بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر قدیمی و همسر و فرزندانش +عکسها و جنجال اخیر

2

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر قدیمی و همسر و فرزندانش +عکسها و جنجال اخیر

جواد گلپایگانی با نام کامل محمد جواد نظری گلپایگانی بازیگر و تهیه کننده ایرانی در ۲۶ اسفند ۱۳۲۹ در گلپایگان به دنیا آمده و دارای مدرک تحصیلی دیپلم اتومکانیک و فوق دیپلم هنرستان فیلمسازی بوده با بازی در نقش آتقی در سریال آینه عبرت قسمت برگ ریزان مشهور شد. در ادامه بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت و سن و علت کم کاری و ماجرای زندان رفتن و عکس همسر و پسر و دخترش و سرنوشت بعد از بازی در آینه عبرت و خبر جدید از این بازیگر را در مجله حرف تازه بخوانید.

بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت و همسرش

جواد نظری گلپایگانی متولد ۲۶ اسفند ۱۳۲۹ در گلپایگان بوده که در ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ در سن ۷۲ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت تحصیلاتش دیپلم فنی بوده و مهمترین نقشی که ایفا کرد نقش آتقی در سریال آینه عبرت بوده است.

او دارای مدرک تحصیلی دیپلم اتومکانیک و فوق دیپلم هنرستان فیلمسازی بوده با بازی در نقش آتقی در سریال آینه عبرت قسمت برگ ریزان مشهور شد و هنوز هم با همین بین مردم و مخاطبان مشهور است.

جواد گلپایگانی

زندگینامه جواد نظری گلپایگانی بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت

جواد نظری گلپایگانی از سال ۵۰ تاکنون وارد عرصه سینما و بازیگری شده و علاوه بر بازی در فیلم ها و سریال ها در زمینه تهیهٔ کنندگی نیز فعالیت داشته و دو فیلم قابل اعتنا و خوش ساخت شیلات و نقطه ضعف را بر عهده داشته است‌
او بازیگری را از قبل از انقلاب و در سال ۴۹ در بیست سالگی شروع کرده و اولین فیلمی که بازی کرد در فیلم مادر بود که تهیه کنندگی آن را نیز بر عهده داشت اما هرگز اکران نشد .
بعد از ناکامی در اولین حضورش در سال ۵۰ در فیلم شمر بعنوان بازیگر و تهیه کننده ظاهر شد .
تاکنون فیلم هایی چون باغ بلور و زرخرید و عصیانگران و شجاعان ایستاده میمیرند و سریال آینه عبرت و …ایفای نقش کرده است‌

 

جواد گلپایگانی

همسر جواد گلپایگانی

این بازیگر قدیمی در سال ۱۳۵۵ ازدواج کرده و دارای یک پسر و دو دختر می باشد‌

انتخابات ریاست جمهوری

وی در ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ با حضور در وزارت کشور و با شعار ریشه‌کن کردن مواد مخدر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد اما در نهایت صلاحیتش رد شد‌

جواد گلپایگانی

ماجرای زندان رفتن محمد جواد گلپایگانی

جواد گلپایگانی دوباره درگیر حادثه رانندگی و تصادف شده که یکبار در سال ۱۳۸۰ با یک عابر پیاده تصادف کرد، خانواده متوفی با دیدن شرایط وی بدون گرفتن دیه اعلام رضایت کردند .
اما مجدداً تصادف منجر به مصدومیت با یک خانم داشت که آن خانم رضایت نداد و در نهایت به زندان رفت.

سال ۸۲ بود که با خودروی پراید خودم در خیابان سهروردی با او تصادف کردم. در این حادثه خانم جوان دچار آسیب شد و از بد روزگار خودروی خودم هم بیمه نداشت و دادگاه مرا به پرداخت حدود ۶ میلیون تومان دیه محکوم کرد اما خب این پول را هم نداشتم و پرونده ام سنگین تر شد.

او میگوید این حادثه غم انگیز تمام زندگی من را خراب کرد. اما خدا را شکر بعد از این همه سال ، این کابوس بالاخره تمام شد. آغاز تمام بدبختی های من به تابستان برمی گردد. من یک کارخانه در گلپایگان داشتم و هر از گاهی به آنجا از تهران می رفتم. در روز حادثه ، من و یکی از دوستانم در ماشین غرور خود از گلپایگان به تهران بازگشتیم.

دوست من که در پشت فرمان نشسته بود ، خوابید و به همین دلیل من پشت فرمان نشستم. بعد از حادثه بود که یک پیرمرد ۷۴ ساله ناگهان در وسط جاده قرار گرفت و متأسفانه با او تصادف کردیم و پیرمرد جان خود را از دست داد و بدین ترتیب اوقات سخت ما آغاز شد. متأسفانه ، ۱۰ روز از بیمه ماشین دوستم که اکنون مرده است ، گذشت و به همین دلیل مجبور شدم باج بدهم ، که حدود ۷۰ میلیون تومان بود ، اما من نتوانستم تمام آن پول را بپردازم و از زندان آزاد شدم

من از خودم پولی نداشتم و پول مردم دستم بود. من شریک داشتم و پول زیادی برای خودم نبود. نمی توانستم پول مردم را هعم خرج کنم. متعهد بودم و باید خودروهایشان را تحویل می دادم. ۶ ماه به زندان افتادم و بعد با قید ضمانت آزاد شدم تا شاید بتوانم رضایت خانواده پیرمرد را بگیرم. بعد از دو سال نه تنها نتوانستم رضایت بگیرم بلکه در یک سانحه رانندگی، خانم جوان دیگری را با ماشین زیر گرفتم و مشکلاتم چند برابر شد.

جواد گلپایگانی

آزادی از زندان

وی در بهمن ۱۳۹۳ با کمک ستاد دیه و خیرین گلپایگانی همه بدهی‌های او داده شده و او از زندان آزاد شده است.

از دست دادن اموال

بازیگر نقش آتقی در پی زندانی شدن به علت تصادف دوم، باعث شد نتواند متولی اموالش باشد و بدهی‌های زیادتری بالا آورد و برای همین بدهی‌ها سال‌ها در زندان ماند.

علت درگذشت

محمدجواد نظری گلپایگانی، بازیگر و تهیه‌کننده ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ در ۷۲ سالگی از دنیا رفت. حسن صفدری، شاعر و پسرعمه‌اش با تأیید این خبر گفت: او بامداد یکشنبه، ۱۴ اسفندماه در خواب بر اثر سکته قلبی از دنیا رفت.

«محمد جواد نظری گلپایگانی در طول پنجاه سال فعالیت هنری‌ش بیش از نود آهنگ خوانده، بالغ بر پنجاه فیلم ساخته، اولین فیلم‌اش «مادر» در دهه پنجاه و آخرین فیلم او «آقای شانس» با شرکت اکبر عبدی در دهه هفتاد بود، کاراکتر «آتقی» که ساخته و پرداخته او در سریال تلویزیونی «آینه عبرت» بود، یکی از پرطرفدارترین سریال‌های تلویزیونی دهه هفتاد بود که در زمان جنگ ایران و عراق پخش می‌شد.

جواد گلپایگانی

فیلم شناسی

آقای شانس (۱۳۷۳)
مزدوران (۱۳۶۳)
نقطه ضعف (۱۳۶۲)
عصیانگران (۱۳۶۰)
شجاعان ایستاده می‌میرند (۱۳۵۹)
باغ بلور (۱۳۵۷)
زرخرید (۱۳۵۷)

سریال های تلویزیونی

آینه عبرت بخش برگ ریزان
آتیه

جواد گلپایگانی

بازیگر نقش آتقی کیست

جواد گلپایگانی بازیگر نقش آتقی در سریال آینه عبرت است که سریالی بود که اواخر دهه ۶۰ در تلویزیون پخش می شد و طرفداران زیادی هم داشت.
آتقی به دعوت محمود دینی نقش فرد معتار را باری کرد که با همین نام نیز مشهور شد.
سالها کسی از این بازیگر قدیمی خبر نداشت اما مدتی است که او دوباره فعالیتش را از سر گرفته است.

جواد گلپایگانی

مصاحبه و ناگفته های محمد جواد نظری گلپایگانی

متولد چه سالی هستید؟

۲۶ اسفند ۱۳۲۹ در گلپایگان به دنیا آمدم

شروع بازیگری

شاید مردم من را به عنوان بازیگر بشناسند اما من قبل از اینکه بازیگر باشم یک تهیه کننده هستم
اولین کار هنری ام فیلمی بود که در سال ۱۳۵۰ با رضا گمرکی کار کردم اما مسئولان وقت اجازه ندادند فیلم پخش شود.
سال ۵۷ که دو فیلم ساختم. بعد از انقلاب «شجاعان ایستاده می میرند» عباس کسایی، «مزدوران» مرحوم جهانگیر جهانگیری و «شیطان» اکبر صادقی را ساختیم.

فروختن خانه برای فیلم

من برای هنر ارزش قائلم و آن را دوست دارم و حتی چندین بار برای هنر، به زندگی ام چوب حراج زدم و کلی زیر قرض و بدهی رفتم.
یک بار سر فیلم آقای شانس که تهیه کننده بودم با بازی اکبر عبدی، به خاطر اینکه این فیلم فروش خوبی نداشت، مجبور شدم خانه ام را بفروشم و اجاره نشین شوم

آیینه عبرت

محمود دینی بازیگر نقش علی که از دوستان خوبم بود به من پیشنهاد داد که نقش آتقی که فردی مسن و معتاد است را بازی کنم.
من برای ایفای نقش «آتقی» خیلی تلاش کردم. البته من یک شرکت لیزینگ خودرو هم داشتم. آن موقع شرکتم در خیابانی بود که هر روز افراد معتاد زیادی را در آنجا می دیدم و تمام رفتار و حرکاتشان را زیر نظر داشتم تا بتوانم از این رفتارها در نقش آتقی استفاده کنم.

نمایشگاه خودرو

من خودروهایی مثل ایسوزو، تویوتا و فیات می فروختم.
البته قبل از اینکه خودم شرکت لیزینگم را راه اندازی کنم با برادرهایم یک شرکت لیزینگ خودروهای سنگین داشتیم.

حوادث تلخ زندگی

تابستان سال ۸۰٫ من در گلپایگان یک کارخانه داشتم و هر از گاهی از تهران به آنجا می رفتم. روز حادثه از گلپایگان در حال بازگشت به تهران بودیم.
بعد از عوارضی بود که ناگهان یک پیرمرد ۷۴ ساله از وسط جاده سردرآورد و متاسفانه با او تصادف کردیم و پیرمرد فوت کرد.
باید پول دیه را که حدود ۷۰ میلیون تومان می شد پرداخت می کردم اما توان پرداخت آن همه پول را نداشتم و سر از زندان درآوردم.
۶ ماه به زندان افتادم و بعد با قید ضمانت آزاد شدم و با خانم جوان دیگری را با ماشین زیر گرفتم و مشکلاتم چند برابر شد.

تصادف دوم

در سال ۸۲ با خودروی پراید خودم در خیابان سهروردی با او تصادف کردم.
در این حادثه خانم جوان دچار آسیب شد و از بد روزگار خودروی خودم هم بیمه نداشت و دادگاه مرا به پرداخت حدود ۶ میلیون تومان دیه محکوم کرد

ورشکستگی

شرکتم به خاطر اینکه نتوانستیم به آن رسیدگی کنیم همان موقع ورشکست شد
مقداری زمین و خودرو نزد یکی از آشنایانمان داشتم اما او سرم کلاه گذاشت.

کلاهبرداری
مربوط می شود به سال ۶۳ که بانک صادرات چند قطعه زمین و خودرو را برای فروش به مزایده گذاشته بود و من در این مزایده برنده شدم اما زمانی که قرار بود سندها به نامم بخورد مشکلی برایم پیش آمد و مجبور شدم سندها را به نام یکی از اقوام نزدیکمان که آدم موجهی بود بزنم.

پس از آن، وقتی ماجرای دیه و زندان پیش آمد سراغ فامیلمان رفتم اما کلا منکر ماجرا شد و گفت حاضر است در ازای ۹۰ میلیون تومان، همه سندها را به نامم بزند.

سه بار سکته

از سال ۸۰ در زندان بودم زندان انسان را به مرور زمان از بین می برد و کم کم جانش را می گیرد.
در این چندس ال به خاطر تحمل فشارهای روحی و روانی، ۳ بار سکته کردم و تا پای مرگ رفتم اما خدا دوستم داشت و دوباره به زندگی بازگشتم

کار هنری در زندان

در این دوران ۵ تا فیلم هشداری با موضوع طلاق، مواد و کلاهبرداری ساختم

عکس های جواد گلپایگانی

در ادامه تصاویر بیشتر را مشاهد کنید

جواد گلپایگانی

جواد گلپایگانی

جواد گلپایگانی

جواد گلپایگانی

2 دیدگاه در “بیوگرافی جواد گلپایگانی بازیگر قدیمی و همسر و فرزندانش +عکسها و جنجال اخیر

 1. فرشته اسرایی گفت:

  با سلام
  ای کاش ذکر میکردید که ایشون با جواد نظری بازیگر و اهنگساز فیلمهای شکارچی , شیفت نیمه شب و زنانی که با گرگها دویده اند و … متفاوت هست در هر صورت روح ایشون هم شاد خدا رحمتشون کنه 🙏🌺

 2. فری گفت:
  2
  2

  سلام و عرض ادب
  چه اشکهایی که پای سریال آینه عبرت نریختم
  از خدا میخام که ایشون رو سلامتی بده
  ، اونجایی که فهمیدم ایشون زندان هم رفته، خیلی ناراحت شدم
  کاش میتونستم یه قدمی برا ایشون برمیداشتم
  خدایا خودت عمر با عزت به این عزیز بده،

نظرات