بیوگرافی دکتر شهرام یزدانی + اصالت و عکس و سوابق

0

بیوگرافی دکتر شهرام یزدانی + اصالت و عکس و سوابق

دکتر شهرام یزدانی کیست ؟

شهرام یزدانی، رئیس کارگروه نظام سلامت و سخنگوی ستاد جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ می باشد و نامش بعد از مناظره مرحله دوم انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری بر سر زبان ها افتاد. او متولد سال ۱۳۴۵ در تهران بوده و متخصص ارتوپدی می باشد. در ادامه بیوگرافی دکتر شهرام یزدانی و عکس و سوابق وی را از مجله حرف تازه می خوانید

بیوگرافی دکتر شهرام یزدانی + اصالت و عکس و سوابق

بیوگرافی دکتر شهرام یزدانی

دکتر شهرام یزدانی پزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشت متولد سال ۱۳۴۵ در تهران می باشد. او در حال حاضر متخصص ارتوپدی، رئیس کارگروه نظام سلامت و سخنگوی ستاد سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ می باشد

در بیوگرافی دکتر یزدانی آمده:من دکتر شهرام یزدانی استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، متولد سال ۱۳۴۵ در شهر تهران هستم. از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۳ دانش آموز سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان بودم. از شانزده سالگی به عضویت افتخاری انجمن ریاضی دانان ایران درآمدم و در سال ۱۳۶۲ نفر اول المپیاد ریاضی کشور شدم.

دکتر شهرام یزدانی کیست

گوشه‌ای از رزومه ایشان

استاد تمام دانشگاه(پروفسور)
سیاستگذار حوزه سلامت
چهره ماندگار ایران
پزشک نمونه کشوری
مدال طلای المپیاد ریاضی
رتبه برتر کنکور سراسری و دانش آموخته رشته پزشکی دانشگاه تهران
نویسنده ۴۰ کتاب
۲۱۱ مقاله معتبر
متخصص ارتوپدی

سوابق شغلی

دکتر یزدانی یکی از اساتید برجسته در حوزه آموزش پزشکی در ایران است. او استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و یکی از افراد شناخته شده در زمینه برنامه‌ریزی و توسعه آموزشی در حوزه پزشکی است. دکتر یزدانی در توسعه و ارتقاء برنامه‌های آموزشی پزشکی نقش موثری داشته و دارای مقالات علمی و پژوهشی متعددی در این زمینه است. عضویت کارگروه سلامت مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از ۱۳۸۱، دریافت مدال شایستگی علمی ۱۳۸۴، کسب عنوان استاد نمونه ۱۳۸۵، کسب نشان برتر جشنواره کشوری آموزش پزشکی (۱۳۸۷)، انتخاب به عنوان برنامه نویس برتر کشور توسط انجمن مطالعات برنامه درسی ایران (ICSA) (وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری)، عضویت در شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از ۱۳۸۱، عضو ستاد تدوین سند راهبردی کشور در امور نخبگان ۱۳۹۰، تاسیس اولین دانشکده آموزش علوم پزشکی در کشور ۱۳۹۱، عضویت کمیسیون توانمندسازی ستاد اجرایی سازی سند راهبردی نخبگان از ۱۳۹۳ و.. بخشی از دستاوردهای زندگی آکادمیک من محسوب می شود.

بیوگرافی دکتر شهرام یزدانی 1

تحصیلات دکتر شهرام یزدانی

یزدانی متخضض ارتوپدی می باشد. او در سال ۱۳۶۳ با رتبه ۴ کنکور، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۷ دوره رزیدنتی جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تهران را گذراند. از سال ۱۳۷۹ عضویت هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را داشت و از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۹۶ مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت) بود.

دکتر شهرام یزدانی و جلیلی

کتاب ها و تالیف ها

تالیف بیش از ۴۰ جلد کتاب، بیش از ۲۰۰ مقاله علمی در نشریات بین المللی و بیش از صد مقاله علمی در نشریات داخلی، ارایه بیش از ۱۰۰۰ عنوان سخنرانی در زمینه های مختلف آموزش پزشکی و نظام سلامت که بصورت مولتی مدیای آموزشی منتشر شده است و نقش بسزایی در توسعه حوزه های طبابت مبتنی بر شواهد، آموزش پزشکی، سیاستگذاری سلامت، و اقتصاد سلامت در سطح کشور داشته است، نظریه پردازی و مدل سازی در ده ها حوزه راهبردی مرتبط به نظام سلامت، بیش از ۳۰۰ برنامه در رسانه ملی با هدف عمومی سازی علم (Popularization of Science) و مدیریت ۳۷ پروژه ملّی در حوزه های آموزش و بهداشت و درمان بخش دیگری از فعالیت های من را تشکیل می دهد.

دکتر شهرام یزدانی کیست 1

سوابق کاری و اجرایی

• تعریف نقش، تحلیل وظایف، و تعیین نیازهای آموزشی پزشکان عمومی در ایران

• تدوین استانداردهای ملی آموزش پزشکی عمومی در کشور

• اولین اصلاحات وسیع آموزش پزشکی عمومی در کشور

• راه اندازی اولین برنامه رسالتمدار هدایت استعدادهای درخشان در کشور

• تدوین برنامه MPH پزشکان خانواده و تهیه محتوای مولتی مدیای آموزشی برنامه

• تدوین برنامه MS مربیان بهورزی و تهیه محتوای مولتی مدیای آموزشی برنامه

• تدوین استانداردهای ملی آموزش بالینی

• تدوین استانداردهای ادغام عملکردی در نظام سلامت

• تدوین سند ملی منزلت، رفاه، و سلامت سالمندان کشور

• طراحی نظام ملی خودمراقبتی در کشور

• طراحی اولین سامانه کمک تصمیم گیری (Policy DSS) سیاستگذاری توسعه و مدیریت فناوری های سلامت در کشور

• تدوین سند توسعه راهبردی رشته ها و مقاطع در نظام آموزش عالی سلامت

• تدوین سند کشوری ارتقا کیفیت آموزش عالی سلامت

• اجرای پروژه ملّی مرجعیت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی

• اجرای پروژه ملّی دانشگاه های حکمت بنیان

دکتر شهرام یزدانی و جلیلی

در مناظره جلیلی به پزشکیان می‌گوید دکتر شهرام یزدانی را می‌شناسی؟ پزشکیان می‌گوید ایشان در حوزه آموزش (education) می تواند حرف بزند. اما در حوزه اقتصاد بهداشت و برنامه ریزی تجربه ای ندارد.

نظرات