بیوگرافی وردن کیوسوسکی + عکس و سوابق دروازه‌بان بوسنیایی استقلال

0

وردن کیوسوسکی، دروازه‌بان بوسنیایی، با تجربه‌ای از بازی در لیگ‌های اروپایی، به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست و با عملکرد خوب خود توانست جایگاه مطمئنی در دروازه این تیم ایجاد کند. در ادامه به بیوگرافی این دروازه‌بان بوسنیایی می پردازیم.

وردن کیوسوسکی

بیوگرافی وردن کیوسوسکی دروازه‌بان استقلال

وردن کیوسوسکی، دروازه‌بان حرفه‌ای بوسنیایی، متولد ۲۲ می ۱۹۹۵ در ولس، مقدونیه است. او کار خود را در آکادمی جوانان باشگاه زلیزنیچار در سال ۲۰۰۵ آغاز کرد و در تمامی رده‌های جوانان این باشگاه بازی کرد. کیوسوسکی در ۲۸ می ۲۰۱۳ اولین قرارداد حرفه‌ای خود را امضا کرد و در ۲۹ مارس ۲۰۱۴ در سن ۱۸ سالگی در مقابل لئوتار به میدان رفت.

وردن کیوسوسکی

سابقه کاری وی

پس از تلاش‌های فراوان، در سال ۲۰۱۶ به عنوان دروازه‌بان اصلی تیم انتخاب شد و در ۱۴ آگوست ۲۰۱۷ قراردادی سه ساله امضا کرد. در ۷ آوریل ۲۰۱۸، او توانست با گلزنی در مقابل تیم شیروکی بریگ، یک امتیاز حیاتی برای تیمش به دست آورد. کیوسوسکی در همان فصل با پیروزی در فینال جام بوسنی مقابل کروپا، اولین جام خود را با زلیزنیچار بالای سر برد. در جولای ۲۰۱۸ به عنوان کاپیتان تیم انتخاب شد، اما چند ماه بعد به دلیل نقض انضباط تیم، از کاپیتانی خلع و معلق شد. پس از برداشته شدن تعلیق، کیوسوسکی دوباره به تیم بازگشت اما کاپیتانی را به هم‌تیمی‌اش سلیمان کرپیچ واگذار کرد.

در آوریل ۲۰۱۹، پس از عملکرد ضعیف در بازی‌های زلیزنیچار، کیوسوسکی جایگاه خود را به عنوان دروازه‌بان اول از دست داد و به دروازه‌بان دوم تیم تبدیل شد. در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰، او به عنوان دروازه‌بان سوم تیم قرار گرفت. پس از بیش از ۶ ماه عدم حضور در مسابقات لیگ برای زلیزنیچار، کیوسوسکی در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ در پیروزی ۳-۱ خارج از خانه تیمش مقابل رقیب سرسخت شهری، FK سارایوو، به میدان رفت. در ۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، اعلام شد که کیوسوسکی به همراه هم‌تیمی‌اش کمال اوسمانکوویچ، پس از اتمام قراردادشان با زلیزنیچار، از این باشگاه جدا شدند.

کیوسوسکی در سپتامبر ۲۰۲۰ با امضای قراردادی دو ساله با ولز موستار، تصمیم گرفت در فوتبال بوسنی باقی بماند. او در ۲۷ فوریه ۲۰۲۱ در بازی لیگ مقابل رادنیک بیلیینا، برای ولز به میدان رفت. کیوسوسکی در ژوئن ۲۰۲۱ باشگاه را ترک کرد. در حال حاضر، او به عنوان دروازه‌بان برای تیم استروگا بازی می‌کند.

نظرات