ماجرای هولناک کشف اسکلت انسان در بریانک + صاحب اسکلت در بریانک کیست؟

0

ماجرای هولناک کشف اسکلت انسان در بریانک تهران + صاحب اسکلت در بریانک کیست؟

کشف اسکلت انسان در بریانک در جریان لوله‌کشی تهران در محله بریانک پس از ۲۰ سال در روز ۹ تیر ماه باعث شد تا تحقیقات تیم جنایی آغاز شود. هنور مشخص نیست اسکلت انسان که در بریانک پیدا شده متعلق به کیست و اما مرد بوده و ۲۰ سال از تاریخ مرگ صاحب اسکلت انسان در بریانک می گذرد

ماجرای هولناک کشف اسکلت انسان در بریانک + صاحب اسکلت در بریانک کیست؟

کشف اسکلت انسان در بریانک

در خبرها آمده: به‌دنبال لوله‌کشی محله بریانک یک اسکلت انسان کشف شد و بدین ترتیب تحقیقات تیم جنایی آغاز شد. با دستور قاضی اختیاری از شعبه اول دادسرای جنایی، اسکلت انسان برای معاینات دقیق‌تر و تعیین علت تامه فوت به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

کشف اسکلت انسان در بریانک

صاحب اسکلت انسان که در بریانک پیدا شده کیست؟

ساعت ۱۹ روز ۹ تیر ماه خبر کشف اسکلت یک انسان توسط یک کارگر لوله کشی به فوریت های پلیسی گزارش شد و ماموران کلانتری۱۱۱ هفتچنار به محل اعلام شده اعزام شدند.

ماموران در محل با اسکلت یک انسان روبرو شدند که از عمق ۲ متری زیر زمین توسط چند کارگر لوله کشی در محله بریانک کشف شده بود، به گفته یکی از کارگران این اسکلت ۲ روز قبل پیدا شده و او ابتدا از آن عکس گرفته بود تا اینکه عصر دیروز تصمیم میگیرد این موضوع را به پلیس گزارش دهد

به گزارش ایسنا: روز شنبه نهم تیرماه امسال، کشف اسکلت یک انسان در محله بریانک به قاضی محسن اختیاری؛ بازپرس ویژه قتل شعبه اول دادسرای امور جنایی گزارش داده شد. با اعلام این خبر، تیم جنایی راهی محل حادثه شدند و یک اسکلت انسان را مشاهده کردند. بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که این اسکلت توسط چند لوله‌کش در عمق تقریباً ۲متری زمین در یکی از خیابان‌های بریانک کشف شده است.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که هنگامی که لوله‌کشی درحال انجام بوده است، رهگذری این اسکلت را مشاهده و پس از عکس‌برداری از آن بلافاصله موضوع را به کلانتری محل گزارش کرده است.

تیم تحقیق در نخستین گام با دستور بازپرس جنایی مأموریت یافتند با اقدامات فنی و اطلاعاتی بررسی‌های خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.

جزئیات تازه

کشف اسکلت انسان در محله بریانک پرونده‌ای ۲۰ ساله را از بایگانی بیرون آورد و قرار است بار دیگر کارآگاهان اداره پلیس آگاهی و بازپرس جنایی در مورد ناپدید شدن مردی در آن زمان تحقیق کند.

به گزارش سایت جنایی، این اسکلت انسان در محوطه یک کارواش کشف شده و بازپرس کشیک قتل حدود ساعت پنج عصر روز شنبه نهم تیرماه از پیدا شدن آن مطلع شد.

ماموران کلانتری ۱۱۱ هفت چنار در تماس با تلفن کشیک قتل پایتخت به بازپرس محسن اختیاری گفتند اسکلت یک انسان در محله بریانک و در حوالی امام‌زاده معصوم، هنگام حفاری برای رفع مشکل آب در عمق دو متری زمین پیدا شده است.

با اعلام این خبر، به دستور بازپرس اختیاری تیم جنایی متشکل از کارشناسان پزشکی قانونی، متخصصان تشخیص هویت و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران راهی محل شدند. بررسی‌های اولیه کارشناسان پزشکی قانونی و متخصصان تشخیص هویت تایید کردند که اسکلت متعلق به یک انسان است که سال‌ها از مرگ او گذشته و به نظر می‌رسد که بقایای جسدی است که تکه‌تکه شده. در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان اداره دهم پی‌ بردند اسکلت توسط چند لوله‌کش از عمق دو متری زمین بیرون آورده شده است.

در ادامه بازپرس اختیاری از مالک کارواش تحقیق کرد که او گفت: این کارواش و مغازه‌های کنار آن تا دو سال قبل زمین بایر بودند و حدود دو سال پیش بود که قسمتی از زمین را مغازه و بقیه را کارواش کردیم. مشکل آب داشتیم، برای همین اقدام به حفاری برای لوله‌کشی و رفع مشکل آب کردیم که این اسکلت پیدا شد.

با ادامه تحقیقات محلی و استعلام‌هایی که کارآگاهان از سازمان‌های مربوطه انجام دادند، مشخص شد زمینی که بقایای جسد مثله‌شده در آن پیدا شده تقریباً حدود ۲۰ سال پیش موضوع اختلاف چند شریک بود و همان‌موقع یکی از شرکا مفقود شد و حتی شکایتی هم در مورد مفقود شدن او ثبت شده، اما بدون نتیجه مانده و مشمول مرور زمان شده بود.

به این ترتیب، بازپرس و تیم تحقیق جنایی با این احتمال که اسکلت پیداشده بقایای جسد فردی است که ۲۰ سال از مفقود شدن او گذشته است دستور داد شکات و بستگان آن شخص شناسایی شوند تا شاید در کشف هویت اسکلت با آزمایش دی‌ان‌ای موثر واقع شود. همچنین بازپرس جنایی دستور داد دیگر مالکان زمین که با هم اختلاف و درگیری داشتند نیز شناسایی شوند و از آنها تحقیقاتی به عمل آید.

همین‌طور به دستور بازپرس اختیاری اسکلت انسان برای معاینات دقیق‌تر و تعیین علت تامه فوت به پزشکی قانونی منتقل شده است و در روزهای آینده نیز نتیجه معایناتی نظیر سم‌شناسی و دیگر آزمایش‌های مرسوم راز پنهان این اسکلت را فاش خواهد کرد.

نظرات