تفریحات

بیوگرافی و عکس های سردار فدوی جانشین فرمانده سپاه

0

بیوگرافی و عکس های سردار فدوی جانشین فرمانده سپاه

سردار علی فدوی عضو نظامی و جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران و عکس های و بیوگرافی شخصی و سیاسی و نظامی او را در سایت حرف تازه بخوانید.

بیوگرافی سردار علی فدوی

علی فدوی نظامی ایرانی و فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۰ در اردستان استان اصفهان به دنیا آمده و درجه نظامی او دریادار و فرمانده جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران می باشد.
سردار فدوی نشان‌های لیاقت فتح درجه یک را دریافت کرده است.

سردار علی فدوی

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران

سردار علی فدوی در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۹۸ از سوی رهبر انقلاب به سمت جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد.
وی پیشتر جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاون هماهنگ کننده سپاه بود.

سوابق و فعالیت ها

وی در یک شهریور ۱۳۹۷ به سمت معاون هماهنگ‌کننده سپاه منصوب و جایگزین حسین سلامی سرپرست این معاونت شد و دراردیبهشت ۱۳۸۹ با حکم فرمانده کل قوا به سمت فرماندهی نیروی دریایی سپاه پاسداران منصوب شد.

سردار علی فدوی

همسر سردار علی فدوی

وی در جوانی ازدواج کرده و همسر وی پروین مومن از دانشجویان پیرو خط امام و امدادگران دوراه دفاع مقدس است.
همسرش قبل از ازدواج با او یک بار ازدواج کرده و در سال ۶۱ همسر شهید صادق نوبخت فرمانده اطلاعات قرارگاه سپاه در غرب کشور بوده است.

سردار علی فدوی

تهدیدات و نظرات

از جمله اظهارات فدوی تهدید به حمله به کشتی‌های آمریکایی در صورت وقوع جنگ با این کشور و دادن وعده نابودی نیروی دریایی آمریکا در صورت رویارویی با ایران است.

فدوی از سوی وزارت امور خارجه آمریکا بر اساس لایحه کاستن از تهدید ایران از ورود به این کشور منع شده‌است.

 

سردار علی فدوی

دریافت نشان فتح

در روز ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ فدوی بهمراه چهار تن از فرماندهان این نیرو که در جریان توقیف شناورها و بازداشت تفنگ‌داران آمریکایی که در محدودهٔ جزیرهٔ فارسی به مرزهای آبی ایران اقدام کرده بودند، از سوی رهبر معظم انقلاب نشان فتح را دریافت کرد‌.

سردار علی فدوی

زندگی شخصی و سوابق جانشین و معاون هماهنگ کننده جدید سپاه

دوران کودکی و نوجوانی خود تا مقطع دیپلم و آستانه پیروزی انقلاب را در اردستان گذراند.

با پیروزی انقلاب اسلامی به تهران آمد و معاون شبکه ۲ صدا و سیمای جمهوری اسلامی شد.
با آغاز جنگ تحمیلی علی رغم آنکه در دانشگاه اصفهان پذیرفته شده‌بود، همراه با ستاد جنگ‌های نا منظم به جبهه های جنگ رفت و پس از آن به لشکر ۸ نجف اشرف پیوست و تا پایان جنگ در مناطق عملیاتی ماندگار شد.

سردار علی فدوی

عکس سردار علی فدوی

علی فدوی با تشکیل قرارگاه دریایی نوحف مسئولیت اطلاعات این قرارگاه را بر عهده گرفت و با تشکیل نیروی دریایی سپاه در سال ۶۴ به سمت مسئول نیروی دریایی سپاه منصوب شد که تا سال ۷۶ در این سمت ماند.

سردار علی فدوی

پس از این دوران سردار فدوی در سال شهریور ماه سال ۱۳۹۷ جای خود را به جانشینش سردار تنگسیری می‌دهد و با حکم رهبر انقلاب معاون هماهنگ کننده کل سپاه می‌شود.

نظرات