اکسکینو
mrchoobi

زمان باز شدن مدارس شهرهای سیل زده در سال ۹۸

0

زمان باز شدن مدارس در شهرهای سیل زده در سال ۹۸

باز شدن مدارس شهرهای سیل زده : سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با حضور در استان گلستان و بازدید تعدادی از مدارس این استان سیل‌زده، درباره اقدامات انجام‌شده یا در دست اقدام وزارت آموزش‌وپرورش برای بازگرداندن مدارس این استان به حالت عادی اظهار کرد: متعاقب بازدید همکاران خود از مناطق‌ سیل‌زده، بنده هم همراه استاندار گلستان و سایر مسئولان بازدیدهایی از مدارس این استان داشتیم. تلاش زیادی شده تا جایی که امکان دارد روز شنبه ۱۷ فروردین مدارس دایر باشد. البته در برخی مناطق امکان تردد وجود ندارد که کانکس یا مدارس جایگزین پیش‌بینی شده است.

زمان باز شدن مدارس شهرهای سیل زده

وی ادامه داد: ۶۰ کانکس تا آخر هفته به این منطقه می‌رسد. تعدادی هم الان نصب و تجهیزات کلاسی مستقر شده است. آموزش‌وپرورش این آمادگی را دارد روز ۱۷ فروردین تحصیل دانش‌آموزان بدون وقفه از سر گرفته شود.

وزیر آموزش‌وپرورش همچنین درباره وضعیت مدارس در استان لرستان نیز گفت: اولین اولویت حفظ جان دانش‌آموزان است. باید در اولین فرصت ممکن کلاس‌ها بازگشایی شود اما اولویت بالاتر، حفظ جان دانش‌آموزان است. در دو شهرستان پلدختر و معمولان شدت سیل خیلی زیاد بود و مدارس زیادی یا آسبی دید با در معرض خطر بود. هنوز گرارش دقیقی در این زمینه نرسیده است.

بطحایی ادامه داد: امکاناتی برای دانش‌آموزان در مناطق سیل‌زده آماده کردیم و اطمینان خاطر می‌دهیم به محض اینکه امکان زندگی در این مناطق فراهم شود،‌ مدارس هم آماده ارائه خدمت می‌شود. لوازم‌‌التحریر، کتاب، میز و نیمکت هم تدارک دیده شده تا به دانش‌آموزان ارائه شود. هیچ مشکلی در این زمینه نداریم. به محض شرایط به حالت طبیعی برگردد آموزش‌پورورش به ارائه خدمات می‌پردازد.

نظرات