بیوگرافی آذر منصوری و همسر و فرزندانش +‌سوابق شغلی و عکس

0

بیوگرافی آذر منصوری و همسر و فرزندانش +‌سوابق شغلی و عکس

آذر منصوری رئیس جبهه اصلاحات و از اعضای شورای مشاوران محمد خاتمی است که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، ریاست جبهه اصلاحات را بر عهده داشت. او متولد سال ۱۳۴۳ در تهران و ساکن ورامین است. در ادامه مروری داریم به زندگینامه و بیوگرافی این چهره و سوابق وی و همسر و فرزندانش. با ما در مجله حرف تازه همراه باشید.

بیوگرافی آذر منصوری

بیوگرافی آذر منصوری

آذر منصوری متولد ۱۳۴۳ در شهرری بوده و سیاستمدار و از اعضای شورای مشاوران محمد خاتمی است. وی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، ریاست جبهه اصلاحات را بر عهده داشت

عضو شورای مرکزی، دفتر سیاسی و نیز معاون سیاسی دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی از دیگر سمت ها و منصب های منصوری می باشد.

همسر و فرزندان آذر منصوری

سوابق سیاسی

“آذر منصوری” در سال ۱۳۴۳ و در شهر ری به دنیا آمد. محل سکونت او از کودکی تا سال ۱۳۹۹ قرچک ورامین بود. منصوری دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی صنایع غذایی و کارشناسی ارشد و دکترای تاریخ است.

بازداشت و زندان

منصوری درحال حاضر قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی است. او در شهریور ماه سال ۱۳۸۸ به اتهام «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات»، «تبلیغ علیه نظام»، «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» و «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» دستگیر شده و در اسفند ماه همان سال از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم ۳ سال زندان دریافت کرد.

بازداشت و زندان آذر منصوری

همسر و فرزندان “آذر منصوری”

آذر منصوری آذر ۱۴۰۰ به عنوان دبیرکل جبهه اصلاحات انتخاب شد منصوری در ۴‌ تیر ۱۴۰۲ در سمت دبیرکل جبهه اصلاحات ابقا شد. از زندگی شخصی و خصوصی و همسر آذر منصوری خبری منتشر نشده است. همچنین از تعداد فرزندان وی خبری در دست نیست

بیوگرافی آذر منصوری رئیس جبهه اصلاحات، همسر و فرزندان و سوابق

سوابق و زندگینامه اذر منصوری رئیس جبهه اصلاحات

آذر منصوری در سال ۱۴۰۳ رئیس جبهه اطلاحات شد. او در قرچک ورامین ساکن است.

در همین رابطه عزت الله تقوائیان؛ دبیرکل مجمع دانش‌آموختگان ایران در این باره گفت: مجمع عمومی در جلسات بعدی خود نایب رئیس اول، نایب رئیس دوم، سخنگو و دبیر را انتخاب خواهد کرد. مجمع عمومی همچنین اعضای پنج کمیته سیاسی، راهبردی، استان‌ها، پایش و اطلاع رسانی را انتخاب خواهد کرد و اعضای این کمیته‌ها، روسای هر کمیته را از بین خود انتخاب خواهند کرد و پنج رئیس این کمیته‌ها به عضویت هیات رئیسه در می‌آیند و هیات رئیسه با ۱۰ عضو نهایی می‌شود.

زندگینامه آذر منصوری

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه مجمع عمومی ۴۶ عضو دارد، تصریح کرد: ۳۱ عضو شامل دبیران کل احزاب اصلاح‌طلب عضو جبهه اصلاحات و ۱۵ نفر هم عضو حقیقی هستند.

تقوائیان در پایان گفت: محسن هاشمی، فاطمه سعیدی، محسن آرمین، فخرالسادات محتشمی‌پور،اذر منصوری، محسن امین‌زاده، بهزاد نبوی، اسماعیل گرامی‌مقدم، محمد مقدم، بدرالسادات مفیدی، عماد بهاور، حسن رسولی، غلامرضا ظریفیان، محمدرضا جلایی پور و صمدی معروف، اعضای حقیقی مجمع عمومی جبهه اصلاحات هستند.

آذر منصوری

تاریخچه جبهه اصلاحات

در ۱۳ نوامبر سال ۱۹۹۹ هجده گروه گرد هم آمدند و شورای هماهنگی جبهه دوم خرداد را با هدف یکپارچه‌سازی استراتژی اصلاح طلبان تشکیل دادند. نام‌گذاری دوم خرداد به تاریخ پیروزی محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۶ برمیگردد. گروه بعدها گروه‌های هجده‌گانه جبهه دوم خرداد نام‌گذاری شد.

بیوگرافی آذر منصوری1

تماس تلفنی مخبر با آذر منصوری

آذر منصوری، رئیس جبهه اصلاحات در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: دقایقی پیش از دفتر آقای مخبر با بنده تماس گرفتند و خواستند که اگر تخلفی اتفاق افتاده به اطلاع ایشان برسانم. ضمن تشکر از پیگیری ایشان، مواردی را منتقل کردم.

حمایت از پزشکیان در انتخابات

منصوری، به عنوان رئیس جبهه اصلاحات، از مخالفان حمایت از کاندیدا‌های غیراصلاح‌طلب در انتخابات بود و در این انتخابات از مسعود پزشکیان حمایت کرده است. او در توییتی درباره پزشکیان نوشت: پزشکیان، ‎دروغ نمی‌گوید و ‎امید کاذب نمی‌فروشد؛ ایران به چنین طبیبی نیاز دارد.

او هم‌چنین در واکنش به اظهارات باهنر و ابراز نگرانی وی در مورد مشارکت مردم در انتخابات در شبکه ایکس نوشت: جناب آقای باهنر! اگر نگران مشارکت مردم در انتخابات هستید، به جای تعیین تکلیف برای جریان‌های سیاسی رقیب خود، به دیگران نیز توصیه کنید ‎صندوق رای را به جایگاه واقعی خود که باید تبلور ‎اراده ملت و میزان و مبنا قرار گرفتن رأی همه مردم ایران باشد، برگردانند.

نظرات