خبر فوت جمشید مشایخی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

1

شایعه مجدد فوت جمشید مشایخی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

فوت جمشید مشایخی : جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که در طول تعطیلات نوروز در بیمارستان عرفان بستری بود، ساعاتی پیش درگذشت.

فرزندان این بازیگر با اعلام این خبر نوشتند: «پدر ما ساعت ٩ شب امشب ١٣/فروردين/١٣٩٨ در نهايت آرامش به سفر ابدي رفت ، تشكر ويژه از همه عزيزاني كه همواره به ايشان لطف و محبت داشتند . روح ايشان شاد و يادش گرامي باد . نادر ، نغمه و سام مشايخي»

فوت جمشید مشایخی

ساعاتی پیش برخی از کانال های خبری ، خبری مبنی بر درگذشت جمشید مشایخی پدر سینمای ایران را منتشر کردند که این خبر را پسر وی در صفحه اینستاگرام این بازیگر تایید کرد.

فوت جمشید مشایخی

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران بود و از سال ۱۳۳۶ با نمایش “وظیفه پزشک” فعالیت بازیگری خود را آغاز کرد و با فیلم کوتاه “جلد مار” در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم “خشت و آینه” وارد سینما شد. او تا به امروز ایفاگر نقش‌های ماندگاری بوده است که از جمله آنها می‌توان به فیلم‌های “گاو”، “قیصر”، “شازده احتجاب”، “سوته‌دلان”، “خانه عنکبوت”، “کمال‌الملک”، “گل‌های داودی”، “آوار”، “پدر بزرگ”، “طلسم”، “سرب”، “روز واقعه”، “خانه روی آب” و “یک بوس کوچولو” و مجموعه‌های “هزاردستان”، “داستان‌های مولوی”، “سلطان صاحبقران”، “امام علی (ع) ” و “پهلوانان نمی‌میرند” اشاره کرد.

جزئیات مراسم تشییع این بازیگر متعاقباً اعلام می‌شود.

1 دیدگاه در “خبر فوت جمشید مشایخی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

  1. omid گفت:

    بخدا بهترین وبااخلاق ترین بازیگر ها

نظرات