بیوگرافی حسین سیب سرخی مداح + از شروع مداحی تا شهرت و عکس

0

بیوگرافی حسین سیب سرخی مداح + از شروع مداحی تا شهرت و عکس

در ابن مقاله به بیوگرافی حسین سیب سرخی مداح اهل بیت از شروع مداحی تا شهرت و عکس ها و آثار و زندگینامه این مداح مشهور می پردازیم . با ما در مجله حرف تازه همراه باشید.

بیوگرافی حسین سیب سرخی مداح + از شروع مداحی تا شهرت و عکس

بیوگرافی حسین سیب سرخی و همسرش

حسین سیب سرخی معروف به حاج حسین متولد سال ۱۳۵۴ در تهران بوده و از مداحان مشهور ایرانی میباشد سیب سرخی را باید از نسل جدبد مداحان پاپ محسوب کرد. او از اولین مداحان ایرانی است که در کنار عبدالرضا هلالی و زنده یاد ذاکر مداحی پاپ را بنا نهاد.

بیوگرافی حسین سیب سرخی مداح و همسرش + از شروع مداحی تا شهرت و عکس

سوابق شروع مداحی

حاج حسین سیب سرخی مداح و نوحه خوان اهل بیت است. از جمله معروفترین مداحی‌های حسین سیب‌سرخی می‌توان به مداحی “پناه حرم” و حرم و حرف زیارت، تو که رفتی حرم در آتش سوخت، قدم قدم، آسمون کربلا می باشد در قالب و نوحه و شور‌ اجرا کرده است.

مداحی های سیب سرخی در مناسبت های مانند شهادت امامان معصوم به ویژه شب‌های ماه محرم و روضه‌های مختلف در خصوص امام حسین ع و حضرت زینب (س)، مسلم بن عقیل، حضرت رقیه (س)، حضرت قاسم (ع)، حضرت علی اصغر (ع)، حضرت علی اکبر (ع) طرفدارن بسیار زیادی دارد.

با اینکه سیب سرخی را مداح پاپ می دانیم، اما او هیچگاه از موسیقی‌های تند پاپ در مجالس خود استفاده نکرده و به مداحی‌های سنتی اهل بیت بسیار علاقه دارد.

وی از دوران جوانی و با ورود به هیئت‌های مذهبی به مداحی علاقمند شد و از دهه ۸۰ به این حرفه ورود کرد.

سیب سرخی با مداحی مشترک همراه با عبدالرضا هلالی در دهه ۸۰ به شهرت بالایی دست یافت و به یکی از مداحان معروف تهران تبدیل شد.

سیب سرخی کجا مداحی می کند

او هم‌اکنون از مداحان هیئت روضه‌العباس است که به صورت هفتگی در حسینه جوانان جلسه دارد. این هیئت همچنین در ایام ماه محرم، ماه صفر، ماه رمضان و ایام فاطمیه و سایر مناسبت‌های مذهبی دارای برنامه و جلسات ویژه است. او هم اکنون در هیئت روضه العباس (ع) مداحی میکند.

بیوگرافی حسین سیب سرخی 1

زندگینامه: خانواده و برادران

در بیوگرافی حاج حسین سیب سرخی آمده: او سه برادر به نام های سعید، عباس و مجید دارد، مجید سیب سرخی از مداحان اهل بیت بود که در سال ۱۳۸۹ بر اثر بیماری دارفانی را وداع گفت.

بیوگرافی و همسر و فرزندان حاج حسین سیب سرخی

همسر و فرزندان حسین سیب سرخی

سیب سرخی مداح اهل بیت ازدواج کرده و متاهل است. اما از تعداد فرزندان وی خبری منتشر نشده است.

حاج حسین سیب‌سرخی در یک مصاحبه درباره فعالیت ها و زندگینامه خود گفته: من زندگی مذهبی و مداحی خود را ابتدا مدیون شهدا و در درجه دوم مدیون برادر شهیدم حاج مجید سیب سرخی عمی دانم. او گفته: مداحی روشی برای سد کردن راه دشمن و تاثیر منفی آنان بر جوانان است. راه اهل بیت راهی است که در آن آگاهی، بصیرت، شهادت، دنیا و آخرت زیبایی است. افتخار نوکری اهل بیت به وسیله مداحی کردن راه حساسی است که در آن معرفت و تربیت وجود دارد.

بیوگرافی حسین سیب سرخی مداح + از شروع مداحی تا شهرت و عکس

ماجرای کتک خوردن در بقیع

سیب سرخی به دلیل بوسیدن زمین بقیع از .هابی ها کتک خورده، او در همبن رابطه گفته: هنگام خروج از بقیع زمین را بوسیده است اما در همان حال، وهابی‌ها به او حمله کرده اند. یکی یقه و دیگری پهلوی او را گرفته بود و شخص دیگر از پشت به او لگد زده و او را تهدید کرده اند.

نظرات