌های خشک شده را داخل بسته‌های مجزا بریزید تا روزانه مصرف کنید.

_ نور خورشید
در طول روز حتما سعی کنید در معرض نور خورشید قرار بگیرید تحقیقات نشان داد است که نور آفتاب با پایین بودن وزن و کاهش اشتها در ارتباط است.

_ نوشیدن آب
برای اینکه سرعت از دست دادن وزن ولاغر شدن رو افزایش بدیم باید روزی دو لیتر و یا هشت لیوان آب بنوشید این کار از روشها لاغری در خانه میباشد، این کار سرعت سوخت و ساز بدن را
افزایش و بر روی متابولیسم بدن تاثیر مثبت در جهت لاغری دارد.

 

روشهای لاغر شدن

 

_ پیاده روی بعد از غذا
پانزده دقیقه پیاده روی معادل ۷۰ کالری را می‌سوزاند. این کار را اگر هر روز انجام دهید، می‌توانید در طول هفته ۴۹۰ کالری بسوزانید.
بنابراین بعد از زمان صرف نهار، کمی پیاده روی کنید.

_ ورزش را فراموش نکنید
کارشناسان همیشه توصیه کردند که به صورت منظم ورزش کنید تا علاوه بر سوزاندن چربی ها برای لاغر شدن تمامی اعضای بدن رو در یک سطح آمادگی مناسب سلامت قرار بدین، پس حتما حتی روزی نیم ساعت ورزشهای لاغری در خانه را انجام دهید.

 

روشهای لاغر شدن

 

_ خواب کافی
کافی است شب‌ها ۱۵ دقیقه زودتر بخوابید هفت تا ۸ ساعت خواب برای بدن ضروری است.
نتایج برخی مطالعات نشان داده که کمبود خواب می‌تواند انگیزه شما برای ورزش کردن را بکاهد و میل به مصرف غذا را در شما بیشتر کند.
راههای درمان بی خوابی

1 دیدگاه در “چگونه لاغر شویم؟

  1. امیر گفت:

    عالی بود لطفا بیشتر از این نوع مقاله بذارید سپاس

نظرات