تفریحات

ساعت شروع کار مدارس و ادارات در ماه رمضان ۹۸ و لیالی قدر

0

ساعت شروع کار مدارس و ادارات در ماه رمضان ۹۸ و لیالی قدر

ساعت مدارس در رمضان و در ماه رمضان ۹۸ در اردیبهشت ماه تغییری نمیکند و مانند روال سابق در ساعت کار قبلی دایر می باشد.
ماه مبارک رمضان، امسال مصادف با فعالیت مدارس و دانشگاه ها می باشد و این برای دانس آموزان و دانشجویانی که روز داری می کنند و روزه هستند شاید کمی سخت و یا مشکل ایجاد کند.

ساعت مدارس در رمضان

ساعت کار مدارس و ادارات در ماه رمضان

حال سوال اینجاست که آیا ساعت شروع کار کلاس ها در این ایام برای مدارس و دانشگاه ها تغییری می کند یا خیر ؟
ثقفی مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران درباره وضعیت تعطیلی و تغییر ساعات آموزشی مدارس در ایام ماه رمضان اظهار کرد: تاکنون هیچ تعطیلی را به مناسبت ماه رمضان اعلام نکردیم و در این زمینه به ما بخشنامه‌ای اعلام ابلاغ نشده است.

تغییر ساعت آغاز مدارس در ماه رمضان

وی افزود: تعطیلی یا تغییر در ساعت کار آموزشگاهها فقط در لیالی قدر لحاظ خواهد شد و آن هم با توجه به شرایط تقویم امسال انجام نمی‌شود چون چندان با زمان فعالیت مدارس تداخل ندارد و با ایام امتحانات تلاقی پیدا کرده است.

ثقفی بیان کرد: نیمی از ایام ماه رمضان در اردیبهشت و نیم دیگر در خرداد ماه است که تداخل چندانی با زمان فعالیت ندارد بنابراین زمان فعالیت مدارس تغییر نمی‌کند.

ساعت شروع دانشگاهها و مدارس در لیالی قدر

در ایام شب های لیالی قدر نیز مانند همه ساله خواهد بود و معمولا کلاس ها و مدارس با تاخیر برگزار می شود و همچنین ادارات نیز شامل این تاخیر هستند.
البته امسال هنوز اعلام نشده است و سالهای قبل برگزاری و ساعت کار ادارات و مدرسه ها با تاخیر بوده است ناگفته نماند که سالهای پیش ماه رمضان در ایام امتحانی بود و حال امسال چند روز تداخل با ساعت کار آموزشگاهها دارد.

نظرات