هزینه آمدن به صفحه اول گوگل چقدر است؟

0

سوال پر تکراری که ذهن بسیاری از صاحبین کسب و کارهای مختلف را مشغول کرده است این است که با چه هزینه ای می توانند وب سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانند و اینکه آیا تبلیغات در صفحه اول گوگل ارزش این هزینه را دارد یا خیر؟

اگر شما هم برای کسب وکار خود یک وب سایت طراحی کرده اید، اما وب سایت شما هیچ بازدید کننده ای ندارد تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 تبلیغات در صفحه اول گوگل

در حال حاضر فعالیت پررنگ در فضای آنلاین برای موفقیت هر کسب و کاری ضروریست و اگر می خواهید در همه حوزه ها کسب وکار خود را توسعه دهید باید در فضای دیجیتال هم، حضوری فعال و مستمر داشته باشید.

لازمه موفقیت کسب و کار شما در فضای وب، حضور وب سایت شما در صفحه اول گوگل هست. میلیون ها وب سایت مختلف در سراسر جهان طراحی شده اند، اما از میان همه این وب سایت ها تنها بخشی از آن ها به این جایگاه با ارزش یعنی صفحه اول گوگل راه پیدا می کنند. اما چگونه می توان به این جایگاه با ارزش رسید؟ و اصلا چرا صفحه اول گوگل اهمیت دارد؟

تبلیغات گوگل ادز، راهی مطمئن برای حضور در صفحه اول گوگل

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، تبلیغات گوگل ادز است. با استفاده از این روش وب سایت شما می تواند به ازای هر کلمه و عبارتی که می خواهید در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. گوگل ادز یا همان تبلیغات در صفحه اول گوگل یکی از هدفمند ترین و بهترین روش های تبلیغاتی حال حاضر است.

در این روش مخاطبان شما، کلمات مربوط به کسب و کار شما را در گوگل جستجو می کنند و پس از مشاهده تبلیغات شما، وارد وب سایت شما می شوند و در نهایت می توانند به مشتریان محصولات و خدمات شما تبدیل شوند.

حالا تصور کنید در این حالت وب سایت شما به کاربر نمایش داده نشود، در این شرایط شما شانسی برای جذب مشتری نخواهید داشت و این فرصت در اختیار رقبای شما قرار می گیرد. بنابراین صفحه اول گوگل جایگاه بسیار ارزشمندی است که همه افرادی که صاحب وب سایت هستند می خواهند در این جایگاه قرار بگیرند.

هزینه تبلیغات گوگل ادز

تبلیغات در گوگل ادز یکی از روش های تبلیغاتی هدفمند برای کسب و کارها و یکی از راه هایی است که می تواند وب سایت شما را در صفحه اول و رتبه های برتر گوگل قرار دهد. هزینه این نوع تبلیغات به ازای هر کلیک محاسبه می شود. در واقع زمانی که کاربری عبارات مرتبط با کسب  کار شما را در گوگل جستجو کند و وب سایت شما به کاربر نمایش داده شود، این نمایش رایگان خواهد بود و هزینه ای بابت آن پرداخت نخواهید کرد. اما اگر کاربر به تبلیغات شما علاقه مند شود و برای کسب اطلاعات بیشتر روی تبلیغات شما کلیک کند و وارد وب سایت شما شود، از بودجه تبلیغاتی شما هزینه ای معادل یک کلیک کسر می شود. هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل ادز به عوامل متعددی نظیر نوع کسب و کار، میزان رقابت، ساعت نمایش و… بستگی دارد.

معمولا هرچقدر رقابت در یک حوزه کاری بیشتر باشد، برای حضور در صفحه اول با کلمات کلیدی مرتبط با آن حوزه کاری، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در واقع رقابت بیشتر یکی از دلایلی است که باعث افزایش هزینه های گوگل ادز می شود و در طرف مقابل هزینه کلیک مربوط به کلمات کلیدی کم رقابت تر بسیار ارزان تر خواهد بود.

تبلیغات گوگل ادز

دلایل محبوبیت تبلیغات گوگل در بین کسب و کارهای مختلف چیست؟

در تبلیغات گوگل شما می توانید به صورت کامل بر روند اجرای تبلیغات خود و همچنین هزینه های آن تسلط داشته باشید. زمان نمایش تبلیغات توسط شما تعیین می شود و در هر زمانی که بخواهید می توانید تبلیغات خود را متوقف کرده و یا مجدد فعال کنید.

شما می توانید کاربرانی که قرار است تبلیغات شما به آن ها نمایش داده شود را از نظر سنی، جنسیت، موقعیت مکانی، زبان و فاکتورهای مختلف دیگری فیلتر کنید و در نهایت تبلیغات خود را به لیستی از افرادی که مشخص کرده اید نمایش دهید. بودجه تبلیغاتی توسط شما تعیین می شود و می توانید در هر زمانی که بخواهید هزینه تبلیغات خود را افزایش و یا کاهش دهید.

این موارد تنها بخشی از مزیت های این ر.ش تبلیغاتی هوشمند است. جزئیات بسیار زیادی در خصوص گوگل ادز وجود دارد که باعث شده است این روش تبلیغاتی تا به این اندازه در بین کسب و کارهای مختلف محبوب شود.

وب رمز در این باره می گوید “گوگل ادز تبلیغات پلت‌فرمی از گوگل است که در آن تبلیغ‌ها زمانیکه کاربران جستجویی را در گوگل انجام می‌دهند به آن‌ها نمایش داده می‌شود. مزایای فوری گوگل ادز این است که میزان مشاهده برند را بهبود بخشیده و نتایج سریع‌تری را به بار می‌آورد. در این سال‌ها با تبدیل بازاریابی سنتی به دیجیتال، کسب‌وکارهای بیشتری به سمت اینترنت سوق پیدا کرده‌اند، این باعث شده اینترنت رقیبان زیادی را به خود اختصاص دهد. جدا از کسب‌وکارها، مصرف‌کنندگان نیز برای اینکه خرید کنند به اینترنت اعتماد می‌کنند.

گوگل ادز یک راه حل یک مرحله‌ای است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند به سرعت به مخاطبین هدف خود دست یافته و نتایج مطلوبشان را مشاهده کنند.”

اگر صاحب یک وب سایت هستید و می خواهید از تبلیغات گوگل ادز استفاده کنید، می توانید از خدمات تبلیغات گوگل فامین ادز، که یکی از مجموعه های فعال و با سابقه در این حوزه می باشد استفاده کنید. اگر هنوز برای کسب و کار خود وب سایت طراحی نکرده اید نیز می توانید از خدمات طراحی سایت فامین ادز استفاده کنید و از اطلاعاتی نظیر قیمت طراحی سایت، خدمات گوگل ادز و روش های بازاریابی دیجیتال مطلع شوید.

رپورتاژ / ۳۱۱۶۰۵

نظرات