بیوگرافی یوسف پزشکیان پسر مسعود پزشکیان +سوابق و عکس

0

بیوگرافی یوسف پزشکیان پسر مسعود پزشکیان +سوابق و عکس

یوسف پزشکیان متولد سال ۱۳۶۰ در تهران و پسر بزرگ مسعود پزشکیان سیاستمدار ایرانی می باشد. در ادامه بیوگرافی یوسف پزشکیان و همسرش همراه با عکس و سوابق وی را می خوانید. با مجله حرف تازه همراه باشید.

بیوگرافی یوسف پزشکیان پسر مسعود پزشکیان +سوابق و عکس

بیوگرافی یوسف پزشکیان و همسرش

یوسف پزشکیان پسر مسعود پزشکیان متولد ۱۳ شهریور سال ۱۳۶۰ در آذربایجان شرقی است. او دارای مدرک تحصیلی PHD فیزیک از دانشگاه شریف بوده و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه سهند استادیار دانشکده علوم پایه مهندسی است.

سوابق شغلی

اطلاعات منتشر شده درباره یوسف، پسر بزرگ مسعود پزشکیان بیشتر در زمینه تحصیلات و فعالیت های علمی وی بوده که به احتمال زیاد در همین زمینه نیز مشغول فعالیت است. او در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه سهند است.ازدواج آقای پزشکیان در همان سال‌های انقلاب فرهنگی رخ داد و زندگی مشترک آن‌ها در سال ۱۳۷۳ با تصادف و درگذشت همسرش به پایان رسید.

یوسف پسر بزرگتر مدرک PHD فیزیک خود را با معدل بالای ۱۷ از دانشگاه شریف اخذ کرده و اکنون عضو هیات علمی دانشگاه سهند و استادیار دانشکده علوم پایه مهندسی است.

عکس همسر یوسف پزشکیان

ازدواج و همسر یوسف پزشکیان

همسر یوسف پزشکیان، حورا دانشجوی ارشد شیمی است. این زوج سال ها پیش ازدواج کردند. گفتنی است همراه با آغاز سومین مناظره نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خانواده و فرزندان دکتر مسعود پزشکیان بیش از پیش مورد توجه مخاطبان قرار گرفتتند. بعد از آغاز پخش مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری ۱۴۰۳ ایران و شناخته تر شدن هر یک از کاندیداها، شناخت خانواده این اشخاص جذابیت فوق العاده ای برای مخاطبان پیدا کرده است.

پسر ارشد وی یوسف نام دارد و از افراد تحصیلکرده و چهره های علمی کشورمان می باشد. یوسف، پسر دکتر مسعود پزشکیان درباره حادثه‌ای که برای مادرشان رخ داد و دلیل ازدواج نکردن پدرشان صحبت کرده و گفته: خوب ما اون موقع کوچیک بودیم و داشتیم از یک مسافرتی برمی‌گشتیم به تبریز، همه اعضای خانواده با یک ماشین بودیم.

تصادف اتفاق افتاد، پدر از تصادف هیچی تو ذهنش نیست، ماشین چپ می‌کنه و با یه سنگی برخورد می‌کنه و مادر و برادر کوچکترم در این حادثه مرحوم میشن.

دلیل ازدواج نکردن پدرم، بیشتر به خاطر ما بود، می‌گفتند که اگر ازدواج کنم شاید در حق شما اجحاف بشه، واقعاً در کمتر کسی میشه این کارهایی که ایشون برای ما کردند رو دید اما سعی می‌کنیم که نذاریم ایشون تنها باشند.

بیوگرافی یوسف پزشکیان

تحصیلات

دکتری، بهمن ۱۳۹۳ – دانشگاه صنعتی شریف
عنوان رساله: مطالعات مربوط به راه اندازی یک آرایه شامل ۲۰ آشکارساز سوسوزن؛
استاد راهنما: دکتر محمود بهمن آبادی
کارشناسی ارشد، دی ۱۳۸۵ – دانشگاه صنعتی شریف
عنوان پایان نامه: شبیه سازی نظری و مطالعات آزمایشگاهی آشکارساز صفحه عایق؛
اساتید راهنما: احمد مشاعی، محمود بهمن آبادی
کارشناسی، ۱۳۸۳ – دانشگاه صنعتی شریف
دیپلم، ۱۳۷۸، تبریز

سوابق تدریس:

فیزیک ۱، ۲ و ۳
آزمایشگاه فیزیک ۱ و ۲
مکانیک کوانتمی پیشرفته ۱ و ۲
فیزیک آشکارسازها
فیزیک نجومی ۱
سمینار فیزیک

نظرات