آدرس سایت ثبت نام دریافت گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز

0

ثبت نام دریافت گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز

همه دارندگان خودروهای دوگانه‌سوز می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز کشور به نشانی https://www.irngv.ir نسبت به دریافت گواهی سلامت خودروی گازسوز خود اقدام کنند.

گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز

سایت ثبت نام دریافت گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز

راهنمای ثبت نام در سامانه :

اتحایه کشوری سوخت های جایگزین و خدمات وابسته، به منظور ساماندهی خودروهای گازسوز و صدور گواهی سلامت برای خودروهای تبدیل کارگاهی و نظارت بر عملکرد مراکز خدمات فنی زیر مجموعه خود در سطح کشور سامانه حاضر را راه اندازی نموده است. در این راستا متقاضیان محترم باید اطلاعات فردی و خودرو خود را در این سامانه ثبت نمایند و با انتخاب یکی از فرآیندهای تعریف شده در سامانه برای بازدید فنی دوره ای، صدور گواهی سلامت یا تبدیل خودرو به دوگانه سوز درخواست خود را اعلام نمایند.

ضرورت دریافت گواهی سلامت: با توجه به اهمیت ایمنی و سلامت خودروهای گازسوز در حال تردد در سطح شهر، از نیمه دوم سال ۱۳۹۸ از سوختگیری خودروهای تبدیل کارگاهی فاقد گواهی سلامت در جایگاه های سوخت جلوگیری خواهد شد.

مزایای خودروهای گازسوز: استفاده از خودروهای گازسوز دارای گواهی سلامت، علاوه بر کاهش هزینه های سوخت خودرو، موجب صرفه جویی کلان در مصرف بنزین شده و به سلامت و پاکیزگی هوا کمک خواهد کرد.

مدارک موردنیاز :

مدارک موردنیاز در هنگام مراجعه به مرکز خدمات : کارت ملی و کارت خودرو

 

مراحل ثبت نام :

۱- ابتدا در همین صفحه روی لینک “ثبت نام در سامانه” کلیک نمایید و با ورود مشخصات فردی خود در سامانه ثبت نام کنید.

۲- برای ورود اطلاعات خودرو، در همین صفحه ابتدا “کد ملی” متقاضی را در محل مربوطه وارد کرده و سپس در قسمت رمز عبور، رمز را وارد نمایید و در انتها هم کد امنیتی را درج کنید تا صفحه “پیشخوان” فردی شما باز شود.

۳- در صفحه پیشخوان در منوی سمت راست گزینه “ثبت خودرو” را انتخاب کنید تا فرم مربوطه باز شود. شماره پلاک و VIN خودرو را ثبت کنید تا فرم بعدی باز شود و مشخصات مالک و خودرو را ثبت کرده و در پایان دکمه “ذخیره اطلاعات” را بزنید.

۴- اگر همه اطلاعات درست بود دکمه “تایید نهایی” را بزنید و اگر اصلاحی انجام دادید ابتدا دکمه “ذخیره اطلاعات” را زده و در پایان دکمه “تایید نهایی” را بزنید تا سیستم به شما پیام دهد که ثبت نام با موفقیت انجام شد.

۵- منتظر فراخوان بعدی اتحادیه باشید.

نظرات