بیوگرافی و عکس های پرواز همای خواننده

0

بیوگرافی و عکس های پرواز همای خواننده

بیوگرافی پرواز همای

پرواز همای یا سعید جعفرزاده احمد سرگورابی (نام و نام خانوادگی او توسط خودش و با اجازهٔ پدرش به منظور تسهیل در تلفظ نام و فامیلش به «پرواز همای» تغییر یافته)، متولد ۲۰ بهمن ماه ۱۳۵۸ است و در احمد سرگوراب شهرستان شفت به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا سپری نمود.

او دیپلم خود را از هنرستان کمال الملک رشت کسب کرد و با علاقه فراوان به رشته شعر آواز و آهنگ وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به پایان رساند. او از سال ۲۰۱۵ میلادی تحصیلات خود را در رشته کلاسیک شاخهٔ باروک در کنسرواتوار موسیقی جرپه وردی میلان ایتالیا ادامه داد.

پرواز همای

گروه مستان و کنسرت های خارج از کشور

پرواز همای برای ورود به دنیای موسیقی ایران و اجرای سروده‌ها و آهنگ‌های خود در سال ۱۳۸۵ گروه مستان را راه اندازی کرد و با استفاده از سوژه‌های تازه در شعر و رنگی متفاوت از موسیقی و استفاده از نوازندگان چیره‌دست و با اجرا در تالار وحدت و کاخ نیاوران در کمترین زمان به شهرت بسیار بالایی دست پیدا کرد و خیلی زود برای اجرای کنسرت‌های بزرگ به آمریکا و اروپا دعوت شد.

همای با همراهی گروه مستان در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار به دعوت زنده یاد علی اکبر امین برای اجرا در تالار کنسرت والت دیزنی لوس انجلس (والت دیزنی کنسرت هال) به آمریکا دعوت شد و پس از آن کنسرت‌های بیشماری را در دنیا به روی صحنه برد. او تا به امروز شش تور بزرگ کنسرت‌های آمریکا و کانادا و اروپا را در شش سال متفاوت به روی صحنه برده‌است و تنها خوانندهٔ ایرانی است که در سه سال متوالی، در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ در تالار کنسرت والت دیزنی (والت دیزنی کنسرت هال لوس انجلس) و لینکن سنتر نیویورک و استراتمور هال واشینگتن، دی.سی. به روی صحنه رفته‌است.

همای و مستان با اجرای بیش از چهارصد کنسرت در سراسر دنیا همچنان به اجرای کنسرت در ایران و دیگر نقاط دنیا می‌پردازند مهمترین آلبوم‌های همای و مستان عبارتند از: ملاقات با دوزخیان، این چه جهانیست، سرزمین بی‌کران، موسی و شبان، سربازان، دیوانه چو دیوانه ببیند، بایدها و نبایدها، کلاهت را بکن قاضی، نان و دندان

پرواز همای

همسر پرواز همای

متاسفانه درباره متاهل یا مجرد بودن ایشان اطلاعات دقیقی در دست نیست.

آلبوم‌های موسیقی

خدا در روستای ماست
در شب گیسوان تو
سرزمین بیکران (آلبوم نمایشی)
این چه جهانیست

فعالیت های گروه مستان
پرواز همای حین اجرا در آمریکا

برنامه‌های اجرا شده توسط گروه

مستان می‌آیند
جدال عقل و عشق
ملاقات با دوزخیان
این چه جهانیست
پروردگار مست
سرزمین بیکران
سربازان
مست مستم
کلاهت را بکن قاضی
دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید
بانوی ایرانی
موسی و شبان (اپرا)
مرغ سحر ناله سر مکن (اپرا)
دختر دریا (به زبان گیلکی)
عقل و عشق و آدمی (اپرا)
در شب گیسوان تو
خدا در روستای ماست
بی من مخور شراب
خبر به دورترین نقطه جهان برسد
محاکمه حلاج (اپرا)

عکس های پرواز همای

  پرواز همای

پرواز همای

پرواز همای

پرواز همای

نظرات