بیوگرافی مهدی پزشکیان پسر مسعود پزشکیان + همسر و سوابق و عکس خانوادگی

0

بیوگرافی مهدی پزشکیان پسر مسعود پزشکیان + همسر و سوابق و عکس خانوادگی

مهدی پزشکیان کیست؟

مهدی پزشکیان پسر کوچک مسعود پزشکیان می باشد. مهدی پزشکیان متولد دهه ۶۰ در شهرستان سهند است و در حال حاضر در حال گذراندن پایان‌نامه در مقطع PHD در رشته برق کنترل است که بورسیه خارج بوده ولی اکنون در ایران است. ادامه بیوگرافی مهدی پزشکیان و همسرش همراه با عکس و سوابق وی از مجله حرف تازه می خوانید

بیوگرافی مهدی پزشکیان و همسرش (پسر مسعود پزشکیان) + سوابق و عکس خانوادگی

حرف تازه:مهدی پزشکیان پسر کوچک مسعود پزشکیان است که هم اکنون دارای مدرک دکتری رشته برق است و در شرکت ایرانسل تبریز مشغول بکار است.فیلم بیل زدن مهدی پزشکیان بر سر زمین کشاورزی در فضای مجازی مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

بیوگرافی مهدی پزشکیان پسر مسعود پزشکیان

مهدی پزشکیان متولد دهه ۶۰ در شهرستان سهند و پسر کوچک مسعود پزشکیان می باشد است و در حال حاضر در حال گذراندن پایان‌نامه در مقطع PHD در رشته برق کنترل است که بورسیه خارج بوده ولی اکنون در ایران است

تحصیلات

شهید چمران اهواز کاردانی قدرت الکتروتکنیک (برق صبعتی)

امیر کبیر کارشناسی ارشد قدرت برق
کاشان کارشناسی قدرت شبکه های انتقال و توزیع
امیر کبیر ۰۴ قدرت فنی مهندسی > برق

بیوگرافی مهدی پزشکیان پسر مسعود پزشکیان

ازدواج و همسرش

مهدی پزشکیان سال ها پیش ازدواج کرده و متاهل می باشد. همسرش فاطمه کار‌شناسی ارشد حقوق دارد و فرزندشان «محمد حسین» سه ساله است. این زوج دو فرزند دارند. پزشکیان در مورد ازدواجش می‌گوید: با همسرم هم دانشگاهی و هر دو عضو انجمن اسلامی بودیم، آن زمان فقط دو نفر از دانشجویان دختر در دانشگاه چادری بودند و یکی از آن‌ها همسرم بود. وقتی با انقلاب فرهنگی دانشگاه‌ها تعطیل شد، از او خواستگاری کردم و خیلی راحت و ساده با مهریه یک جلد قرآن مجید، یک جلد مفاتیح الجنان و یک شاخه نبات ازدواج کردیم و زندگی دانشجویی خود را ادامه دادیم.

من که یک دختر و دو پسر داشتم، ادامه زندگی پس از مرگ همسرم خیلی سخت بود، اما به خاطر بچه‌ها تصمیم گرفتم تنها بمانم، چون ممکن بود بچه‌ها راحت با این موضوع کنار نیایند.

عکس مهدی پزشکیان در کنار همسر و فرزندانش

بیوگرافی مهدی پزشکیان

من و همسرم مسئول اکیپ‌های اضطراری لشگر عاشورا بودیم. لشگر عاشورا هر عملیاتی می‌کرد، ما بچه‌ها را جمع می‌کردیم و به جبهه می‌بردیم. با سختی‌ها پیش بردیم. بعد از این که جنگ تمام شد بحث سر این بود که ما بتوانیم مشکل مردم را حل کنیم و برای همین هم انقلاب کردیم. برای این که این کار را انجام بدهیم باید مهارت کسب می‌کردیم. وقتی کار در دانشگاه تمام می‌شد، امکان نداشت در دانشکده و بیمارستان بمانم. به خانه می‌آمدم تا خانمم هم درس خود را بخواند.

بعد از اتمام جنگ برای درس وقت بیشتری گذاشتیم. در امتحانات کتبی من نفر دوم کشور و همسرم نفر اول شد. ایشان جراح زنان شدند و من هم جراح قلب. تمام تلاشمان هم این بود که مشکل مردم را حل کنیم.علیرغم کمک‌های خانوادگی در ‌‌نهایت تربیت فرزندان بر عهده من بود و در این راه ‌‌نهایت تلاش را داشتم تا فرزندانی صالح تربیت کنم.

صحبت های شیرین پسران پزشکیان درمورد پدرشان

یوسف و مهدی پزشکیان، پسران دکتر مسعود پزشکیان درباره حادثه‌ای که برای مادرشان رخ داد و دلیل ازدواج نکردن پدرشان صحبت کرده و گفتند:خوب ما اون موقع کوچیک بودیم و داشتیم از یک مسافرتی برمی‌گشتیم به تبریز، همه اعضای خانواده با یک ماشین بودیم.

تصادف اتفاق افتاد، پدر از تصادف هیچی تو ذهنش نیست، ماشین چپ می‌کنه و با یه سنگی برخورد می‌کنه و مادر و برادر کوچکترم در این حادثه مرحوم میشن.

دلیل ازدواج نکردن پدرم، بیشتر به خاطر ما بود، می‌گفتند که اگر ازدواج کنم شاید در حق شما اجحاف بشه، واقعاً در کمتر کسی میشه این کارهایی که ایشون برای ما کردند رو دید اما سعی می‌کنیم که نذاریم ایشون تنها باشند.

مسعود پزشکیان هم در تکمیل صحبت های فرزندانش در مورد دلیل ازدواج نکردنش اینگونه توضیح داد:طبیعتاً نمی‌شد، اگر یکی در خونه باشه و با بچه‌ها اختلاف کنه، بالاخره باید طرف یکی رو بگیری، من و بچه‌ها راحت‌تر می‌تونستیم با هم باشیم بدون اینکه این اختلافات پیش بیاد.

سوابق کاری و اجرایی

تدریس دانشگاه سراسری و آزاد

۱۳۸۸/۰۶/۳۱ تا اکنون
دارای سه مقاله isi

نظرات