بیوگرافی محمدرضا طاهری مداح و همسرش و فرزندان

0

بیوگرافی محمدرضا طاهری مداح و همسرش و فرزندان

محمدرضا طاهری مداح اهل بیت متولد سال ۱۳۴۸ در تهران و از مداحان قدیمی ایران می باشد که نسل اندر نسل در حرفه مداحی مشغول به کار می باشند. او در جدیدترین فعالیت محمدرضا طاهری حضور در حسینیه معلی محرم ۱۴۰۳ است. در ادامه مروری داریم به بیوگرافی محمدرضا طاهری و زندگینامه اش از کودکی تا شهرت و همسرش و فرزندان وی. با ما در مجله حرف تازه همراه باشید.

بیوگرافی محمدرضا طاهری مداح و همسرش و فرزندان

بیوگرافی محمدرضا طاهری

محمدرضا طاهری زاده ۱۳۴۸ در تهران مداح و نوحه خوان اهل بیت است.

سال‌های فعالیت ۱۳۵۹–اکنون

محمد رضا طاهری، مداح و نوحه‌خوان ایرانی است و از سال ۵۹ وارد حرفه مداحی شده است. او در مناسبت های مذهبی جشن و ولادت ها و شهادت های ائمه اطهار و اهل بیت نوحه خوانی و مداحی می کند. اما غالباً در حسینیه چهارده معصوم تهران هیئت برگزار می‌کند.

طاهری از جمله مداحانی است که در بیت رهبری و در حضور رهبر انقلاب به مداحی پرداخته است.

بیوگرافی محمدرضا طاهری

زندگینامه: خانواده و پدر

محمدرضا طاهری پسر محمدتقی طاهری از مداحان قدیمی تهران و فرزند سوم خانواده است. مادرش در سال ۹۶ درگذشت. او دو برادر به نام های حاج مرتضی و حاج محسن طاهری نیز دارد که هر دو مداح است.

ازدواج و همسر محمدرضا طاهری

محمد رضا طاهری در عنوان جوانی ازدواج کرده و متأهل است. ثمره این ازدواج ۱ دختر و ۲ پسر دارد. هر دو پسرش مداح هستند

بیوگرافی محمدرضا طاهری مداح و همسرش و فرزندان

حضور در جبهه

طاهری زمانی که نوجوان بود در جنگ ایران و عراق حضور داشته‌است و علاوه بر کارهای فرهنگی و عکاسی به مداحی نیز می‌پرداخت.

اوج شهرت با مداحی در حسینیه پنبه‌چی تهران

اما اوج معروفیت طاهری مربوط به دههٔ ۷۰ و فعالیت مداحی چشمگیر او در این سالها خصوصاً در حسینیه پنبه‌چی تهران واقع در دروازه دولاب است. در این دهه علاوه بر افراد معروف در حوزه‌های مذهبی و آئینی، چهره‌های مشهور رسانه‌ای مثل سید کاظم احمدزاده و فوتبالیست‌های چون مهدی مهدوی کیا به مجالس وی و حسینیه پنبه‌چی رفت‌وآمد داشتند. حسینیه پنبه‌چی در سال ۱۳۴۲ توسط مرتضی پنبه‌چی تأسیس و در سال ۱۳۷۵ توسط پسر او علی پنبه‌چی نوسازی شده‌است.

محمدرضا طاهری کیست

فعالیت‌های مداحی طاهری در دهه ۸۰ گسترده تر شد و علاوه بر مساجد و هیات مذهبی، در هیئت مکتب الزهرا نیز مداحی کرد. او تاکنون در مسجد الهادی مجیدیه و حسینیه فاطمه الزهرا در میدان سپاه تیز اجرا داشته و در بیشتر مراسمات مذهبی صدا و سیما نیز مداحی کرده است.
طاهری از شاگردان منصور ارضی است و از نظر جهت‌گیری سیاسی نزدیک به اصولگرایان محسوب می‌شود.

بیوگرافی و معرفی همسر و فرزندان محمدرضا طاهری

اینستاگرام

محمدرضا طاهری (@mohammadrezataherii)

حضور در حسینیه معلی در محرم ۱۴۰۳

طاهری یکی از کارشناسان حسینیه معلی در محرم ۱۴۰۳ می باشد.

بیوگرافی و زندگینامه محمدرضا طاهری مداح و همسرش و فرزندان

شغل اصلی

محمد رضا طاهری علاوه بر مداحی به شغل دیگری نیز مشغول است و از این طریق مداحی امرار معاش کرده است. او فعالیت‌های اقتصادی خود را به واسطه داشتن یک دفتر فرهنگی اداره می‌کند.

عکس و بیوگرافی محمدرضا طاهری مداح و همسرش و فرزندان

طاهری در مصاحبه‌ای گفته است که یک مداح باید سبک زندگی خاصی داشته باشد، به طوری که نباید اختلاف طبقاتی بین او و دیگران ایجاد شود. حتی در صورتی که وضع مالی خیلی خوبی هم داشته باشد، وسایل رفاهی زندگی او نباید به گونه‌ای باشد که باعث ایجاد اختلاف زیاد با مردم شود؛ چرا که در این صورت نگاه مردم به او تغییر خواهد کرد.

نظرات