موارد استفاده از کود جلبک دریایی

0

کود جلبک دریایی چیست؟

این کود از جمله کودهایی است که توسط بقایای جلبک‌ها تولید می‌شود و به طور کلی ارگانیک است. لازم به ذکر است که این کود دارای خواص مختلفی است و همینطور در تولید مواد آرایشی و بهداشتی نیز، می‌توان از آن استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم موارد استفاده از این کود را به شما ارائه دهیم تا بتوانید اطلاعات بیشتری را در مورد آن به دست آورید.

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی در چه مواردی کاربرد دارد؟

قبل از این که در مورد موارد مصرف کود جلبک دریایی صحبت کنیم، باید بگوییم اگر شما می‌خواهید با استفاده از بذر محصولی را بکارید، باید پروسه‌ای را طی کنید. مسلماً بذرها برای این که بتوانند رشد خوبی داشته باشند، باید شرایط ایده آلی برای آن‌ها فراهم شود. یکی از بهترین راه‌هایی که شما می‌توانید روند رشد بذرها را کوتاه‌تر کنید و همینطور نتیجه خیلی خوبی را به دست آورید، این است که از کاربرد جلبک دریایی استفاده کنید. در مورد موارد مصرف این کود، باید گفت که شما می‌توانید با استفاده از آن، یک محلول تهیه کنید و قبل از این که بذرها را بکارید، آن‌ها را داخل آن قرار دهید. این کار باعث می‌شود که بذرها سریع‌تر جوانه بزنند و به طور کلی تقویت شوند. لازم به ذکر است که گیاهان به این شکل علاوه بر این که می‌توانند سرعت جوانه زنی بیشتری داشته باشند، می‌توانند ریشه‌های قوی‌تری نیز، داشته باشند.

از این کود زمانی استفاده کنید که می‌خواهید نشاء گیاه را به مکان اصلی منتقل کنید. محلولی را که با استفاده از این کود تهیه کردید، پیش روی خود بگذارید و سپس ریشه گیاه را داخل آن قرار دهید. از جمله موارد مصرف دیگری که می‌توان برای کود جلبک دریایی نام برد، در کشت محصولات مختلفی است؛ مانند فلفل، سیب زمینی، توت فرنگی، بامیه، پرتقال، گوجه فرنگی، گیاهان زینتی و غیره.

آیا کود جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی مناسب است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برخی از اشخاص داشته باشند، این است که آیا کود جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی کاربرد دارد و مناسب است یا نه؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این نوع کود برای تمام گیاهان آپارتمانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و مناسب نیست؛ اما باید بگوییم که این کود می‌تواند برای برخی از گیاهان به عنوان یک معجزه عمل کند. به عنوان مثال اگر شما در خانه خود گیاه سانسوریا را پرورش می‌دهید، باید بدانید که این کود می‌تواند برای این گیاه بسیار مناسب باشد. این کود می‌تواند گیاه سانسوریا را شاداب کند و همینطور سرعت رشد آن را نیز، افزایش دهد.

موارد استفاده از کود جلبک دریایی

همچنین باید گفت که این کود برای گیاه پتوس نیز، مناسب است و پاشیدن آن روی برگ‌های گیاه پتوس، باعث می‌شود که این گیاه پهن‌تر شود و در نهایت تعداد آن نیز، افزایش پیدا کند. انواع کاکتوس نیز، می‌توانند با استفاده از کود جلبک دریایی تقویت شوند. این نوع کود می‌تواند انواع املاح و همینطور موادی که کاکتوس به آن‌ها نیاز دارد را به آن بدهد و در نهایت به شادابی و سالم بودن کاکتوس کمک کند. آیا می‌توان از کود جلبک دریایی برای زاموفیلیا استفاده کرد؟ در پاسخ باید گفت که بله؛ زاموفیلیا گیاهان آپارتمانی دیگر به حساب می‌آید که این کود می‌تواند برای آن مفید باشد.

تمام موادی که زاموفیلیا به آن‌ها نیاز دارد، توسط این کود تامین می‌شوند و در نهایت کیفیت زاموفیلیا افزایش پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید گیاه زاموفیلیا برگ‌های بزرگ‌تر و پهن‌تری داشته باشد، می‌توانید از این کود به شکل اسپری روی برگ‌های آن استفاده کنید.

نحوه مصرف کود جلبک دریایی به چه شکل است؟

پس از ذکر موارد استفاده از کود جلبک دریایی نوبت به نحوه مصرف این کود می‌رسد. در مورد نحوه مصرف آن، باید بگوییم که شما می‌توانید به شکل بسیار ساده‌ای از آن استفاده کنید. در ابتدای کار می‌توانید ۱۰ میلی‌متر از آن را داخل یک لیتر آب حل کنید و سپس محلول به وجود آمده را اطراف ساقه گیاه و همینطور خاک بریزید. همینطور باید کوددهی را از ابتدای فصل پاییز شروع کنید و تا اواسط فصل زمستان نیز، ادامه دهید. در طی این مدت می‌توانید هر دو هفته یک بار، گیاه مورد نظر خود را با استفاده از این کود بارور کنید.

یکی از توصیه‌هایی که داریم، این است که هنگام استفاده از این کود، با یک فرد متخصص در زمینه گیاه پزشکی مشورت‌های لازم را انجام دهید. این فرد شما را راهنمایی می‌کند که با توجه به نوع گیاهی که دارید و همینطور نیازهای گیاهتان، چگونه و چقدر می‌توانید از این کود استفاده کنید‌. نکته قابل توجه این است که کود جلبک دریایی نباید بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرد. با این که این کود ارگانیک است، اما اگر بدون آگاهی و بیش از حد از آن استفاده کنید، باعث می‌شود که گیاهتان در معرض خطر قرار بگیرد. به همین خاطر در حدی از آن استفاده کنید که متخصص به شما توصیه کرده است‌.

مزیت‌های استفاده از کود جلبک دریایی

نکته دیگری که در مورد نحوه مصرف آن وجود دارد، این است که این کود می‌تواند به دو شکل پودری و مایع مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین شما می‌توانید هم آن را از طریق پاشیدن روی سطح خاک مورد استفاده قرار دهید و هم به شکل محلول پاشی. در روش محلول پاشی کود، گیاه می‌تواند از طریق برگ‌های خود، کود را به خوبی جذب کند و همینطور این شیوه باعث می‌شود آفات و حشراتی که روی برگ گیاه وجود دارند، از بین بروند.

مزیت‌های استفاده از کود جلبک دریایی

استفاده از کود جلبک دریایی، می‌تواند مزیت‌های متعددی را به همراه داشته باشد که این مزیت‌ها عبارتند از:

● این کود برای جوانه زنی گیاه مفید است

● باعث افزایش قابلیت جذب گیاهان می‌شود و می‌تواند به گیاه کمک کند که مواد غذایی را به شکل راحت‌تر و بیشتری جذب کند

● این کود رشد رویشی و ریشه زنی گیاه را افزایش می‌دهد

● مقاومت گیاهان را نسبت به بیماری‌ها و آفات و همینطور تنش‌های محیطی افزایش می‌دهد

● این کود باعث افزایش تهویه خاک می‌شود

● قابلیت اصلاح خاک را دارد و همینطور می‌تواند خصوصیات بیولوژیکی، فیزیکی و شیمیایی را بهبود ببخشد

● این کود قادر است رطوبت خاک را به شکل بهتری حفظ کند

● این کود به دلیل این که ارگانیک است، برای آب، خاک و همینطور محیط زیست، مشکلی به وجود نمی‌آورد

خرید کود جلبک دریایی

چه زمانی می‌توان از کـود جلبـک دریایی استفاده کرد؟

یکی از موضوعاتی که شما باید در مورد کود جلبک دریایی به آن توجه داشته باشید، زمان مصرف این کود است. به طور کلی باید گفت، زمان مصرف این کود و همینطور مقدار مصرف آن، به فاکتورهای مختلفی مانند خاک، سن گیاه، نوع گیاه و همینطور فصل وابسته است. شما می‌توانید از این کود در زمان‌های مختلفی استفاده کنید و برای دریافت نتیجه بهتر، توصیه می‌کنیم که کود را قبل از کاشت گیاه به آن اضافه کنید تا کود بتواند نیازهای گیاه را به خوبی تامین کند. زمان مناسب دیگری که شما می‌توانید از این کود استفاده کنید، زمانی است که گیاه در حال رشد است و نیاز به مواد غذایی زیادی دارد. از طرفی دیگر می‌توان از آن هنگام گلدهی گیاهان نیز، استفاده کرد. در کل باید از این گیاه در حد تعادل استفاده کنید.

خرید کـود جلبـک دریایی

اگر شما عزیزان قصد خرید کود را دارید، می‌توانید خرید خود را از مجموعه دشت سبز انجام دهید. این مجموعه انواع گوناگونی از کودها را در اختیار دارد و کارشناسان فروش می‌توانند شما را در زمینه خرید کود مورد نیازتان راهنمایی کنند‌.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، کود جلبک دریایی یکی از کودهای ارگانیک است که موارد استفاده زیادی دارد. نحوه استفاده از این کود و همینطور زمان استفاده از آن، باید به شکل درستی انجام شود و شما باید شرایط لازم را برای استفاده از آن در نظر بگیرید. همینطور توصیه کردیم که این کود باید در حد تعادل مورد استفاده قرار بگیرد. خرید کود نیز، به راحتی از سایت دشت سبز برای شما مشتریان عزیز امکان ‌پذیر است./۳۰۷۵۴۱

نظرات